Presunúť na hlavný obsah

Vyhnite sa ľuďom, ktorí vám v živote (ne)vedome ubližujú: Takto sa ich zbavíte navždy

Feminity

Ľudia, s ktorými sa vo voľnom čase stretávame, nás formujú. Sú však aj takí, ktorých tolerujeme len z akéhosi pomysleného dôvodu. Viete, ako sa vyhnúť typom, čo majú na váš život negatívny vplyv?

Ak aj vy máte po svojom boku ľudí, ktorí vás pri každom stretnutí neuveriteľne vyčerpajú, je čas to zmeniť. Uvidíte, že ak ich zo svojho života ”vymažete” bude sa vám žiť oveľa jednoduchšie a šťastnejšie. Viete, ktorí to vlastne sú? Možno ich rozdeliť do troch základných kategórií. 

Mohlo by vás zaujímať: Táto jediná vec dokáže zničiť vzťah, žiaľ pochopila som to príliš neskoro: Ruku na srdce, robíte ju aj vy?

1. Ľudia, ktorí zatajujú

Aj keď tvrdia, že ide len o malé milosrdné lži, nie je to najlepšia cesta. Každé klamstvo je totiž klamstvom. Pokiaľ niekomu nemôžete veriť, v značnej miere to ovplyvňuje váš život. Negatívne samozrejme. Pri každom kroku niekoho takého, sa totiž zamyslíte, či to myslí vážne a či je k vám úprimný. Skúste sa preto obklopovať ľuďmi, ktorým môžete veriť za každých okolností. 

2. Ľudia, ktorí vás neustále stresujú

Teraz sa dobre zamyslite. Takýchto ľudí má totiž vo svojom okolí každý z nás. Vždy keď sa objavia majú nejaký problém. Zaťažujú vás svojimi problémami, na všetko sa sťažujú, tvária sa, že nikdy nič nestíhajú. A vy ste z nich podvedome nervózni. Hoci si to neuvedomujete, odčerpvajú vám energiu. Práve preto by ste mali stretnutia s nimi eliminovať na minimum. 

3. Pseudo priatelia

Ide o ľudí, ktorí vás vyhľadávajú vždy keď niečo potrebujú. Zavolajú vám, keď sa to hodí im, trávia s vami čas, keď majú náladu, radi využívajú vašu pomoc, no v prípade, že niečo potrebujete vy, ochota sa zrazu vytráca. Samozrejme sú na vás milí, správajú sa k vám slušne a majú vás svojim spôsobom radi. Avšak všetko prispôsobujú tomu, čo vyhovuje im. Na vás ohľad neberú. Často sa im neviete dovolať, na sms - ku vám mnohokrát neodpovedia aj niekoľko hodín. Toto egoistické správanie však u skutočných priateľov nevidíte. 

Čítajte tiež: Tieto veci vášmu manželovi ubližujú: Prestaňte s nimi ešte predtým, ako svoje manželstvo zničíte

Nezabúdajte na to, že nikdy nebudete skutočne šťastní, pokiaľ vás budú obklopovať ľudia, ktorí vás šťastnými nerobia. Preto urobíte najlepšie, ak im veci poviete narovina a priamo. Je potom len na nich, či sa rozhodnú zmeniť, alebo odídu z vášho života. 

- Najčítanejšie -