Presunúť na hlavný obsah

Po tomto príbehu si uvedomíte hodnotu vlastného života: Ivanka je veľkou bojovníčkou!

Zdravie

Po náročnej, druhej kraniofaciálnej operácii v USA, keď som sa vrátila po viac ako mesiaci a pol z USA – na Vianoce, domov, ma čakalo jedno z najťažších období v živote. Malo to byť obdobie, ktoré bolo mimoriadne náročné na rekonvalescenciu po tak náročnej 18-hodinovej operácii, avšak môj návrat na SR sa zmenil na rodinnú tragédiu.

Lekári mi oznámili, že môj ocino bojuje o život a nedávajú mu žiadne šance, aby svoj boj vyhral. I napriek všetkej našej snahe, sme nedokázali zachrániť ocina a obdobie, keď som mala byť pod prísnym dohľadom lekárov, som trávila posledné dni, hodiny na ARE s mojím milovaným ocinom a prosila, aby sa prebral. Avšak osud vie byť nesmierne krutý a tak, ako nám zobral maminu pred 2 dvoma rokmi, tak presne v ten istý deň nám zobral aj ocina.

Prečítajte si aj: Veľký človek Gándhí, a jeho nesmrteľné myšlienky: S týmito radami budete šťastnejší

V tej chvíli sa mi úplne zrútil svet a to všetko, ako som sa snažila v sebe budovať po smrti milovanej maminy, bolo preč, akoby mávnutím prútika. A aby nebolo toho málo o dva dni neskôr po poslednej rozlúčke s ocinom prišla druhá správa: „Ivanka, musíte znova bojovať s leukémiou, vrátila sa v plnej miere.“ V ten istý deň na to prišlo stanovisko USA profesorov – bude treba podstúpiť ešte jednu náročnú 15 hodinovú operáciu nakoľko sa zistilo na základe najaktuálnejších výsledkov, že je potrebný  ešte  jeden kostný implantát, ktorý odstráni vážne vzniknuté komplikácie.

Toto je niečo, čo napíše sám život. Po všetkých týchto skutočnostiach, by si azda iný človek povedal, že život už nemá žiadnu cenu. Áno, priznám sa, počas tých dní –  v živote som sa citila tak bezmocná, opustená, bez lásky milujúcich rodičov. Nikdy sa nenaučím žiť s tým, ale jediné, čo môžem urobiť, je pokúsiť sa zvrátiť svoj osud a bojovať o svoju poslednú nádej na definitívne uzdravenie sa po kraniofaciálnej stránke. 

Po dvoch náročných mesiacoch som sa rozhodla profesne napredovať nielen z osobných dôvodov, ale predovšetkým aj pracovných dôvodov –  nakoľko právo je oblasť, ktorú som s nadšením vyštudovala a moje plány siahajú ísť aj na Harvard, avšak to až keď tento boj definitívne vyhrám. Popri pracovných povinnostiach, chemoterapií, som sa plne venovala aj naďalej kampani, ktorá je pre mňa srdcovou záležitosťou, nakoľko cez ňu možno vidieť obrovské odhodlanie vyhrať kraniofaciálny boj a je aj o tom, aby bola akousi psychickou podporou pre všetky rainbow deti, ktoré majú rovnako ťažký osud. Krásnym úspechom bolo vytvorenie videa v angličtine, ktorého súčasťou bola aj Dominika. Avšak celý motív videa sa zrodil v mysli môjho trojčaťa Moniky. Úžasnej podpory sa mi dostalo aj od Janky Ďurišovej z IBM spoločnosti, s ktorou som tiež vyrobila video v cudzom jazyku a na moje obrovské prekvapenie – Majka Švehlová s úžasnými kolegyňami zorganizovala krásnu akciu na moju finančnú podporu v čase, keď som bola v USA na meetingu ohľadom plánovania poslednej operácie v Chicagu, kde sa zišlo konzílium najvyšších profesorov, aby sa prijalo definitívne stanovisko z hľadiska závažnosti môjho onkologického, kardiologického a kraniofaciálneho zdravotného stavu.

V rámci mojich všetkých povinností, som prednedávnom bola aj v Londýne a nič nenasvedčovalo tomu, že za pár dní sa niečo stane. Deň po pristátí doma, som skončila o polnoci rovno na operačnom stole pod vedením špičkového chirurgického tímu MUDr. Kulíška, ktorí mi doslova a do písmena zachránili život z dôvodu náhlej brušnej príhody. Je to úžasný lekár s obrovskou charizmou, ktorému vďačím za to, že som sa dožila ďaľšieho rána a tiež svojim úžasným sestrám budem navždy vďačná za to, že ma priviezli včas na pohotovosť a stáli celý ten čas pri mne, až pokým ma neodviezli na sálu. Celý čas bdeli nado mnou na jednotke intenzívnej starostlivosti. Bol to jeden z tých okamihov, keď si človek uvedomí, že má ten najvzácnejší dar na svete a to milujúce sestričky.  

Bohužiaľ rekonvalescencia si vyžiadala svoju daň a ja som nemohla napredovať v kampani, aby sa mi podarilo vyzbierať chýbajúcich 7000 euro na predoperačné vyšetrenia, a pooperačnú kraniofaciálnu liečbu, ktorá bude jedna z najdôležitejších faktorov. Kraniofacialna operácia je naplánovaná na 24. mája 2017. Času je málo, zostáva mi 12 dní, s plánovaným odletom do USA 17. mája kde pobudnem mesiac vzhľadom na náročnú operáciu. Po 3 mesiacoch sa budem musieť vrátiť späť do USA na kontrolu a na vybratie špeciálne uchytených hákov, ktoré budú mať dôležitú úlohu na ujatie kostných implantátov a kostného kĺbu. Touto cestou by som chcela všetkých milých ľudi poprosiť o pomoc a podporu. 

Mohlo by vás zaujímať: Jedenásť výrokov ikonickej Audrey Hepburn, ktorými by sa mala riadiť každá z nás

Nakoľko niektorí z Vás ma už poznajú, určite tušíte, že nikdy sa nevzdávam a za svoj sen byť zdravá bojujem zo všetkých síl i napriek všetkému, čo musím zdolávať každý deň. Moji rodičia ma naučili, že vyhráva iba ten, kto ma silu, vôľu, odhodlanie ísť si za svojím snom. Moje srdce plesá radosťou, že popri všetkom som sa stala súčasťou krásneho projektu na čele s Lucid (Luckou Sládečkovou a Michalom Petríkom) , ktorý má pre mňa veľký význam. Ide o projekt s nádychom vyjadrenia duše zasneného rainbow dievčaťa, ktoré za svoj sen bojuje až v USA. Je vyjadrením boja za jej poslednú nádej byť zdravou po kraniofaciálnej stránke (nádej zomiera posledná), ktorá túži, aby do jej života raz zasiahol pocit, byť zahalená v bielom závoji. Projekt s touto krásnou myšlienkou, ktorý sa zrodil v mysli Lucky Sládečkovej (Lucid style) nesie v sebe odhodlanie, silu, nádej a predovšetkým vieru, že tento boj vyhrám a bude inšpiráciou pre každého, že v živote sa oplatí bojovať, pretože:
"Veriť vo svoje sny a nevzdávať sa, aj napriek pádom, robí človeka výnimočným." Ďakujem milovaná mamička a ocino, že ste zo mna vychovali Vašu Ivku a to, čo si myslia ostatní, nie je dôležité. Plati jedno pravidlo - vek nedefinuje dospelosť, známky nedefinuju intelekt a klebety nedefinuju, kto si, a preto pre mna stále víťazi táto skutočnosť:

"Najsilnejší ľudia nie sú tí, ktorí ukazujú silu priamo pred nami, ale tí, ktorí vyhrávajú zápasy, o ktorých nič nevieme."

Život je premiéra, repríza už nebude, a preto si čoraz viac uvedomujem, že tým, čo robí dnes každý z nás, tvorí svoj zajtrajšok. Nikdy sa nevzdávajte vo svojom cieli, pamätajte, že keby to bolo jednoduché, svet by nemal toľko úžasných bytosti, ktoré svoj ťažký boj vyhrali. I keď váš život vyzerá niekedy ako búrka vydržte, nemôže pršať navždy. Avšak stále sa držím toho, že raz mi tie neskoré noci a skóre rána budú dávať zmysel, pretože dôležité je uvedomiť si, že sebadôvera je najlepší outfit a je dôležité dokázať našu výhru pre všetkých, ktorí stali pri nás a boli našou veľkou oporou. Nikdy sa nepozerajte dozadu a nepýtajte sa prečo, pozerajte sa vpred a povedzte si prečo nie? V živote nič nepríde samo, musíš si za tým ísť. Aj ja si idem za svojím cieľom zo všetkých síl, ktoré mi ešte zostali a to napriek tomu, že môj zdravotný stav sa výrazne komplikuje. Nevzdávam to, pretože som dala sľub a jediné čo viem je, že môj cieľ je tak veľký, že má každé jedno ráno dokáže vytiahnuť z postele - je mojou motiváciou, hnacím motorom popri všetkých mojich pracovnych povinnostiach.

Zároveň touto cestou sa chcem poďakovať všetkým mojim úžasným profesorom. Prof. MUDr. Róbert Hatala – prednostovi kardiologickej kliniky z NUSCH, ktorý vynakladá všetko svoje úsilie a starostlivosť o mňa z hľadiska kardiologického, spolu s profesorom z IKEM Doc. MUDr. Jozef Fedeleš, lekárom ako – špičkovému chirurgovi MUDr. Filip Kulíšek. Je obdivuhodné, s akou dávkou entuziazmu stoja pri mne a napriek všetkému veria, že tento boj spolu vyhráme. A celému onkologickému oddeleniu, vďaka ktorému sa mi pomaly darí vyhrávať nad mojou zákernou leukémiou. Tento náročný boj sa definitívne blíži ku koncu a ja verím, že to bude nielen moje víťazstvo, ale i úspech všetkých ľudí, ktorí sa stali súčasťou môjho príbehu a v neposlednom rade veľké ďakujem patrí človeku, ktorého si veľmi vážim - Saša Jány. 

Ak túžite Ivanke pomôcť v jej neľahkej situácií, môžete to spraviť touto cestou:

Stačí zaslať darcovskú SMS na číslo 800 v sieti všetkých mobilných operátorov v hodnote 4 eurá, kde celý výnos ide do zbierky. Do textu SMS je potrebné napísať GOLD, aby bolo možné SMS identifikovať.

Prispieť môžete aj poslaním/vložením ľubovoľného príspevku na osobitný bankový účet zbierky, do poznámky treba napísať text „GOLD“:
IBAN     SK61 0900 0000 0002 2220 0200
SWIFT   GIBA SK BX
VS        13640

České číslo účtu: NADACNI FOND PINK BUBBLE, CSOB BANK, Kamenicka 599/26, Prague 7, Czech Republic
IBAN CZ91 0300 0000 0002 6724 6448 
BIC (SWIFT) CEKOCZPP
Oba účty sú zriadené donormi ako je Hodina deťom a Pink Bubble. 

V minulom roku Ivanka oslovila občianske združenie Mólo, vďaka čomu vznikol projekt na vyzbieranie financií OZ Mólo GOLD. Cieľom projektu je aj zvyšovanie povedomia spoločnosti o problematike choroby – Goldenhar syndrom. Nadačný projekt Hodina deťom sa stal partnerom tejto pomoci.

- Najčítanejšie -