Presunúť na hlavný obsah

Život kráľovskej rodiny sa obrátil v základoch: Čo čaká najbližšie obdobie Kate, jej rodinu a na čo sa musia pripraviť?

Zahraničné celebrity

Odkedy vyšla na povrch informácia, že princezná Catherine bojuje s ťažkou chorobou, život kráľovskej rodiny sa otriasol v základoch. Čo všetko čaká samotnú princeznú, ale aj jej deti a budúceho kráľa?

Aj napriek svojej neprítomnosti na očiach verejnosti má Kate veľký vplyv

Keďže princezná z Walesu, podstupuje liečbu rakoviny po tom, čo v marci verejne odhalila svoju diagnózu, postupne sa dozvedáme o ďalšom vplyvne tejto diagnózy na ňu, jej rodinu a samozrejme aj podpore, ktorú dostáva. Kate mala podľa všetkého súkromne obedovať so svojím svokrom, kráľom Charlesom III., deň predtým, ako Kensingtonský palác zverejnil video, na ktorom Kate zdieľala svoj zdravotný stav. Aj otec jej manžela je jej v tomto smere veľkou oporou. 

V januári sa Kate a Charles prekrývali v nemocniciach na londýnskej klinike, kde Kate podstúpila operáciu brucha a Charles zákrok na liečbu zväčšenej prostaty. V dňoch a týždňoch po ich príslušných procedúrach bola Kate aj Charlesovi diagnostikovaná rakovina. Ani jeden z členov kráľovskej rodiny nezdieľal typ, ktorý im bol diagnostikovaný, no obaja v súčasnosti podstupujú liečbu.

Mohlo by vás zaujímať:  Kráľovský palác čaká ťažké obdobie: Princezná Kate Middleton vo videu oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu

Kate prezradila, že začala s preventívnou chemoterapiou, zatiaľ čo Charles podľa Buckinghamského paláca začal aj s plánom pravidelných liečení. Charles počas liečby odstúpil od svojich povinností, ale urobil niekoľko verejných vystúpení. Princezná sa však v tomto smere držala celý čas v úplnom úzadí, čo zvyšovalo vlnu pochybností a rôznych teórií. K verejným povinnostiam sa dostane, keď na to bude mať lekárske povolenie.

Kate, William a ich tri deti, princ George, princezná Charlotte a princ Louis, trávili veľa času v Anmer Hall, ich vidieckom sídle v Norfolku v Anglicku. Tu si vychutnávali vidiecky život a samotná princezná to tu miluje. Pre rodinu je teraz prioritou tráviť čas spolu, vysvetliť deťom citlivo a primerane veku, čo sa deje. Na načerpanie síl a postupné zotavenie je to ideálne miesto. 

"Očakávam, že Catherine a William zamlčia všetky reči o jej chorobe pred ich deťmi. Hovorí, že je každým dňom silnejšia, takže som si istá, že robí všetko pre to, aby sa zapojila do života vonku , či už je to piknik, grilovanie či prechádzky," vyjadrila sa pre The Sun Jennie Bondová.

Po veľkonočných prázdninách sa princ William vrátil k povinnostiam, deti do školy a princezná sa snaží naberať sily.  

"Kensingtonský palác poskytne informácie, keď na to bude správny čas a princezná bude môcť znova začať pracovať a venovať sa svojím povinnostiam. Medzitým by sme Vás chceli požiadať, aby ste rešpektovali súkromie rodiny."

Aj napriek svojej neprítomnosti na očiach verejnosti má Kate vplyv. Ľudia jej venujú podporu a dokonca aj britské médiá citlivo o danej téme informujú. Rodina prežíva náročné a komplikované obdobie, v ktorom sa princ William pripravuje aj na možnosť, že na trón zasadne oveľa skôr ako predpokladal. Zároveň sa však snaží byť maximálne prítomný pre svoju ženu a deti. 

Neprehliadnite: Po výsmešných obvineniach prehovorila údajná milenka princa Williama: Je alebo nie je Rose Hanbury rivalkou princeznej Kate?