Presunúť na hlavný obsah

Ľahký jarný reštart vďaka trom druhom ovocia: Takto nakopnete spaľovanie a konečne uvidíte úbytok na váhe

Chudnutie a diéty

Vylepšiť svoju figúru môžete aj v priebehu troch dní. Urobte si ľahký ovocný detox, ktorý v sebe spája len tri druhy ovocia. Naštartujete spaľovanie a zároveň pôjde aj ručička na váhe smerom nadol. Pred letom je to ideálna cesta.

Keď si vyberiete tie správne druhy, zasýtia vás, naštartujú spaľovanie a navyše sú aj plné živín

Pokiaľ patríte medzi milovníčky sladkého, no chcete sa dostať v priebehu pár dní do formy, skúste sladký, ovocný detox. Ten sa vám postará o krajšiu figúru v priebehu troch dní. Váš jedálniček sa bude skladať len z troch druhov ovocia, ktoré vám pomôže obmedziť chuť na sladké a zároveň vďaka nemu začnete spaľovať tuk. Ak si totiž vyberiete tie správne druhy, zasýtia vás a navyše sú aj plné živín. Základom vášho jedálnička sa stanú jablká, grapefruit a melón. Tak čo, idete do toho spolu s nami? 

Jablká

Toto ovocie je jedným z najbohatších zdrojov vlákniny. Práve to z neho robí skvelého pomocníka pri znižovaní viscerálneho tuku. Ak totiž zvýšite denný príjem rozpustnej vlákniny, preukázateľne oveľa rýchlejšie a efektívnejšie zhodíte tuk z oblasti pása a brucha. Navyše vitamíny v jablkách spomaľujú proces starnutia nášho organizmu.

Obsahujú totiž kyselinu listovú, vitamín C, B, A. Majú v sebe veľké množstvo vody, málo sacharidov a značný obsah draslíka. Regenerujú, očisťujú organizmus, znižujú hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Grapefruit

Grapefruit je ovocie, ktoré je pri chudnutí základom. Reálne vďaka nemu viete naštartovať spaľovanie extrémne rýchlo. Stačí jeden grep denne a uvidíte na sebe naozaj výsledky. Výskumy dokazujú, že ak si ho doprajete pred hlavným jedlom viete schudnúť v priebehu štyroch týždňov až tri centimetre v páse. Znižuje totiž nielen brušný tuk, ale aj hladinu cholesterolu. 

Mohlo by vás zaujímať: 5-dňový štartovací jedálniček na chudnutie: Detailný návod, ako začať boj s tukmi

Melón

Melón je považovaný za vitamínový zázrak a ideálnu voľbu pri chudnutí. Obsahuje karotény, ktoré sa menia na vitamín A, vitamín B, C, K, z minerálnych látok je bohatý na draslík, horčík, meď, vápnik, sodík, železo, mangán. Jeho pravidelnou konzumáciou posilňujete imunitný systém a bojujete proti ukladaniu tukov. Pomáha detoxikovať telo a to tým, že stimuluje funkciu pečene, takže očistí organizmus od toxínov.

Práve kombinácia týchto troch druhov ovocia, kvôli ich vlastnostiam, predstavuje dokonalú kombináciu pokiaľ chcete telo prečistiť, naštartovať spaľovanie a dodať mu dostatok vitamínov.

1. DEŇ

  • Raňajky: jedno jabko
  • Obed: celý grapefruit
  • Večera: polovica žltého melóna

2. DEŇ

  • Raňajky: grepovo - melónové smoothie z vody
  • Obed: dve jablká posypané škoricou a poliate šťavou z grapefruitu
  • Večera: nakrájaný červený melón

3. DEŇ

  • Raňajky: celý grapefruit
  • Obed: medový melón a polovica jablka
  • Večera: dve jablká

Nezabúdajte dbať na kvalitný pitný režim, ktorý by sa mal skladať z vody s citrónom, prípadne mätou, môžete si dať bylinkové čaje, či minerálky s nižším obsahom sodíka. 

Prečítajte si: Potraviny, z ktorých sa najrýchlejšie priberá na bruchu: Keď ich vylúčite, môžete vyzerať štíhlejšie, než ste si mysleli

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe