Presunúť na hlavný obsah

Svetlá stránka nevery: Prestaňte brať neveru svojej polovičky ako osobné zlyhanie, má totiž aj svoj bonus

Feminity

Hoci sa to môže zdať absurdné, je to tak. Neberte neveru partnera ako svoju prehru. Prináša so sebou niekoľko výhod, ktoré však na prvý pohľad nevnímate. No stačí sa len zhlboka nadýchnuť a zistíte, že z tejto negatívnej životnej situácie, môžete vlastne celkom slušne profitovať. A to bez akéhokoľvek nároku na recipročnosť. Čo poviete, za zamylsenie to stojí, no nie?

Odhaliť neveru milovanej osoby je ako dostať nožom rovno do srdca. V prvom momente vám zviera hrdlo, nedokážete hovoriť, neviete sa poriadne nadýchnuť, naskakujú vám zimomrivavky, je vám na zvracanie a cítite sa absolútne paralyzovaná. Na okamih akoby zastal čas. V istej chvíli začínate premýšľať, či je to skutočná realita alebo sa len preberiete zo zlého sna.

Neprehliadnite: Zaľúbila som sa do ženatého kolegu: Netušila som však, čo všeto to spôsobí...

Vo chvíli, keď úvodný šok pominie, nastáva fáza neutíchajúceho plaču, osobných výčitiek a milión nezodpovedaných otázok.  ”Prečo”?, akoby sa stalo vašou osobnou mantrou, s ktorou nedokážete nič urobiť. Nasleduje pocit osobného zlyhania, frustrácie, obviňovania sa. Cítite sa podvedená, oklamaná, nahnevaná a všetko, čo ste kedy spolu budovali je v akomsi vzduchoprázdne. Máte pocit, že nič už nebude také ako predtým. A to je aj pravda. Viem, o čom hovorím, prešla som si tým sama. Avšak ak sa dokážete na veci pozrieť s odstupom času a neriešiť všetko okamžite a za horúca, váš vzťah môže mať ešte šancu. Aj napriek tomu, že do neho vstúpila tretia osoba. Všetko je len o uhle pohľadu a vašom nastavení.

Skutočne nás nevera robí silnejšími a sebavedomejšími? Áno je to holý fakt

Viem, je to peklo. Človek, ktorému ste bezhranične dôverovali, ľúbili ho a plánovali si s ním budúcnosť vám rozlámal srdce na tisíc kúskov. No všetko sa dá zlepiť. Ak to obaja chcete a ste ochotní na tom popracovať. Druhá vec je aj to, či išlo o jednorazové, chvíľkové zlyhanie vášho dovtedy ”Pána Božského” alebo to je pre neho osobným športom. Pokiaľ platí to prvé, nehádžte šťastné, spoločné roky rovno do koša. Dajte si šancu. A uvidíte, že pre vás to môže byť ešte veľmi výhodné. 

Mohlo by vás zaujímať: Na letnej dovolenke som mu dovolila neviný flirt: Nevyspal sa s ňou, no odvtedy chce odo mňa toto...

U nás sa to stalo tesne po zásnubách. Klasická story, ktorú asi netreba veľmi rozvádzať. Ja som veľa pracovala, môj snúbenec sa cítil nedocenený a jedného pekného večera si vlastné sebavedomie zvyšoval v spoločnosti našej spoločnej kamarátky. Hoci to v ten večer vraj skončilo len jednou pusou a alkohol zohral tiež svoju úlohu, v danom momente som to tak ani náhodou nevnímala. Aj keď do dnešného dňa netuším, čo sa v ten večer skutočne stalo, rozhodla som sa, že si dáme šancu. Nie nebolo to hneď na druhý deň, trvalo mi naozaj dlho, kým som pochopila súvislosti a dala si v hlave dve a dve dokopy. Dnes už však viem, že na všetko sa musíte pozerať z viacerých strán. Nič nie je len čierne alebo len biele. A vy sama sa môžete po takejto skúsenosti stať oveľa sebavedomejšou a silnejšou. Verte mi, je to fakt. Vyskúšané na vlastnej koži.

Čítajte tiež: Prečo by ste mali flirtovať s inými ľuďmi, aj keď ste vo vzťahu? Dôvod vás prekvapí

”Ak sa žena rozhodne dať partnerovi príležitosť na obnovu vzťahu aj po skúsenosti s neverou, naozaj ju to môže veľmi posilniť v mnohých oblastiach. Základom je, aby sama v sebe pochopila, prečo sa to vlastne stalo a prestala si to vyčítať. V tom momente s tým dokáže aj žiť, vyrovanať sa s danou udalosťou a v neposlednom rade partnerovi odpustiť,” vysvetľuje Mgr. Martin Miler, klinický psychológ. Práve odpustenie je v tomto kľúčové. Len vtedy sa môžete posunúť ďalej. Sama som pochopila, že sa to dá. Hoci človek nezabudne. Nikdy. No ak sa nad tým dokážete povzniesť, prejdete si prerodom vlastnej osobnosti. To je niečo, čo vás v dlhodobom horizonte vášho fungovania v živote urobí oveľa spokojnejšou. 

Zúročte neveru vo svoj prospech

Na prvý pohľad to síce vyzerá ako z nejakého fantasy filmu, avšak neverou vášho partnera nadobúdate sebadôveru a istotu. Odrazu pochopíte, čo vlastne chcete, čo potrebujete a po čom túžite. Napriek tomu, že poznáte svoje negatívne vlastnosti, začnete ich vnímať s väčším nadhľadom. Stávate sa opatrnejšou, dôslednejšou a empatickejšou. ”Áno je to tak. Žena, ktorá bola podvedená, môže z aféry partnera profitovať. Jednoducho je to niečo, čo ju zmení. A ak sa aj rozhodne v danom vzťahu nezotrvať, do nového vstupuje oveľa vyrovnanejšia,” dodáva Miler. Byť podvedená rozhodne nie je príjemné. No má to aj svetlú stránku. Len ju musíte chcieť vidieť…

Prečítajte si nové vydanie magazínu FEMINITY JESEŇ 2018, ktoré je práve v predaji, tu je malá upútavka

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe