Presunúť na hlavný obsah

Pevné brucho na počkanie: Trojkombinácia, ktorej výsledky sa prejavia v priebehu 6 týždňov u každej ženy

Chudnutie a diéty

Brucho ako najproblematickejšia partia nás žien, nám dáva pri chudnutí aj najviac zabrať. Ak sa však zameriate na konkrétne veci, dokážete dosiahnuť celkom rýchlo, pekné výsledky aj na tejto partii tela.

Mnohé ženy hľadajú zázračné spôsoby, ako získať ploché brucho za jeden deň alebo jednu noc. Samozrejme, nie je to možné, pretože dosiahnutie takéhoto cieľa si vyžaduje úsilie a čas. Existuje veľa faktorov, ktoré môžu viesť k nafúknutiu alebo zvýšeniu brušného tuku. Väčší problém majú ženy v menopauze, ale aj tie po pôrode. Avšak všetko sa dá zvládnuť. Len treba na to odhodlanie a čas. Pozrite sa, na trojkombináciu, ktorá je kľúčová a za každých okolností funguje. 

1. Pohyb

Bez pohybu to nepôjde. Aj keď platí, že strava je 80% úspechu, treba na sebe zapracovať aj po fyzickej stránke.

Neprehliadnite: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Ideálny model je komplexné cvičenie celého tela aspoň 4krát do týždňa. To skombinujte s kardiom, ktoré pomôže lepšie spaľovať tuky a naštartovať metabolizmus. 

2. Strava 

Existujú stravovacie návyky a špecifické potraviny, ktoré podľa všetkého pomáhajú udržiavať zdravú telesnú hmotnosť, redukujú brušný tuk a pomáhajú tiež pri nadúvaní. Tieto zložky by ste počas formovania brucha rozhodne mali mať v jedálničku.

  • Vajcia

Vajcia sú veľmi výživné jedlo, ktoré možno konzumovať kedykoľvek počas dňa a rôznymi spôsobmi. Sú relatívne nízkokalorické a poskytujú telu bielkoviny vysokej biologickej hodnoty, v kombinácii s dostatočným, nie však nadmerným množstvom tuku. 

Čítajte tiež: Tri TOP potraviny, ktoré vám pomôžu spľasnúť brucho: Zaraďte ich do jedálnička a zmerajte si obvod pásu

  • Zelená listová zelenina

Každodenná konzumácia zeleniny je kľúčovou črtou stredomorskej stravy a dôvodom, prečo tento konkrétny spôsob stravovania významne prispieva k zdraviu a dlhovekosti. Zelená listová zelenina (brokolica, špenát, šalát  pod.a) je bohatá na vitamíny, minerály, antioxidanty a vlákninu. Navyše obsahujú veľmi vysoké percento vody.

Vláknina hrá dôležitú úlohu pri chudnutí a výrazne zlepšuje vzhľad brucha. Konkrétne sa zdá, že konzumácia potravín bohatých na vlákninu, vedie k rýchlejšiemu pocitu sýtosti a zvyšuje čas, kedy sa človek cíti plný. Týmto spôsobom prispieva k úbytku hmotnosti, pričom sa ukázalo, že môže prospieť k strate viscerálneho tuku.  

  • Ryby

Ryby (losos, tuniak, sleď, makrela atď.) sú bohaté na cenné omega-3 mastné kyseliny, ako aj na bielkoviny. Ako sme už spomínali, proteín môže prispieť k zníženiu hmotnosti. Okrem toho sa zdá, že omega-3 tuky pomáhajú znižovať brušný tuk a obvod pása. Ideálne je ak tieto potraviny kombinujete a vyhýbate sa zbytočným spracovaným zložkám. V strave treba tiež dbať na striedmosť. 

3. Hydratácia 

Pitie dostatočného množstva vody je nevyhnutné na spaľovanie tukov z jedla a nápojov, ako aj z našich tukových zásob. Bez vody totiž telo nedokáže správne metabolizovať uložený tuk alebo sacharidy. 

Vedci prišli na to, že dostatočný príjem vody viedol v štúdiách na zvieratách k zvýšenej lipolýze a k výraznejšej strate tuku v okolí bruška.