Presunúť na hlavný obsah

Očistite telo aj myseľ: Trojdňový plán, ktorý dostane organizmus aj psychiku na správnu cestu, treba sa však držať jednej veci

Chudnutie a diéty

Pokiaľ chcete vyformovať svoju figúru, základom úspechu je v 80% strava. Avšak keď sa rozhodnete prejsť na zdravšie variácie, ešte predtým je dobré prečistiť celé telo. Tento plán organizmus dokonale zdetoxikuje.

Trojdňový plán, ktorý vám zabezpečí krajšie telo a jasnejšiu myseľ

Čoraz viac ľudí trpí chronickými ochoreniami, črevnými problémami, únavou a priberaním, ktoré priamo súvisia so zlým životným štýlom. Niet preto divu, že náš pokles zdravia priamo koreluje s nevhodným stravovaním. Skúste trojdňový plán, ktorý telo dokonale zdetoxikuje. 

Počas tohto obdobia si doprajete každý deň rovnaké zloženie jedál. Zabudnúť musíte na akýkoľvek alkohol, kofeín a takisto je dôležité telo dostatočne hydratovať čistou vodou. Vypiť by ste mali aspoň tri litre.

Tri dni sú ideálnym časovým rámcom, pretože poskytujú hĺbkové prečistenie, z organizmu sa uvoľní veľké množstvo toxínov, v dôsledku čoho pocítite pozitívny efekt na duševnej pohode aj fyzickom tele. 

Neprehliadnite: Raňajkujeme ho, obedujeme, večeriame: Neodmysliteľná súčasť jedálnička, no o jeho vplyve na zdravie vieme málo

Raňajky:

Začnite deň zeleným smoothie. Skombinujte kel, uhorku, zeler, citrón, zázvor a chlorofyl. Dobre vymixujte a vypite 0,5 litra. Toto dokonale okysličí telo a začnú sa postupne uvoľňovať uložené toxíny.

Obed:

Namiesto klasického obeda, ktorý si vyžaduje často mnoho energie na trávenie, si pripravte ľahký drink. Budete potrebovať 1 ½ šálky kokosovej vody, 2 šálky kelu, ¼ avokáda, ½ šálky ananásu. Vymixujte úplne do hladka. Toto organizmus dokáže stráviť oveľa rýchlejšie a dáva mu to potom dostatok času sústrediť sa na vnútorné procesy. 

Ak ste medzi obedom a večerou hladní, skúste si dať pokrájanú surovú zeleninu, ako sú plátky uhorky, zeler, paprika alebo mrkva. Chutnou alternatívou takéhoto snacku je aj štvrť až polovica avokáda roztlačeného s morskou soľou a citrónom.

Večera:

Na konci dňa už organizmus nepotrebuje toľko energie. Každú večeru začnite veľkým zeleným šalátom. Môže to byť zmiešaná zelenina s bylinkami, citrónovou šťavou. Prípadne si pripravte pečené sladké zemiaky alebo tekvicu s malou lyžičkou masla. 

Mohlo by vás zaujímať: Raňajky, ktoré vám bránia chudnúť: Ak sa ich nevzdáte, k vytúženej figúre sa dopracujete len ťažko

Počas detoxikácie buďte k svojmu telu láskaví. Doprajte si dostatok spánku, pite veľa vody a vynechajte cvičenie. Dôležité je sa zbytočne nepreťažovať. 

- Najčítanejšie -