Presunúť na hlavný obsah

Pelé sa na výslnie dostal už v 17-tich: Kráľovi futbalu vstúpili do života tri osudové ženy, poslednú si vzal pred siedmimi rokmi

Zahraničné celebrity

Svet futbalu prišiel k kráľa, odchod legendárneho Pelého skormútil ľudí z rôznych kútov sveta. Rodák z Brazílie za svoju kariéru strelil stovky gólov a vyhral stovky zápasov, no najväčší životný boj, bohužiaľ, prehral. Vo veku 82 rokov podľahol zákernej chorobe. Zanechal po sebe minimálne sedem detí, pričom päť z nich mal so svojimi dvoma exmanželkami. Tretíkrát sa oženil ako 75-ročný, "áno" povedal Marcii Aoki, ktorá s ním zostala až do smrti.

Edson Arantes do Nascimento preslávený ako Pelé mal bujarý život nielen čo sa športu týka. Brazílčan, ktorý bol v očiach mnohých najlepší futbalista všetkých čias, vyhral tri majstrovstvá sveta a trhol viaceré futbalové rekordy. Jeden z nich prekonal v roku 1958, kedy sa stal najmladším hráčom, ktorý skóroval vo finále majstrovstiev sveta. Mal 17 rokov. 

Na výslnie sa tak dostal veľmi mladý. Pelé si svoju slávu užíval so všetkým, čo k nej patrí. Rýchlo mu prischla povesť záletníka, svojimi fanúšičkam sa nikdy nestránil. Vie sa, že je otcom siedmich detí, pričom ďalšie priznať odmietal. Svoj život zviazal trikrát, naposledy predstúpil pred oltár ako 75-ročný. Bol rok 2016 a obrúčku navliekol Marcii Aoki, s ktorou chodil šesť rokov. Poznali sa ale celý život - od detstva. A ostali spolu až do úplného konca, ktorý pre Pelého prišiel 29. decembra tohto roka. 

Prečítajte siVo veku 81 rokov zomrela Vivienne Westwood: Módna návrhárka ovplyvnená punkom, neskôr enviromentálna aktivistka

S Marciou začal randiť dva roky po tom, ako sa rozviedol s Assiriou Lemos Seixas, ich manželstvo trvalo 14 rokov, počas ktorých sa im narodili dvojičky Joshua a Celeste.

Tejto životnej etape predchádzal manželský zväzok s Rosemeri dos Reis Cholbi. Rosemeri bola Pelého prvou kľúčovou ženou. Svoji boli od roku 1966 do roku 1982. Z ich 16-ročného manželstva vzišli tri deti, príčinou ich rozvodu mala byť futbalistova nevera. Rok pred ním totiž vo veľkom kolovali fámy, že výrazne starší Pelé má milostný pomer s mladou žurnalistikou a modelkou  Lenitou Kurtz, tá mala v tom čase iba 17 rokov. Špekulácie sa napokon ukázali ako pravdivé a dvojica spolu chodila päť rokov. 

V živote futbalovej legendy sa objavili aj ďalšie romániky a bolo ich toľko, že ani samotný Pelé ich už nerátal. Okrem piatich manželských detí splodil minimálne ďalšie dve. Jedno z nich mu porodila spomenutá Lenita, druhé Anizia Machado, ktorá preňho kedysi pracovala ako chyžná. Tá roky bojovala, aby futbalista, ktorý odmietal absolvovať DNA test, priznal, že dievčatko menom Sandra je jeho.

Prečítajte siV jednu noc som našla v manželovom mobile desivé tajomstvo: Tento moment navždy zmenil náš vzťah

Kauza sa napokon dostala až pred súd, samotná Sandra Pelého zažalovala a po súdom nariadenom teste otcovstva sa ukázalo, že Sandra je skutočne jeho dieťa. Pelé už ďalšie deti nepriznal. No pokiaľ ide o pravdovravnosť vo vzťahu, tam problém nemal. Ku každej svojej žene či milenke bol úprimný.

- Najčítanejšie -