Presunúť na hlavný obsah

Krásne opálenie podporíte vyváženou stravou: Tieto potraviny jedzte, ak si chcete udržať svoj bronz čo najdlhšie

Zdravie

Krásne opálenie sa môže javiť ako vonkajšia záležitosť. Všetky naše procesy však majú aj svoj vnútorný potenciál. Čím skôr odhalíte, čo pomáha vašej pokožke, tým ľahšie sa vám bude vaše telo udržiavať dokonale bronzové!

Vajíčka pre tmavšie opálenie

Vajíčka si v lete kľudne doprajte. Môžu stať sa vašim spoločníkom aj vo forme zdravého snacku. Sú totiž veľmi bohaté na vitamín A, ktorý je veľmi dôležitý pre našu pokožku. Vďaka žĺtkom, ktoré vajíčka obsahujú si môžete ešte zviditeľniť opálenú pokožku. Majú tiež regeneračné účinky, takže sú vhodné aj pre deti, ktoré v lete trávia na slnku množstvo času. Pomáhajú nimi aj proti spáleniu.

Prečítajte si tiež: Letné super ovocie: Konzumujte tieto šťavnaté plody a prečistite svoje obličky od toxínov

Mrkva ako príjem karoténov

Mrkva nie je len skvelým partnerom pre naše oči. Vedeli ste, že množstvo kozmetických firiem používa vo svojich opaľovacích prípravkoch práve výťažky z mrkvy. Tá totiž obsahuje účinne alfa karotény, ktoré podtrhujú výrazný letný tón pleti. Pokúste sa však vychutnávať si túto oranžovú krásku za surova. Tak sú jej účinky na opálenie oveľa silnejšie a efektívnejšie.

Šťavnaté mango je zdrojom vitamínu A

Sladkasté mango je dokonalým osviežením. Jeho letný potenciál sa však ukrýva vo veľkom obsahu vitamínu A. Mango je ním zásobené vo veľkom množstve, obsahuje najviac vitamínu A zo všetkých ovocí. Ako bolo spomínané, práve tento vitamín vám dokáže opálenie predĺžiť a zachovať vašu pokožku zdravú a žiarivú.

Olivový olej pre dokonalý lesk pleti

Chcete žiariť a doslovne vyzerať ako pobozkaná od slnka? Nevyhýbajte sa v lete ani olivovému oleju! Neradíme vám natierať sa ním, práve naopak. Zaraďte ho do vášho jedálnička a vychutnajte si dokonale lesklú pokožku. Kvalitný olivový olej bude vaše telo vyživovať zvnútra a dodá mu oslnivý lesk.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto potraviny môžu vyvolať precitlivenosť žalúdka: Vyhýbajte sa ich častej konzumácii, aby ste žalúdok neprekyslili

Slivky a broskyne osviežia farbu

Ich krásna farba hovorí za všetko. Tak ako aj mrkva, či mango, sú slivky a broskyne bohaté na vitamín A. Ich veľkou výhodou je však aj množstvo antioxidantov, ktoré sa nachádza práve v tomto ovocí. Vďaka ním vám nielen zabezpečia krásnu farbu, ale pomôžu aj proti starnutiu pokožky na slnku. Zabraňujú vzniku vrások a chránia pleť pri priamom slnečnom žiarení.

- Najčítanejšie -