Presunúť na hlavný obsah

Na toto nás mamy (ne)pripravili: Pravda o tom, že manželstvo nie je len o nájdení spriaznenej duše!

Sex a vzťahy

Mnohé vstupujeme do manželstva naozaj z lásky avšak mnohé si ho až príliš idealizujeme. Keď sme potom konfrontované s realitou všedných dní, prichádzame na to, ako to vlastne naozaj chodí...

Realita všedných manželských dní vám časom ukáže aj odvrátenú tvár manželstva. Neberte toto však ako výstrahu pred manželstvom, milé dámy, len buďte vždy pripravené, podobne ako skauti. Veď koniec koncov, to nikdy nie je na škodu...

Mohlo by vás zaujímať: O lásku bojujte, no neponižujte sa: Týchto 10 situácií vám ukáže, kde je pomyslená hranica

Starosti všedných dní

Keď sa rozhodnete osamostatniť a žiť po svojom, musíte sa pripraviť aj na to, čo je s tým nevyhnutne spojené: platenie účtov, hypotéky, energií, či nečakané výdavky spojené a autom a inými vecami. Vtedy už musíte dať hlavy dokopy a poradiť si sami dvaja. V manželstve by rozhodne nemalo existovať delenie na tvoje a moje peniaze ako pred svadbou. Alebo minimálne by ste mali mať zriadený spoločný účet, na ktorý budete prispievať a spoločne platiť výdavky. Ak si otázku financií neujasníte hneď na začiatku, môže sa stať, že sa budete potýkať s naozajstným problémom, ktorý niekedy neprekoná ani láska. Na druhej strane, ak máte v tomto rovnaký názor, a ak láska nechýba, potom sa nemusíte báť, aj keď tých peňazí naozaj nebudete mať na zvyšok.

Keď vám padnú ružové okuliare

Je rozdiel sa s mužom vídať, randiť, a je rozdiel s ním žiť. Hoci sa na spoločný život, na to, že budeme denno denne spolu, tešíme, treba si uvedomiť, že s mužom prichádza aj jeho štýl života, jeho spôsoby, jeho správanie k žene ohľadom domácnosti. Mnohé si prešli tým, že keď sa vydali, delenie domácich povinností ich polovičkám nič nehovorilo. Zrazu zistili, že ich mužíček sa rozhodol vybudovať si akýsi „mama hotel“ aj u svojej zákonitej. Avšak pozor, ak neurčíte isté hranice hneď na začiatku, časom z vás naozaj bude skôr jeho mama než rovnocenný partner v manželstve. Nehovoríme, aby ste ho sem tam nepohíčkali a neodbremenili, ale musí to vedieť urobiť on rovnako pre vás.

Čítajte tiež: Skryté dôvody, pre ktoré niektoré ženy nedokážu byť dokonale spokojné so žiadnym mužom po svojom boku!

Keď prestanete byť len dvaja

Deti väčšinou patria k harmonickému manželstvu. Predovšetkým ženy si bez nich nevedia predstaviť svoj manželský život. Avšak realita býva aj taká, že žena sa často upne na dieťa až príliš a popritom zabúda, že je ešte stále aj manželka. Manžel zase postráda lásku a záujem zo strany ženy a musí sa naučiť o jej pozornosť deliť. Život s deťmi je plný radosti, prekvapení, avšak je aj plný starostí o ne, zaneprázdnenosti, o ujasnení si priorít, o uprednostnení potrieb dieťaťa pred manželskými povinnosťami a ďalšie. Avšak s trochou tolerancie a porozumenia sa to dá zvládnuť.

Časom všetci zostarneme

Mnohí manželský život vychutnávame aj po sexuálnej stránke plnými dúškami, najmä na začiatku. Avšak vždy to také nebude. S pribúdajúcimi rokmi, deťmi, starosťami ani my nebudeme vždy pripravené a roztúžené na povel. Preto je dobré okrem vzájomnej fyzickej príťažlivosti mať v manželstve aj iné pevné základy, z ktorých môžeme čerpať v ďalších rokoch. Spoločné záujmy, radosti, ale aj budovanie rešpektu a úcty. No samozrejme tým nevravíme, že vekom sa stanete v posteli nepoužiteľnou, aj toto treba stále pestovať a snažiť sa byť pre toho druhého vždy príťažlivým. No hovoríme to, že časom nestojí manželstvo len na tom.

Neprehliadnite: Jedno slovo zmení vaše manželstvo: Hovorte si ho s manželom častejšie a hlavne bez irónie

Ak však z času na čas, budete mať pocit, že ste v koncoch, pripomeňte si to dobré, prečo ste sa rozhodli si ho vziať.

- Najčítanejšie -