Presunúť na hlavný obsah

Zoznámte sa s najsexi mužmi planéty poslednej dekády: Slávne mená striedajú menej známe, je v rebríčku aj váš favorit?

Zahraničné celebrity

Sú známi, úspešní a v neposlednom rade atraktívni. Spája ich aj titul "najkrajší muž planéty", no ten každý z nich získal v iný rok. Toto je 10 najsexi mužov sveta za posledné desaťročie.

Magazín People každý rok vyhlasuje anketu s názvom "Sexiest Man Alive", v ktorej sa volí najsexi žijúci muž. Pozrite sa spolu s nami na fešákov, ktorí tento titul získali naprieč dekádou, možno v pomyselnom rebríčku nájdete aj vášho idola.  

Adam Levine - 2013

Frontmana skupiny Maroon 5 - Adama Levina - je predstavovať zbytočné. Rodák z Los Angeles na hudobnej scéne pôsobí niekoľko desaťročí, počas ktorých si vo svete šoubiznisu vybudoval silné meno. A okrem fenomenálneho speváka sa hrdí označením "najsexi muž" pre rok 2013.

"Ako hudobník snívate o tom, že získate Grammy, no nemyslel som si, že je aj takáto možnosť. Prekvapilo ma to a mal som pocit, že je to vtip, no nebol, takže je to super," povedal vtedy 34-ročný Levine na margo ocenenia. 

Chris Hemsworth - 2014

V roku 2014 prebral po Levinovi štafetu predstaviteľ  Thora - Chris Hemsworth. Austrálsky herec sa tak v 31 rokoch stal mužom s najväčším sexepílom na planéte. Niet sa čomu čudovať, jeho prenikavé modré oči, odzbrojujúci úsmev a vypracované telo sú hotovými magnetmi pre ženské publikum. 

David Beckham - 2015

Status sexidola nesie aj legendárny hráč futbalu David Beckham a v roku 2015 sa zoficiálnil. "Je to pre mňa pocta. Nikdy som sa necítil byť atraktívny," priznal v tom čase pre magazín People Beckham. Bývalý športovec je známy svojou pokorou, napokon aj celebritné maniere sú mu cudzie.    

Dwayne Johnson - 2016

A v roku 2016 prišiel na rad Dwayne Johnson známy aj ako The Rock. K titulu "Sexiest Man Alive" povedal, že "je to úžasné". Azda najsilnejšou zbraňou hollywoodskeho fešáka je jeho obmäkčujúci úsmev. Keď sa totiž usmeje, výzor drsniaka je okamžite preč. Dwayne Johnson získal ocenenie magazínu People vo veku 0 44 rokov. 

Blake Shelton - 2017

V roku 2017 na pomyselný trón najkrajšieho muža planéty zasadol hudobník Blake Shelton. Shelton nemá rád, keď je stredobodom pozornosti, najradšej sa drží v ústraní. Aj lichotivé ocenenie magazínu People si ako 41-ročný prevzal len vďaka naliehaniu partnerky Gwen Stefani, ktorá nechcela, aby si neprijatie tohto úspechu v budúcnosti vyčítal.  

Idris Elba - 2018

Po Blakeovi Sheltonovi so sympatickým chlapčenským výzorom prevzal titul najsexi muža planéty herec Idris Elba. "Povedal som si: No tak, to vážne? Pozrel som sa do zrkadla, skontroloval som sa a pomyslel som si: Ale áno, dnes vyzeráš celkom sexi! No teraz vážne, bol to príjemný pocit a milé prekvapenie. Rozhodne je to zdvíhač sebavedomia," povedal vtedy herec v rozhovore pre People. Elba získal ocenenie ako 46-ročný.

John Legend - 2019

Pre rok 2019 predstavoval najpríťažlivejšieho muža planéty spevák John Legend, vtedy 40-tnik. "Cítim sa poctený, súčasne ale pociťujem aj veľký tlak," podotkol v 2019 k svojmu novému titulu Legend. 

Michael B. Jordan - 2020

Po slávnom spevákovi prevzal žezlo filmový boxer Michael B. Jordan. Viac než získanie ocenenia ako takého ho potešila titulná stránka magazínu People s jeho podobizňou. "Keď žila moja stará mama, takéto niečo zbierala a potom to moja mama spolu s mojimi tetami čítala. Táto titulka bude mať pre nich špeciálne miesto," uviedol herec v rozhovore pre daný magazín.   

Paul Rudd - 2021

V roku 2021 sa ocenenia "Sexiest Man Alive" ujal 52-ročný Paul Rudd, herec so sympatickou tvárou, prenikavými zelenými očami a širokým úsmevom. Sám priznal, že tento úspech ho veľmi zaskočil a spočiatku si myslel, že ide o omyl

Chris Evans - 2022

A vlani stál prvej priečke ako muž s najväčším sexepílom na planéte Chris Evans. Na konte má viacero úspešných filmov a okrem hereckého talentu je pravidelne prezentovaný ako jeden z najsexi mužov Hollywoodu. "Moja mama bude taká šťastná. Je hrdá na všetko, čo robím, ale toto je niečo, čím sa môže naozaj pochváliť," povedal pre People.

Ktorý z týchto fešákov je váš obľúbenec?

spolu hlasovalo 785 ľudí

​