Presunúť na hlavný obsah

Ploché bruško ako ráno môžete mať po celý deň: Stačí, ak nebudete robiť túto chybu hneď, keď sa zobudíte

Chudnutie a diéty

Ploché bruško nemusí byť výsadou rána. Stačí, ak sa pár hodín po zobudení vyhnete tejto jednej veci, ktorú si ani neuvedomujete.

Na raňajky opatrne

Ak ste jedným z tých, ktorý si raňajky nevedia predstaviť bez niečoho slaného, možno si myslíte, že tak vlastne svojmu telu robíte službu, pretože ho nepresycujete sladkými francúzskymi toastami a cereáliami. Aj soľ sa však môže stať vaším nepriateľom, a to hlavne pokiaľ ide o nafúknuté bruško, ktoré nepôsobí práve esteticky.

Inšpirujte sa: Ktoré ovocie v lete konzumovať, aby sme dopĺňali tekutiny, ale nezakyslovali si organizmus?

Kde je problém?

Samozrejme, že soľ je v miernych dávkach zdraviu prospešná, jej nedostatok dokonca môže spôsobiť nízky krvný tlak a s tým spôsobenú bolesť hlavy a malátnosť, ak však prijímate soli viac, ako by ste mali, vaša postava sa vám neodvďačí.

Práve prijímanie väčšieho množstva soli, ako je treba totiž spôsobuje zadržiavanie vody v tele, ktoré sa priamo podieľa na nafúknutom brušku a viditeľnej zmene vášho vzhľadu v tejto oblasti. Podľa portálu livestrong.com totiž už 400 miligramov soli navyše dokáže v tele zadržiavať takmer kilogram vody.

Nenechajte si ujsť: Leto je plné týchto nástrah: Keď im neodoláte, namiesto chudnutia, začnete podvedome priberať!

Zvážte, čo jete

Preto je veľmi dôležité, aby ste si ráno dopriali naozaj výdatnú stravu plnú proteínov a vitamínov obsiahnutých v zelenine, ktorú však zbytočne nepresoľte. Väčšina ľudí má totiž tendenciu soliť každý kúsok zeleniny na svojom tanieri, a to doslova. Ani nehovoriac o kupovaných sendvičoch, ktoré si občas ráno v rýchlosti doprajeme, a ktoré väčšinou obsahujú dve tretiny dennej dávky sodíka v jednej porcii.

Prečítajte si aj: Umelé sladidlá sú ešte horšie ako biely cukor: Môžete si myslieť, že z týchto potravín chudnete, opak je pravdou

Preto nerobte zbytočnú chybu a zvážte, čo do svojho žalúdka vkladáte hneď potom, ako sa zobudíte. Ak by ste náhodou nevedeli, ktoré potraviny vhodné na raňajky nebsahujú takmer žiaden sodík a vaše telo tak zbytočne nenafúknu, máme pre vás krátky výber:

Obilniny – v podobe vločiek, ktoré si môžete pripraviť aj na slano. Sú plné vlákniny, vitamínov a majú skutočne nízky obsah sodíka.

Vajíčka – majú vysoký obsah bielkovín a veľmi nízky obsah sodíka. Nenechajte sa však zlákať a nepridávajte do praženice tonu soli. Dosiahnete tým totiž opačný efekt.

Inširujte sa: Prestaňte skúšať schudnúť a konečne schudnite: Ploché brucho za 7 dní môžete mať aj vy

Zelenina – ide hlavne o paradajky, hríby a špenát. Doprajte si ich k vajíčkam namiesto syra, ktorý je na sodík zbytočne bohatý.

Kuracie a morčacie mäso – ak už máte chuť na mäso, zvoľte si to s nízkym obsahom sodíka, akým je kuracie či morčacie.

Solíte aj vy viac ako je treba?

spolu hlasovalo 206 ľudí

Áno
65
Nie
141

- Najčítanejšie -