Presunúť na hlavný obsah

Najväčší rodinný problém každého znamenia zverokruhu: Z pohľadu hviezd nie je náhoda, že sa trápite práve týmto

Sex a vzťahy

Ak máte pocit, že sa vo vašej rodine opakovane stretávate s rovnakými problémami, pričom nevidíte riešenie, je na čase zhodnotiť, akú rolu zohráva v tomto celom vaše znamenie zverokruhu. Z pohľadu astrológie totiž každé znamenie vnáša do svojej rodinnej dynamiky odlišný súbor vlastností a špecifickú energiu. Tá vplýva aj na vašu orientáciu v rodinných vzťahoch.

Toto sú hlavné problémy, ktorými sa najčastejšie zaoberajú znamenia zverokruhu vo svojej rodine. Vidíte sa v nich? 

Baran 

Baran ak ohnivé, nezávislé znamenie sa často ocitá uprostred rodinných hádok. Ako informuje oslovený astrológ pre portál bustle.com, neschopnosť Baranov zadržať svoje myšlienky môže viesť k častým stretom, najmä keď cítia, že je ohrozená ich autonómia. To je hlavný dôvod, prečo často s rodičmi od detstva aj bojuje. 

Býk

Býkove najčastejšie rodinné problémy pramenia väčšinou zo zmeny. Ako zemské znamenie si cení stabilitu a bezpečnosť, takže akékoľvek narušenie jeho plánu môže byť hlboko znepokojujúce. Býk sa rád háda aj na rodinných dovolenkách, počas prázdnin, keď jeho rutina zlyhá. Na nabitie a resetovanie potrebujete veľa prestojov, no často tomu nikto nerozumie. 

Blíženec

Blíženec ako komunikátor zverokruhu môže často zápasiť s pocitom, že jeho rodina ho nepočúva, odmieta. Napríklad neznáša, keď zavolá rodičom, aby sa porozprával, ale rodičia nemajú práve na rozhovor čas. Niekedy má pocit, že je to len on, kto sa ozýva, kto komunikuje, a druhý v rodine nemá záujem. 

Mohlo by vás zaujímať: Tieto znamenia vyžarujú maximálne pozitívne vibrácie: Byť v ich prítomnosti obohatí váš život vo viacerých smeroch

Rak

Ako emocionálne vodné znamenie je Rak veľmi pripútaný k rodine. Okamžite vycíti, keď je niekto z rodiny v nepohode alebo má zlú náladu, či je nahnevaný a iné. Často má pocit, že je to na ňom, aby tento rodinný problém odstránil, situáciu napravil, náladu zlepšil. Rak sa jednoducho cíti spoluzodpovedný pomôcť pri riešení rodinných problémov. To však nemusí robiť za každú cenu. 

Lev 

Ohnivý Lev má tendenciu v rodinných sporoch, hádkach, prevziať kontrolu v rodine. Je to ten záchranca, o ktorého sa však nikto neprosí. Potom často z toho vyjde ako ten zlý a situácia či problém sa môže ešte zhoršiť. Keď aj niekto z rodiny prijme jeho pomoc a nepoďakuje mu za ňu, cíti sa ukrivdený, že jeho práca nebola ocenená. Lev chce často pomôcť rodine, ktorá o to nemá záujem a to ho v konečnom dôsledku frustruje. 

Panna

Panna je ako oddelenie ľudských zdrojov, ale s tým rozdielom, že je na riešenie všetkých problémov v rodine sama. Snaží sa o to, aby sa nikto nehádal, preto každému v rodine pripomína, kedy má kto narodeniny, dôležité míľniky,  dovolenky, stretnutia. Chce, aby rodina zostala  v kontakte za každú cenu. Panna to berie ako svoje rodinné bremeno, povinnosť, že to celé organizuje. 

Váhy

Váhy zachraňujú situáciu v rodine neustále. Keď začnú rodinné emócie doslova bublať pod pokrievkou, okamžite sa všetci obrátia na ne, aby obnovili poriadok a harmóniu. Aj keď sú Váhy skvelé v udržiavaní mieru, stále sa čudujete, akí emocionálne nezrelí niektorí členovia vašej rodiny dokážu byť. Pre toto sa často cítite osamelo a nepochopene. 

Čítajte tiež: Tri najmenej konfliktné znamenia zverokruhu: Pri týchto sa nemusíte báť hádok či iných výlevov hystérie

Škorpión

Škorpión si s problémami v rodine poradí rýchlo, jednoducho sa od nich dištancuje. Ak sa v rodine prejavia nejaké známky toxicity, výčitiek, pre ochranu vlastného duševného zdravia, sa tým nebudete zaoberať a radšej odídete z domu. Ako emocionálne vodné znamenie nemá  Škorpión energiu na to, aby sa vysporiadal s chaosom, a tiež je pre neho ťažké zbaviť sa problémov z minulosti. 

Strelec

Strelec je dobrodružný, slobodný a preto sa pri rodinných sporoch cíti obmedzený, zviazaný povinnosťami a očakávaniami. Neustále sa dostáva do problémov kvôli neúčasti na dôležitých rodinných stretnutiach, napr. pri oslave jubilea, promócií, narodení dieťaťa a iné. Tým, že Strelec si odmieta plniť povinnosti, ktoré rodina pokladá za nevyhnutné, keď ste jej právoplatným členom, dostane sa do problémov. Rodičia si nikdy neodpustia, aby vám nevyčítali, že ste tam neboli. 

Kozorožec

Kozorožec je často v rodine zodpovedný, niekedy až do takej miery, že sa cíti zaťažený povinnosťami. Ako zemské znamenie sa cíti v rodine dobre, pokladá ju za dôležitú. Niekedy má dokonca potrebu zastúpiť rodiča, najmä ak sa správa nepredvídateľne alebo priveľmi ľahkovážne. Môže sa tiež cítiť nepríjemne, keď sa zdá, že nedokáže rodina pochopiť všetku jeho snahu, prácu. 

Vodnár 

Ako vzdušné znamenie majú Vodnári tendenciu mať nekonvenčný pohľad na život. Preto sa často vo svojej rodine vidia ako tá povestná čierna ovca alebo voľnomyšlienkár, ktorý šíri osvetu, ale nikto iný okrem neho to v rodine nechápe. Príbuzní sa s Vodnárom nevedia jednoducho stotožniť. To je aj dôvod stretu konfliktov a hádok v rodine, preto často už ani nechce viesť nejaké hlboké konverzácie s členmi svojej rodiny, ale ide skôr o povrchnú konverzáciu, ktorou nič nepokazí. 

Neprehliadnite: 3 znamenia zverokruhu, ktoré majú najhoršiu povahu: Týmto je lepšie sa vyhnúť aj v priateľskej rovine

Ryby 

Ryby sú tak veľmi empatické znamenie zverokruhu, že absorbujú všetky rodinné nálady, problémy a snažia sa ich riešiť, aby obnovili emocionálnu stabilitu v rodine. Zakaždým, keď sú v blízkosti príbuzných, majú pocit, že nasávajú nálady všetkých, aj to dobré, aj to zlé. Je to pre nich veľmi vyčerpávajúce. 

Platí táto astrologická charakteristika vášho znamenia v rámci rodinných problémov, s ktorými sa potýkate, aj na vás?

spolu hlasovalo 134 ľudí

Áno
109
Nie
25