Presunúť na hlavný obsah

Kvôli tomuto si ma dodnes nevzal za manželku: Mám s ním napriek tomu zostať?

Partnerské vzťahy

S Patrikom nám to funguje a ja sama som s ním naozaj šťastná. Napriek tomu si ma dodnes ani po siedmich rokoch nevzal za manželku.

Vždy, keď som spomenula manželstvo, alebo deti, Patrik len nenápadne zmenil tému, alebo stále tvrdil, že máme čas. Ja však o dva roky oslávim štyridsať a nezdá sa mi, že by sme mali čas. Nie je to iba o biologických hodinách, ale aj o tom, že už dávno túžim po statuse manželky a tiež matky.

Čítajte: Týchto 7 viet používajú muži najčastejšie ako výhovorku: Nenaleťte im!

Napriek tomu, že celých sedem rokov o tom všetkom vie, tvári sa, akoby sa nič zvláštne nedialo. Priznám sa, že sme sa o tom rozprávali toľkokrát, že mi príde hlúpe sa aj po rokoch opakovať. Žijeme v spoločnom byte už päť rokov a sedem rokov sme spolu. Nikdy som ho milovať neprestala, a preto som tomu celému vôbec nerozumela. Všetko som pochopila až jeden večer, keď som si omylom vypočula rozhovor s jeho najlepším priateľom.

Toto je dôvod, prečo ma dodnes nepožiadal o ruku

Pár dní dozadu som prišla domov a Patrik bol práve na telefóne zaujatý rozhovorom v našej izbe. Mal pootvorené dvere, a preto som počula všetko. On sám však môj príchod nezaregistroval. Ako naschvál práve s niekým, pravdepodobne s kamarátom preberal náš vzťah, keďže noc predtým sme mali menšiu hádku o našej budúcnosti. Chcela som otvoriť dvere a objať ho, keď zrazu povedal: "Vieš, ja si ju jednoducho nevezmem, hoci mi je s ňou fajn. Je skvelá, ale príliš stará. Tých 10 rokov si začínam uvedomovať až teraz. Nie som si istý, či chcem, aby bola moja manželka o toľko staršia." Nemohla som počúvať ďalej, keďže ma jeho slová poriadne ranili a prekvapili. Najhoršie bolo, že vekový rozdiel nikdy neriešil, hoci si uvedomujem, že je odo mňa mladší, nemala som a ani nemám pocit, že by to bol problém. 

Mohlo by vás zaujímať: Žena v tomto znamení je považovaná za najlepšiu kamarátku: Máte ju pri sebe aj vy?

Patrik doteraz nevie o tom, že som to počula, a ja mu to nedokážem povedať, keďže si uvedomujem, že by som ho tým možno navždy stratila...

Čo by ste spravili na mieste tejto ženy?

spolu hlasovalo 702 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus