Presunúť na hlavný obsah

Ranné rituály sú hotovým game changerom: Studená sprcha, meditácia a správna kombinácia bylín dokážu s telom zázraky

Zábava

O tom, že ráno robí deň niet pochýb. Viete však, čo zahrnúť do svojich rituálov, aby ste sa cítili fresh a naozaj si prišli na svoje vaše telo aj myseľ?

Vedeli ste, že náš mozog je najaktívnejší hneď po prebudení? Nočný spánok totiž dobije energiu na maximum a po prebudení je samotná myseľ najčistejšia. A aj keď možno nepatríte medzi fanúšikov rutín, skúste to zmeniť. 

Verte, že takéto nastavenie režimu, dokáže s telom urobiť naozaj veľa. A samozrejme aj s hlavou. Budete optimistickejší, lepšie naladení, podarí sa vám eliminovať stres a určite sa to prejaví aj na formovaní postavy. To je v tomto prípade síce vedľajší efekt, no samozrejme sa počíta. 

Rutina v 4 krokoch:

1. Spánok a bylinky

Vstaňte okolo 5:45 prípadne 6:00. Vyberte si čas na základe vlastných preferencií a pohodlia, no uistite sa, že máte aspoň 7 hodín spánku. Jeho dĺžka je v tomto prípade dôležitejšia ako to, kedy idete spať alebo sa zobudíte.

Mohlo by vás zaujímať: Prestávky medzi jedlami sú dôležitejšie, než si myslíte: Takto ich zavediete do praxe a udržíte si krásnu postavu

Spánok je to, čo priamo ovplyvňuje naše rána. Pamätajte, že ani tie najlepšie ranné rutiny nedokážu napraviť jeho nedostatok. Čiže toto je alfa a omega vášho dňa, preto to naozaj dodržiavajte dôsledne. 

2. Hydratácia a bylinky

Hneď po prebudení si dajte 2 poháre vody. Tá je skvelá na naštartovanie metabolizmu, včasnú rehydratáciu, posilní imunitu a tiež z tela vyplaví toxíny. Ak to robíte dlhodobo dokážete tak predchádzať aj migrénam, bolesti hlavy.

Pripravte si čaj zo zmesy: materina dúška, vres, chmeľ, lipový kvet a šalvia. Táto kombinácia upokojí myseľ, dodá silu, utlmí pocity stresu a nervozity.

3. Meditácia a cvičenie

Následne sa pripravte na meditáciu. Stačí vám päťminút, kedy sa ponoríte len do seba a zvyšok nevnímate. Koniec koncov, meditácia je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pre svoje duševné zdravie a celkovú pohodu.

Čítajte tiež: Jednotlivé jedlá by mali mať poradie: Len tak znížite podľa odborníka hladinu cukru v krvi o 75%

Potom si zacvičte. Stačí nejaká basic zostava na natiahnutie tela, jemné kardio a pár cielených cvikov. Ideálne čokoľvek, čo zvládnete do 15 minút. Takéto cvičenie nalačno má mnohé výhody – lepšie spaľovanie tukov, vyššiu produkciu rastového hormónu, budete mať lepšiu vytrvalosť, takisto máte znížené kardiologické riziko a určite je prínosom aj lepšia nálada

"Cvičenie nezmení len vaše telo, ale zmení aj vašu myseľ, postoj a náladu."

4. Studená sprcha

Studená sprcha po tréningu je zárukou zvýšenia imunitnej odpovede, budete mať krajšiu a zdravšiu pokožku, eliminujete celulitídu, dokonca ak striedate studenú vodu s teplou, z dlhodobého hľadiska viete naozaj zjemniť prejavy pomarančovej pokožky. Pamätajte však, že sprchu musíte ukončiť studenou vodou. No a po nej si doprajte si bylinkový čaj, čo máte pripravený.

Krása tejto rutiny spočíva v neuveriteľnej synergii medzi týmito 4 vecami.

Efekt pitnej vody naštartuje metabolizmus a umožní vám spáliť viac kalórií. Endorfíny uvoľnené pri cvičení a výsledná vyššia telesná teplota zlepšujú zdravie aj náladu. Studená sprcha zase podporuje regeneráciu vášho tela a obnovuje energiu využitú cvičením. Bylinky eliminujú stres a pomáhajú telu pracovať efektívnejšie. Tak čo skúsite to? 

- Najčítanejšie -