Presunúť na hlavný obsah

Po sexe na jednu noc majú ženy a muži negatívne pocity: Takto odlišne to však vnímajú

Sex a vzťahy

Hoci by sa na prvý pohľad zdalo, že sex na jednu noc je typickou záležitosťou skôr mužov, než žien, podliehajú mu všetci, bez rozdielu pohlavia. Dokonca je viac tých, ktorí ho vždy oľutujú, avšak mužský dôvod sa od toho ženského líši tým, že...

Ľútosť z rozličných dôvodov

Výsledky brazílskej štúdie, týkajúcej sa ľudských pocitov a vzťahov hovoria o tom, že väčšina ľudí, ktorí sa rozhodnú mať sex na jednu noc, ho neskôr oľutujú. Majú v súvislosti s ním negatívne pocity. Ich najčastejšími negatívnymi pocitmi ohľadom sexu na jednu noc sú pocit osamelosti, bezcennosti, smútok, neistota, duševný zmätok, strach z budúcnosti, ľútosť. Avšak dôvody ich ľútosti sú odlišné...

Mohlo by vás zaujímať: Muž, ktorému bude žena navždy verná, by mal vyzerať asi takto: Ako sa zmenili nároky žien?

Ženský dôvod

Ženy sa v citoch jednoducho nezaprú. Vždy sú to tie, ktoré sa dokážu odosobniť menej a ak aj podľahnú sexu na jednu noc, je to viac menej preto, že sú sklamané, a potrebujú zahnať smútok alebo spomienky na konkrétnu osobu aspoň na chvíľu. V zápätí to však oľutujú, pretože majú výčitky svedomia, že to riešili takýmto spôsobom, že teraz budú v očiach mužov ľahkými korisťami, alebo že ich budú brať menej vážne. Jednoducho ženy sú tie, ktoré nad tým príliš polemizujú, príliš moralizujú. 

Neprehliadnite: Rebríček komplikovaných žien očami mužov: Myslíte, že patríte k niektorému z týchto typov aj vy?

Mužský dôvod

Mužský dôvod je oveľa jednoduchší, pragmatickejší, nezáväznejší... Muži sex na jednu noc ľutujú z dôvodu, že majú strach, aby si dotyčná žena nepomýlila sex na jednu noc so začiatkom nejakého ich vzťahu. Preto sex na jednu noc nepraktizujú s tou istou ženou, ale vyhľadávajú stále iné, aby sa vyhli možným komplikáciám, ak by sa tieto ženy do sexu snažili zakomponovať zrazu city. 

Je to jednoducho evolúcia

Odborníci argumentujú aj týmto... „Je to jednoducho evolúcia... Muži si časom vyvinuli schopnosť dištancovať sa, odosobniť sa od objektov svjej nákonnosti. Oproti tomuto, ženy majú stále tendecniu vytvárať pevné vzťahy, zväzky, nájsť dlhodobého partnera. Ich túžba  po zdravo fungujúcom vzťahu je silnejšia než u mužov,“ prezradili pre denník Dailymail. 

Čítajte tiež: Muži podľa znamenia, ktorí majú tendenciu podvádzať najviac: Takto si ich môžete však udržať!

Nuž,  niečo pravdy na tom asi bude, čo si myslíte vy? Podeľte sa so svojimi názormi s nami v diskusii.

- Najčítanejšie -