Presunúť na hlavný obsah

Slovak Fashion Night 2017 v New Yorku dopadol nad očakávania: Na móle aj najkrajšia Slovenka Zuzana Kollárová

Móda

Len pred pár dňami sa v New Yorku na prehliadke Slovak Fashion Night objavili naši slovenskí dizajnéri spolu s mnohými umelcami. Po móle sa okrem iných krásnych žien prešla aj víťazka Miss Universe 2016 Zuzana Kollárová.

Po prvýkrát v histórií malo Slovensko na exkluzívnom newyorskom týždni módy také silné a výnimočné zastúpenie módnych návrhárov a umelcov. V prestížnom Crowne Plaza Times Square sa predstavili na veľkej módnej prehliadke pod názvom Slovak Fashion Night 2017.

Mohlo by vás zaujímať aj: VIDEO: Okúzľujúca Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová: Prezradila, čo sa jej na Slovenkách páči najviac

Na prehliadkovom móle v silnej medzinárodnej konkurencii uviedla svoju kolekciu víťazka súťaže Nové talenty módnej scény Veronika Kopálová spolu so šperkami od Matúša Kissa a tiež etablovaná dizajnérka Rebecca Justh s hodvábnými modelmi a sklenenými korzetmi. Šancu ukázať svoj talent a tiež kreativitu dostala aj mladá dizajnérka, fotografka a vytvarníčka Laura Sporerová. Upútala  divokými  kreáciami a avantgardnými nápadmi. Operná diva Martina Múdra sa na móle predstavila v novej úlohe scénickej dizajnérky. Kolekcia Plezuro uviedla súčasnu Toscu, Leylu či Carmen v  nádherných róbach zdobených polodrahokamami, perlami a korálmi. V úlohe Kráľovnej noci vystúpila na móle úradujúca Miss Universe 2016 Zuzana Kollárová. Pozrite sa, ako to našej víťazke počas večera pristalo.

Veľké emócie vyvolali hlavne naše národné kroje. Skupina mladých umelcov vytvorila skutočne zaujímavý projekt Party v 21. storočí. Ide o kombináciu fotografie a maľby. Pútavé obrazy svadobných historických skvostov spôsobili rozruch už pred prehliadkou na Times Square a stali sa okamžite objektom záujmu fotografov a fanušikov módy.

Prečítajte si: Známe Slovenky, ktoré obľubujú tradičné slovenské motívy: Prvky folklóru využili aj na bežné outfity!

Na móle Fashion weeku sa objavila aj "živá" galéria obrazov, ktorú vytvoril tím Ľubo Sabo, Zuzana Senášiová a Katarína Chabrečeková. Publikum prijalo tento nápad s veľkým nadšením. Pre tohtoročnú Slovak Fashion Night 2017, ktorú zorganizovala americko - slovenská Nadácia +421 skomponoval a naspieval sprievodnú hudbu finalista speváckej súťaže Superstar - Peter Forest. Musíme uznať, že celý večer sa niesol v skutočne úspešnom a výnimočnom duchu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe