Kráľovská rodina žije tradíciami a symbolmi: Aký špeciálny význam sa skrýva za kráľovninou obľúbenou brošňou?

Centrum Londýna už čoskoro čaká jedna z najobľúbenejších tradícií, ktorá sa s kráľovskou rodinou spája už od roku 1920. Podľa ďalšej kráľovskej tradície bude pri tejto príležitosti kráľovnú zdobiť brošňa, ktorá má mimoriadny význam.

AKý význam sa schováva za kráľovninou brošňou?

AKý význam sa schováva za kráľovninou brošňou?

Zdroj: SITA

Každoročne sa kráľovská rodina zúčastňuje na veľkolepom narodeninovom sprievode kráľovnej Alžbety II. známej ako Trooping the Color. Inak to nebude ani v prípade oslavy jej 93. narodenín. A zatiaľ, čo outfity každého člena, od šiat Kate Middleton až po klobúk princeznej Beatrice, sú vždy nepredvídateľné, jeden doplnok ostáva za každých okolností rovnaký: brošňa kráľovnej Alžbety - Brigade of Guards.

Neprehliadnite: Lásky Bradleyho Coopera a Iriny Shayk je koniec: Lámač ženských sŕdc a zlomové momenty v ich vzťahu

Viac ako len šperk

Diamantová brošňa ctí britskú armádu a armádu Commonwealthu. Brošňa, vyrobená z prírodných diamantov, kombinuje symboly piatich regimentov britskej armády a armády Commonwealthu - Grenadier, Coldstream, Škótov, írskych a waleských gardistov. Päť symbolov je uzavretých v oválnom rámčeku s latinskou frázou "Quinque Juncta In Uno", ktorá sa prekladá ako "Piati spojený v jedno".

„Rozhodnutie kráľovnej nosiť túto brošňu nie je len dôkazom jej rešpektu voči plukom britskej armády a armády Britského spoločenstva národov, ale aj svedectvom o význame diamantov pre životne dôležité míľniky, akými sú narodeniny," povedal odborník na diamanty Grant Mobley pre MarieClaire.com. „Symbolika ukrytá v tejto brošni spojená s prirodzenou povahou diamantov robí z tohto šperku dokonalý doplnok pre špeciálnu udalosť.”

Prečítajte si tiež: Tento rok bude poriadne horúco: Najsexi plavkové trendy podľa celebritných krások

Rodinné dedičstvo  

Táto vzácna brošňa bola pôvodne vytvorená pre kráľovnú Máriu, babičku Alžebty II., takže súčasťou kráľovskej rodiny je už nejaký čas. Ako poukazuje Mobley, je zriedkavé vidieť kráľovnú v outfite, ktorý by nebol zdobený brošňou. Kráľovná je dokonca známa i tým, že ich odovzdáva ďalším členom kráľovskej rodiny. Je teda možné, že v budúcnosti uvidíme vzácnú Maple Leaf brošňu či spomínanú brošňu Brigade of Guards, ako zdobia outfity kráľovninej vnučky princeznej Charlotte.

Diamantovú brošňu si môžete pozrieť na tohtoročnom Trooping the Color, ktorý sa v Londýne uskutoční 8. júna 2019.

Foto:
Profimedia, SITA
Zdroj:
mm

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba