Presunúť na hlavný obsah

Chcete schudnúť z oblasti brucha? Toto je 5 nápojov, ktoré vám k tomu dopomôžu

Chudnutie a diéty

Ak ste sa odhodlali k zmene životného štýlu práve pre svoju nespokojnosť s jednou z najproblematickejších ženských partií - bruchom, máme pre vás tipy na 5 nápojov, ktoré chudnutie z tejto oblasti urýchlia. Takže na zdravie!

Rovnako tak ako existujú sladké nápoje, ktoré majú na svedomí pribúdanie brušného tuku, existujú i nápoje, ktoré pôsobia detoxikačne a podporujú spaľovanie tukov. Tieto nápoje spaľujúce tuky zrýchľujú metabolizmus a pomáhajú telu k tomu, aby sa zbavilo toxínov. Okrem toho tiež maximalizujú potenciál spaľovania tukov a rozpúšťajú brušný tuk. Fungujú navyše rovnako dobre na podporu každej diéty, a to bez rozdielu.

Neprehliadnite: Počuli ste už o Ornish diéte? Pomôže vám nielen s prebytočnými kilami, ale ochráni aj vaše srdce

Jablčný ocot

Jednou z mnohých výhod jablčného octu je strata tuku na bruchu. Jablčný ocot zvyknú nazývať i “elixírom mladosti a štíhlosti”. Pri redukcii brušného tuku je nápomocná predovšetkým kyselina octová, ktorá tvorí hlavnú zložku. Štúdie potvrdzujú, že pri každodennej konzumácii jablčného octu, dochádza k strate hmotnosti, a tak i k redukcii tuku v oblasti brucha. Znižuje chuť do jedla a zabraňuje prejedaniu sa. Najlepšie účinky dosahuje, ak ho budete piť hneď ráno, a to ešte pred prvým jedlom.

Citrónová voda

Ďalší obľúbený ranný diétny nápoj je citrónová voda, ktoré organizmus detoxikuje a pomáha spaľovať prebytočný tuk. Citróny sú navyše známe svojím vysokým obsahom vitamínu C, ktorý zvyšuje energiu a pomáha zlepšovať kvalitu trávenia. Citrónová voda má i očistné účinky, keďže vyplavuje toxíny z nášho tela. Vzhľadom k tomu, citrónová voda je nízkokalorickým nápojom, počas slnečných dní je rozhodne vhodnejšou alternatívou než sladené nápoje.

Prečítajte si tiež: Cítite sa unavení? Možno vám chýba magnézium, do jedálnička skúste zaradiť tieto potraviny

Zelený čaj

Zelený čaj je jedným z najpopulárnejších nápojov na chudnutie. Jeho účinky sú overené. Mnoho štúdií uvádza, že pitie zeleného čaju môže zvýšiť spaľovanie tukov a dopomôcť tak ku chudnutiu, a to i v oblasti brucha. Kúzlo zeleného čaju spočíva vo vysokom obsahu polyfenolov, ktoré robia tento čaj skutočne výnimočným. Zelený čaj je plný antioxidantov, ktoré spaľujú tuky a zrýchľujú metabolizmus. Odporúčaná dávka pre dosiahnutie účinkov je 3-5 šálok denne. 

Káva

Káva je obľúbeným nápojom, ktorým si celý svet dodáva energiu. Káva obsahuje kofeín, t.j. látku, ktorá pôsobí v tele ako stimulant a dokonca prispieva i ku chudnutiu. Káva podporuje spaľovanie kalórií a zrýchľuje metabolizmus, čo potvrdilo už mnoho vedeckých štúdií. Podstatné však je, aby ste svoju kávu nesladili a nedochucovali mliekom, v opačnom prípade by ste sa veľmi ľahko mohli minúť účinkom.

Voda

Zvýšenie príjmu vody je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako si zlepšiť celkové zdravie i zachovať nezvyšujúcu sa hmotnosť. Pitie väčšieho množstva vody podporí pocit plnosti medzi jedlami a zvýši počet spálených kalórií. Výskum naznačuje, že obyčajné pitie vody pred jedlom môže byť kľúčom k úspešnejšiemu chudnutiu. Pitie studenej vody zvyšuje bazálny metabolizmus, teda pokojový výdaj energie.


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus