Presunúť na hlavný obsah

Farba roka 2019 bude nádherná koralová: Takto sa preniesla do jednotlivých trendov i bývania

Kariéra

Každý rok sa nesie v znamení novej farby, ktorá bude stanovovať aj nasledujúce trendy. Rok 2019 bude podľa Pantone nežný a ženský, veď sa presvedčte spolu s nami.

Trendy sa postupne menia a počas nového roka 2019 prinášajú závan čerstvého vzduchu v podobe jednoznačne ženskej farby roka 2019. Pantone vybralo jemnú korálovú, presne odtieň Living Coral s číslom 16- 1546. 

Prečítajte si tiež: Nakupujete vianočné darčeky na poslednú chvíľu? Tieto praktické last minute nápady potešia každého

Spôsob ako vyjadrili život

Táto farba má podľa Pantone priniesť nášmu svetu závan radosti a životnej pohody. Je vibrujúca a plná energie. Vyžaruje z nej prirodzené teplo, ktoré je podtrhnuté zlatavými odtieňmi v jej podstate. Vo svete šedosti a uponáhľaného životného štýlu je táto farba ako závan nového čerstvého a vrúcneho vzduchu.

Nádych optimizmu

Farba prirodzene reflektuje dobu, ktorú žijeme. Opisuje svet sociálnych médií a dodáva im nový pohľad záujmu a energie. Chce vyjadriť radosť, po ktorej súčasné ľudstvo prirodzene túži. 

Hravosť sa skrýva v jej vnútri

Tvorcovia v Pantone mysleli na dnešný svet viac, ako by sa nám mohlo zdať. Touto korálovou farbou chceli vyjadriť teplo rodiny ale aj túžbu. Je pútavá hneď na prvý pohľad, presne tak isto ako je korál jedinečný v celom mori.

Ukáže sa aj v móde aj v beauty svete

Ak premýšľate či sa odieť do tejto farby, nepremýšľajte dlho. Ženám s hnedými vlasmi pristane, blondínky si ju zas užijú na svetlých očiach. Môžete ju ľahko kombinovať, čo samotné Pantone pokladalo za veľkú výhodu. Krásne ukáže s tmavšími odleskami oranžovej, zaujímavá je však aj s modrou- spojí sa tak v sebe morská voda a kúzelný korál.

Mohlo by vás zaujímať: Najpopulárnejšie mená pre chlapcov a dievčatká na rok 2019: Kto obhájil prvenstvo a kam smerujú trendy?

Pridajte svojmu bývaniu ženskosť

Interiérový dizajn sa opäť otriasol z nánosu konzumu a priniesol náznak lásky a ženskosti. V tejto farbe sa budú skvieť aj vaše steny, pretože pôsobí maximálne pozitívne. Na doplnkoch budete vyzerať veľmi vkusne, nebojte sa dosadiť ju už k vašim existujúcim prvkom v interiéry.

- Najčítanejšie -