Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Profesionálna bežkyňa vás pripraví na 10 kilometrový beh: Toto zvládnu aj začiatočníci!

Fitness

V rozhovore s profesionálnou športovkyňou a trénerkou behu Romanou Komarňanskou sme sa dozvedeli viac o tom, ako sa pripraviť na 10 kilometrový beh, čím sa riadiť a ako by mali postupovať začiatočníci. Pozrite si video, v ktorom sa dozviete viac.

V spolupráci s portálom Ceztrenera.sk sme sa tentokrát dozvedeli viac o tom, ako by mala vyzerať príprava na 10 kilometrový beh a čím by sa mali riadiť začiatočníci. V týchto dieloch vám budeme spoločne s fit firmou Ceztrenera.sk prinášať pravidelné rozhovory s odborníkmi na zdravú výživu, šport či iné oblasti životného štýlu. Máte sa načo tešiť!

FEMINITY TV: Trénerka behu Romana Komarňanská vám prezradí, ako zvládnuť 10 kilometrový beh!

Prečítajte si aj: VIDEO: Profesionálna bežkyňa Romana Komarňanská vás naučí správnu techniku behu: Takto by to malo vyzerať!

Základom je cieľ

Romana nám v úvode vysvetlila, čo je najdôležitejším faktorom pri začiatkoch. „V prvom rade je veľmi dôležité určiť si cieľ. To znamená, že si stanovím cieľ, za koľko minúť ho chcem odbehnúť a v podstate podľa toho sa odvíja ďalšia práca trénera so svojím zverencom a nastaví sa systematický tréningový proces,“ začala sympatická športovkyňa.

Frekvencia tréningov

Trénerka behu nám v rozhovore vysvetlila, koľkokrát týždenne je ideálne trénovať. „Dôležité je možno povedať to, že aby človek odbehol kvalitne tú desiatku, aby sa pripravoval 3 až 4 krát. Samozrejme závisí, ako je ten bežec pokročilý, či je začiatočník alebo je to profík,“ povedala Romana.

Dôležité faktory

Aké sú najdôležitejšie faktory u začiatočníkov podľa profesionálnej bežkyne Romany Komarňanskej? „Začiatočnícky bežec sa snaží nadbiehať kilometre, to znamená že zvyšuje postupne objem. Dôležitá je postupnosť, primeranosť a systematickosť a hlavne aby to bolo pravidelné niekoľko týždňov,“ odpovedala.

Inšpirujte sa: VIDEO: Viete, aké dôsledky môže mať cukor na vaše dieťa? Výživová poradkyňa vám prezradí viac!

Odhodlanie!

Zaujímalo nás, aký dlhý proces môže byť pre začiatočníka príprava na 10 kilometrový beh. Profesionálna bežkyňa Romana Komarňanská nám to vysvetlila presne. „Myslím si, že ak tie dva tri mesiace sa pripravuje, tak určite to zvládne. Tou pravidelnou športovou činnosťou sa zefektívni práca srdca, to znamená, že majú aj nižšiu srdcovú frekvenciu a nižší krvný tlak. Pravidelnou činnosťou sa tieto frekvencie zrýchlia. Závisí to od toho, ako je človek odhodlaný a ako chce sám na sebe pracovať,“ dodala s úsmevom.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus