Presunúť na hlavný obsah

Jarný únik v duchu LA DOLCE VITA: Tieto miesta sú absolútne čarovné, keď potrebujete zresetovať a načerpať po zime energiu

Cestovanie

Počasie nám začína priať a pokiaľ hľadáte malý únik na dobitie bateriek, no zároveň túžite objavovať, milujete architektúru, hory, kvalitné gastro, máme pre vás skvelé tipy. Inšpirujte sa našim magic spring escape-om, ktorý je na zbieranie cestovateľských zážitkov stvorený!

Val Pusteria: Spojenie inovatívnej architektúry a miesto nezabudnuteľných zážitkov

Jar s výhľadom na Dolomity, čarovné jazero, množstvo turistických chodníčkov v južnom a východnom Tirolsku, priestor stráviť čas v prírode, ktorá sa práve preberá zo zimného spánku. To všetko a ešte oveľa viac, si viete dopriať v talianskom údolí Val Pusteria. Slnko už začína hriať a na dobitie bateriek je toto miesto ako stvorené. Ak ste o ňom ešte nepočuli, je čas to zmeniť.  

Neprehliadnite: Talentovaná Slovenka Zuzana pracovala pre Alexandra McQueena: Keď pochopila jednu vec, ťahalo ju to ešte ďalej

Región je svetovo známy pre svoje uvoľnené vibrácie, kvalitné vína, dokonalé SPA, podmanivé hory a renesančné mestá. Vezmite si pohár vína a pripravte sa na život la dolce vita. Ukážeme vám, čo tu môžete navštíviť, kde jesť, kam zájsť na kávu, čo vidieť a kde sa ubytovať. Pokiaľ sa potrebujete odreagovať, toto je ideálny návod, ako na to. 

V rámci ubytovania sme objavili miesto, ktoré je celým svojím konceptom unikátne a inovatívne. Architektonický skvost, Falkensteiner Family Resort Lido nemá podľa nás v tejto oblasti konkurenciu.

Keď totiž hľadáte spojenie zážitkov a dobrodružstva pre celú rodinu - under the one roof, lepšie miesto nenájdete. Nachádza v Casteldarne/Ehrenburg, v srdci údolia Val Pusteria v nadmorskej výške 800 m n. m. - priamo na vlastnom jazere. Už len ten pohľad si vás okamžite podmaní!

Bývať budete v nádherných, dizajnových izbách, či apartmánoch, ktoré sú nielen vizuálne čarovné, ale v maximálnej možnej miere prispôsobené potrebám rodín. 

Ak patríte medzi milovníkov umenia a architektúry ako my, rozhodne si to zamilujete. Naša umelecká duša plesala. Všade cítiť prepojenie s prírodou, pričom layout spojenia s vodou a horami sa nesie celým miestom. Navyše všetko je premyslené do najmenších detailov. Estetično, inovatívnosť sa spája s tradíciami a podporou lokálnosti. 

Dokonca aj chuťové poháriky fajnšmekrov si tu prídu na svoje. Doprajte si kulinárske špeciality, užite si interaktívne varenie naživo a nechajte sa inšpirovať zmesou tradičných a talianskych jedál.

Skvelé je, že sa snažia o udržateľnosť a tá je prioritou aj v kuchyni. Viete, čo je tiež obrovskou pridanou hodnotou? Je tu neskutočne milý personál. Všetci sa usmievajú a snažia sa vyhovieť akýmkoľvek požiadavkám.

No a deti si tu budú pripadať ako v talianskom "Disneylande". Nájdete tu najväčší krytý tobogán v Južnom Tirolsku, piesočnú pláž a na ploche 7000 m² nespočetné množstvo dobrodružstiev. Vodný svet je nielen krásny, ale aj bezpečný, čo sa pri deťoch obzvlásť počíta a rodičia to najviac ocenia. 

Od futbalových ihrísk, cez trampolíny, interaktívne miestnosti, menších a väčších lezeckých ihrísk, dráhy na jazdenie, spúšťacej kladky, až po bazénové atrakcie a európsky unikát, interaktívnu strechu hotela s celoročnou zjazdovkou.

To, čo tu zažijete je skrátka bezkonkurenčné. A to máme toho prechodeného naozaj veľa. 

Či už teda radi bicyklujete, chodíte po horách alebo len tak ležíte s dobrou knihou, pre každého je tu niečo.

Od chrumkavej pizze, plné taniere čerstvých cestovín, cez kvalitné víno až po nezabudnuteľné dobrodružstvá a objavovanie histórie prostredníctvom starobylých hradov, či zámkov v okolí. 

Nezostaňte však len na hoteli, táto oblasť má čo ponúknuť. Tu si veľmi dobre uvedomíte, že život si treba užívať – a najlepšie plnými dúškami!  

Bruneck: Spoznávanie histórie a čaro talianskych uličiek

Určite navštívte malebný Bruneck, mestečko, ktoré sa nachádza asi desať minút cesty autom od hotela. Jeho historická atmosféra, v spojení s alpskými horami je jedinečná a ponúka pestrú paletu možností ako stráviť pekné dopoludnie. 

Začnite prechádzkou uličkami, dajte si kávičku a pohárik prosecca v Aperobistre. Potom sa prejdite k hradu a ak si chcete odtiaľto priniesť pekný suvenír, rozhodne stojí za návštevu maličký obchodík, ktorý je zároveň laboratóriom na výrobu vôní, difuzérov a sviečok - Arte e Natura di Bernardi Adriana.

Samotná majiteľka vám ukáže ako takéto vône vznikajú a je to hotová alchýmia pre všetky zmysly. Mestečko je naozaj čarovné a každý si tu nájde svoj kúsok šťastia. 

Lago di Anterselva: Symbióza hôr, ľadovcov a modrej lagúny

Lago di Anterselva je veľké horské jazero s rozlohou 44 hektárov v nadmorskej výške 1 642 m n. m.. Celé je obklopené prírodným parkom Vedrette di Ries-Aurina. Je to krásne miesto na prechádzky, ale aj dlhšie túry a výlety na horských bicykloch. 

Keď sa sem vyberiete s deťmi, dobrou voľbou je len peší okruh okolo jazera - veľmi príjemné a nenáročné. Atmosféra miesta je skvelá, voda až rozprávkovo modrá a spolu s horami to vytvára dychberúcu kulisu. 

Percha: Zemské pyramídy

Nevynechajte unikátne zemské pyramídy v Perche. Ide o prírodný jav, ktorý stojí za to vidieť. Keď pred stovkami rokov došlo v dôsledku búrky k zosuvu pôdy, ktorý prerušil existujúcu cestu medzi Thalerhofom a Aschbachom, vytvorila sa na tomto mieste veľká priekopa. 

Opakovaným zaplavovaním a vymývaním bočných svahov, vznikli hlinené stĺpové stavby na miestach, kde ležali ťažšie kamene. Zemské pyramídy sa neustále menia, vznikajú nové stĺpy, najmä v zime a na jar. Je to také malé prírodné divadlo, ktoré je však raritou. Takto môžete stráviť krásny predĺžený víkend, počas ktorého si prídu na svoje všetci členovia rodiny, stačí sa už len pobaliť!