Presunúť na hlavný obsah

Nový český film Sklenená izba s hviezdou seriálu Hra o tróny: Objaví sa v ňom i Zuzana Fialová

Zábava

Tešte sa na filmovú jar 2019. V kinách budete môcť vidieť ďalší počin od režiséra úspešného filmu Masaryk. Hrajú v ňom československé i svetové hviezdy.

Nový film Juliusa Ševčíka Sklenená izba (The Glass room) vstupuje do poslednej fázy postprodukcie. Pri jej príležitosti uverejnili tvorcovia aj trailer a je jasné, že o napínavé momenty nebude vo filme núdza. Realizácia rozsiahleho filmového projektu trvala od prvotného nápadu takmer desať rokov. V hlavných úlohách sa predstaví množstvo zahraničných i domácich hviezd ako Carice van Houten, Hanna Alström, Claes Bang, Karel Roden, Alexandra Borbély či slovenská herečka Zuzana Fialová. 

Milostný príbeh na pozadí dejín

Sklenená izba je adaptáciou románu Simona Mawera, ktorý mapuje dejiny Československa 20. storočia a zároveň rozpráva milostné príbehy o trojici postáv, ktoré brnenskú vilu Tugendhat počas desiatok rokov obývali. „Inšpiráciou nám boli klasické filmy ako Anglický pacient i konceptuálne milostné príbehy ako Stvorení pre lásku. Sklenená izba je drobnokresbou milostného príbehu na pozadí dejín," vysvetľuje  režisér Julius Ševčík.

Film o ľuďoch, ktorí vybočili z davu

Hlavnými hrdinkami filmu, ktorý rozpráva príbeh o láske, priateľstve a zásadných životných rozhodnutiach, sú Liesel Landauerová a jej priateľka Hana. Dve ženy, ktoré spojil celoživotný vzťah a jeden mimoriadny dom, ktorý pre Liesel a jej muža Viktora postavil architekt Von Abt. „Film Sklenená izba je o ľuďoch, ktorí vybočili z radu, a práve to, že je na človeka vidieť, vyžaduje veľkú odvahu," povedal pri nakrúcaní predstaviteľ Von Abta Karel Roden.

Kvalitné herecké obsadenie

Holandská herečka Carice van Houten, je známa z vojnovej drámy Valkýra, kde hrala po boku Toma Cruisa, či oceňovaného filmu Paula Verhoevena Čierna kniha. K jej najnovším projektom patrí ôsma a finálna séria Hry o tróny. Hannu Alström, švédsku herečku slovenskí diváci videli v dvoch pokračovaniach úspešnej akčnej komédie Kingsman. Ďalšiu ženskú úlohu vytvorila slovenská herečka maďarského pôvodu Alexandra Borbély, ocenená Európskou filmovou cenou pre najlepšiu herečku roku 2017 za rolu vo filme O tele a duši, ktorý zvíťazil na Berlinale. Dánsky herec Claes Bang je držiteľom Európskej filmovej ceny za rok 2017 pre najlepšieho herca za film Štvorec, ktorý získal Zlatú palmu na MFF v Cannes.

Ak vás zaujíma viac o vzácnej stavbe Vila Tugendhat, v ktorej sa film Sklenená izba nakrúcal a je inšpiráciou pre tento príbeh, nenechajte si ujsť aktuálne číslo magazínu Feminity

- Najčítanejšie -