Presunúť na hlavný obsah

Učinila som jedno rozhodnutie bez vedomia svojho manžela: Bojím sa, že keď na to príde, neodpustí mi to

Sex a vzťahy

Rita sa už nemohla dívať na to, ako sa jej manžel Rado trápi pracovnými neúspechmi či stagnujúcou kariérou, preto sa rozhodla konať na vlastnú päsť. Vďaka jeho slovám však nakoniec pochopila, že urobila chybu, ale zo strachu, že by jej neodpustil, radšej mlčí.

Priebojnosť aj trocha drzosti je na mieste, ak sa chceme dostať tam, kam iní nie

Rita (32) je už šesť rokov šťastne vydatá za Rada. Hoci im po duševnej stránke nič nechýba a aj po rokoch sa k sebe správajú naozaj láskyplne a majú jeden pre druhého pochopenie, jedna vec Ritu predsa len trápi. Rado sa nevie pracovne presadiť, hoci pre to robí aj podľa nej maximum. Už neraz sa mu snažila však naznačiť, že ak niečo veľmi chce, musí byť niekedy skutočne neodbytný, pretože len priebojnosť a sem tam aj akási drzosť je na mieste, ak sa chceme dostať tam, kam iní nie: „Nechápte ma zle, na svojho manžela som hrdá, že sa snaží robiť veci podľa pravidiel, ale zároveň ja som v tomto celkom iná a vždy sa snažím využiť každú šancu, ktorú dostanem, aj keď si musím niekedy dobre premyslieť, či to za to stojí. Dôležité je podľa mňa naučiť sa so svojimi rozhodnutiami aj žiť,“ prezrádza Rita, ktorá sa už viac nemohla pozerať na to, ako sa jej manžel trápi v tomto smere. Tak jej napadlo, že mu pomôže, ale tak, aby nemal potuchy, že stojí za jeho pracovným úspechom. 

Mohlo by vás zaujímať: Žiarlila som na každú ženu v jeho živote a nechala som si ujsť tento detail: Nakoniec mi to vysvetlil po svojom

Učinila rozhodnutie, ktoré pokladala za správne

Rita sa rozhodla, že osloví svojho známeho, ktorý mal pre ňu vždy slabosť a dokonca v slabej chvíľke s ním aj niečo mala. Oslovila Braňa práve preto, že vedela, že má kontakty presne v tej oblasti, v ktorej chcel jej manžel Rado preraziť: „Vedela som, že Braňo je ten správny človek, ktorý by mu mohol pomôcť, ale zároveň som už vtedy zvažovala rovnako ako vždy, či robím správne,“ hovorí Rita. No ďalší pohľad na nešťastného Rada, ktorý chodí domov z práce, ktorá ho nenapĺňa jej za to stál, tak zodvihla telefón a zavolala Braňovi, či by vedel dohodiť nejakú prácu v reklamnej brandži, po ktorej Rado tak túžil a Rita vedela, že na to aj má.  

Čítajte tiež: Na výročie svadby som pre manžela pripravila prekvapenie ako z filmu: Nakoniec ma prekvapil on nečakaným hosťom

Jeho slová ju prinútili prehodnotiť jej rozhodnutie 

Samozrejme, ako predpokladala, Braňo by vedel Radovi vybaviť jeho prácu snov, tak jej navrhol, aby mu manžel poslal svoj životopis a stretnú sa. Rita však vedela, že Radovi to nesmie takto prezentovať a rozhodne povedať celú pravdu. Tak sa rozhodla len tak mimochodom mu poslať link, ktorý našla akože na internete s informáciami o Braňovej reklamke a dodala, že za pokus nič nedá. Hneď na druhý deň Radovi Braňo volal, samozrejme s tým, že sa s Ritou dohodli, že to bude ako klasický pracovný pohovor, v ktorom ona nemala prsty. Práca vyšla, Radovi sa v Braňovej firme veľmi páčilo a dokonca aj darilo, Ritu však trápilo, keď jej adresoval slová, ktoré ju prinútilo prehodnotiť svoje vtedajšie rozhodnutie: „Pri spoločnej večeri, kde sme oslavovali jeho pracovné úspechy, sa mi zveril, že je naozaj rád, že sa mu konečne podarilo presadiť a to celkom samému. Vraj ak by to tak nebolo, hanbil by sa predo mnou, keďže ja mám už skvelú kariéru. V tom momente som vedela, že ak sa niekedy Rado dozvie pravdu, bude mi vyčítať moje angažovanie sa, nech by som povedala čokoľvek. Pretože mužské ego jednoducho nepustí,“ objasňuje Rita ďalej. 

Neprehliadnite: Manželov priateľ ma zamestnal vo svojej firme: Najskôr mi pomohol, potom sa mi snažil takto rozbiť vzťah

Do dnešného dňa sa Rado síce nič nedozvedel a Rita zo strachu mlčí. Neznáša, že má pred ním tajomstvo, ale bojí sa, čo by sa stalo, a či by jej to vôbec odpustil, keby sa dozvie celú pravdu, do ktorej je zapojený ešte aj jej kvázi bývalý priateľ Braňo.