Presunúť na hlavný obsah

Veľkonočné brownies: Farebné, nadýchané a plné čokoládových vajíčok, ktorému nik neodolá

Recepty

Zapojte svoje ratolesti a pripravte si veľkonočné brownies kocky plné farebných čokoládových vajíčok, ktoré budú stredobodom tohto dezertu. Prekvapte a potešte nimi nielen malých, ale aj veľkých šibačov počas Veľkej noci.

Ingrediencie: 

185 g  masla nakrájaného na malé kúsky plus extra na vymastenie stredne veľkého plechu

185 g horkej čokolády nalámanej na kúsky

3 veľké vajcia

275 g kryštálového cukru

85 g hladkej múky

40 g kakaa

5 vajec naplnených fondánom

150 g mini čokoládových vajíčok

Na ozdobenie: 

Na ozdobenie budete potrebovať akékoľvek ďalšie obľúbené veľkonočné sladkosti 

Postup prípravy: 

Maslo a čokoládu vložte do stredne veľkej žiaruvzdornej misky a položte do väčšieho hrnca s vriacou vodou. Občasne premiešajte, kým sa čokoláda neroztopí. Roztopenú čokoládovú zmes nechajte vychladnúť na izbovú teplotu.

Mohlo by vás zaujímať: Spojte skvelú chuť s niečím zdravým: Pochutnajte si na brownies z arašidového masla a malín

Rúru vyhrejeme na 180 stupňov C. Štvorcovú formu s priemerom 20 cm vymastite maslom a vyložte 2 dlhými pásikmi preloženého papiera na pečenie alebo alobalom. Jeden vedie zhora nadol, druhý zľava doprava, potom vyložte dno kúskom papiera na pečenie. Prúžky vám ho neskôr pomôžu zodvihnúť.

Do veľkej misy rozbite vajcia a pridajte práškový cukor. Elektrickým mixérom pri maximálnej rýchlosti šľahajte vajcia a cukor asi 5-8 minút, alebo kým nebudú husté a krémové a nezdvojnásobia svoj objem.

Vychladnutú čokoládovú zmes zalejte vaječnou zmesou a potom jemne premiešajte.

Čátajte tiež: Pripravte si čokoládové brownies - potešíte jazýček

Do mokrých surovín preosejte múku a kakao a potom zmes jemne premiešajte vareškou, kým sa všetko úplne nespojí. Nalejte zmes do pripravenej formy a opatrne zarovnajte zmes stierkou. Vložíme do stredu rúry a pečieme 20 minút.

Medzitým rozrežte fondánom naplnené vajíčka na polovicu a odložte, potom vložte mini čokoládové vajíčka do mažiara. Rozdrvte niekoľko mini čokoládových vajíčok, ale niektoré nechajte celé. Po 20 minútach vyberte brownies z rúry a vtlačte do nich fondánové vajíčka reznou stranou nahor. Rozotrite aj polovicu mini čokoládových vajíčok a potom ich vložte späť do rúry na ďalších 5 minút.

Po upečení posypte zvyšnými mini vajcami a ďalšími obľúbenými veľkonočnými sladkosťami.

Nechajte úplne vychladnúť a potom vložte do chladničky asi na 1 hodinu stuhnúť. Pomocou pásikov papiera na pečenie potom takto pripravené brownies vyberte z formy a nakrájajte na štvorce, aby ste mohli podávať. 

Neprehliadnite: Čokoládové brownies bez múky

Dobrú chuť!