Presunúť na hlavný obsah

Anatómia nevery: Zlý sex, nedostatok pozornosti, či uspokojovanie vlastného ega, čo všetko spôsobuje zlyhanie našej polovičky?

Partnerské vzťahy

Zamýšľali ste sa nad tým, že na nevere partnera môžeme mať podiel? Hoci to môže znieť ako paradox je to fakt. Zväčša sa to totiž deje, keď náš vzťah prechádza zmenami, či emocionálnou nerovnováhou na jednej alebo druhej strane.

Najčastejšie má podobu bozkávania, jemných dotykov, hladkania až ďaleko za nimi je nasleduje sex

Kým k samotnej nevere príde, nasleduje sled udalostí a aspektov, ktoré jej vznik podnecujú. Mnohokrát, hoci si to neuvedomujeme totiž partnera vlastne sami vháňame do náručia niekoho iného. Veci, ktoré berieme ako prirodzenú súčasť vzťahu sú veľmi často dôvodmi, že sa rozhodne hľadať najskôr najmä emocionálne uspokojenie, niekde inde. Aká je skutočná realita partnerského podvádzania?

Neprehliadnite: Opustil som svoju manželku pre milenku: Po čase som pochopil, ako to vlastne s milenkami je, nechal som sa napáliť

Najčastejšie má podobu bozkávania, jemných dotykov, hladkania až ďaleko za nimi je vzájomná masturbácia, po ktorej neskôr nasleduje sex. Takisto je zaujímavé, že len málokedy môže za rozpad vzťahu. Vždy sú k tomu pridružené totiž ďalšie aspekty

To, čo k nej vedie je ľahšie definovateľné ako myslíte. Sú to tri veci: zvyšovanie vlastného ega na úkor partnera, nedostatok pozornosti a zlý sex. 

Pokiaľ svojej polovičke dávate neustále najavo, že vy robíte veci lepšie, ste schopnejší, samostatnejší a vlastne ju ani k životu nepotrebujete verte, že sa vám to vypomstí. Málokto chce dobrovoľne žiť v pozícii trpiteľa. Nestojí to za to, zvyšovať si ego na úkor niekoho iného. Keď takéto pocity aj napriek uvedomeniu máte, potom stojí za zamyslenie, či má zmysel v tom vzťahu pokračovať.

Nedostatok pozornosti je skutočne niečím, čo vháňa mužov aj ženy do náručia niekoho iného. Keď partnerovi neprejavujete náklonnosť, emócie, túžbu, buďte si istí, že z dlhodobého hľadiska to neustojí. To, čo nenájde doma, si dopraje niekde inde.  

Mohlo by vás zaujímať: Až po rozvode som zistil, aký kvietok bola moja bývalá: Zabudol by som na všetko, ale túto jednu vec jej nikdy neodpustím

Takisto aj zlý sex, ktorý môžeme vnímať ako len pasívny zo strany jedného z dvojice, vie byť dobrým dôvodom nevery. Najmä muži hovoria, že zlý sex je jednoznačne horší ako žiaden. Čiže to naozaj stojí za zamyslenie. Nemali by ste brať tento akt ako povinnosť, ale naozaj si to treba užívať. Ono sa to zdá ako banality, avšak sskutočne ide o zásadné veci, ktorými viete veľa toho ovplyvniť.

- Najčítanejšie -