Presunúť na hlavný obsah

Pozrite si narodeninové fotky princa Georga, ktoré vyvolali kontroverziu: Čím sa malý nasledovník trónu previnil?

Zahraničné celebrity

Evidentne nie je jednoduché byť bežným 6-ročným chlapcom, keď na vás v budúcnosti čaká kráľovský trón. Čím sa v očiach “svojho ľudu” George previnil?

Princ George nedávno oslávil svoje šieste narodeniny. Pri tejto príležitosti zverejnili Kate Middleton a princ William oficiálne portréty malého oslávenca. Tie opäť zhotovila jeho hrdá mama, ktorá sa fotoaparátu nechytila prvýkrát. Konkrétne šlo o sériu 3 fotografií. Na jednej z nich George pózuje v tmavozelenej elegantnej polokošeli, kým na ďalších dvoch snímkach ho mama zachytila pri hre jeho obľúbeného futbalu v záhradách Kensingtonského paláca.

Neprehliadnite: Najobľúbenejší účes Meghan Markle po pôrode je jasný: Využijete jeho výhodu vo svoj prospech aj vy?

Kuriózne narodeninové portréty

Poviete si, čo už len mohlo na týchto nevinných záberoch ľudom prekážať, však?! K futbalu patrí dres, a práve ten sa stal kameňom úrazu, ktorý vyvolal medzi obyvateľmi Veľkej Británie vlnu nevôle. Najstarší syn princa Williama mal na svojich nových narodeninových portrétoch dres anglickej reprezentácie s typickými anglickými levmi. Zdanlivo nevinná voľba oblečenia vyvolala kontroverziu. George si zrejme v nadväznosti na relatívny úspech anglického družstva na majstrovstvách sveta vo futbale a nárast ich popularity obliekol práve ich národný dres. Z čoho princa kvôli jeho výberu obvinili?

Preferenčné zaobchádzanie?

Britská kráľovská rodina vládne Veľkej Británii a viac než 50 štátom združeným v Commonwealthe. Kráľovská rodina, ktorej súčasťou je aj George teda nezastupuje len záujmy Anglicka, ktorého národný dres mal princ na sebe. A keďže všetko, čo členovia kráľovskej rodiny robia (a nerobia) je pod drobnohľadom celého sveta, aj táto drobnosť dokázala vyvolať rozruch a na neho nasledujúce obvinenia z preferenčného zaobchádzania s Anglickom na úkor Škótska, Walesu a Severného Írska. 

Prečítajte si tiež: Nestarnúca Jennifer Lopez oslávila 50 rokov: Dojímavé gesto snúbenca Alexa Rodrigueza jej budete závidieť aj vy

Lásku k športu má v krvi

Podľa všetkého sa jedná len o zbytočné konšpiračné teórie. Princ George je totiž malý na to, aby pochopil, čo výber jeho oblečenia vyvolal. A rozhodne príliš malý na to, aby tým mienil niečo iné, než jednoduchý fakt, že miluje futbal. Podľa zdroja blízkeho kráľovskej rodine, ktorý sa zveril Vanity Fair, bol dres skutočne len obyčajným prejavom športovej vášne budúceho kráľa: „George miluje futbal. Málokedy ho vidieť bez lopty a je jedným z najlepších hráčov vo svojej triede. Futbal hrá pravidelne a je veľmi dobrý.” George má lásku k futbalu v krvi. Veľkým futbalovým fanúšikom je aj princ William, ktorý je i prezidentom futbalovej asociácie. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus