Presunúť na hlavný obsah

Možno vás prekvapí, koľko detí plánuje princ Harry s Meghan Markle: Dôvod v sebe nesie silné posolstvo

Zahraničné celebrity

V nedávnom, najnovšom rozhovore, ktoré princ Harry poskytol, otvorene priznal, že s vojvodkyňou Meghan plánujú maximálne dve deti. Ich dôvod je na prvý pohľad zvláštny, ale keď sa nad ním zamyslíte...

Malý Archie bude mať asi len jedného súrodenca

Ako informuje magazín Elle aj viaceré ďalšie, nedávno vystúpil princ Harry v televízii, kde s ním robila rozhovor známa atropologička a ochranárka, doktorka Jane Goodall. Ich vzájomný rozhovor bol veľmi zaujímavý a Harry sa v ňom podelil aj o osobné rodinné plány, ktoré majú s manželkou a čerstvou mamičkou, Meghan.

Známa a obľúbená dvojica tak všetkých prekvapila svojím rozhodnutím mať maximálne len dve deti. Ich malý Archie tak bude mať pravdepodobne len jedného súrodenca.

Mohlo by vás zaujímať: Tomu sa hovorí láska: Takéto rozkošné gesto adresoval princ Louis bratrancovi Archiemu

Už teraz sa dejú veci, ktoré nútia princa prehodnocovať otázku budúcich detí

Dôvod, ktorý ich k tomuto rozhodnutiu viedol, je ako inak enviromentálneho charakteru. Všetci vedia, že kráľovská rodina nevynímajúc princa a vojvodkyňu, sa veľmi angažuje v tomto smere. Osud planéty im veľmi vážne leží na srdci a mnoho zahraničných ciest je toho dôkazom. V zmienke o rodinných plánoch tak padla prekvapivá, ale zase aj logická poznámka o zmene klímy, ktorá sa stáva čím ďalej tým viac horšou. Princ Harry povedal: „Musíme všetkým pripomenúť... Sú tu veci, ktoré sa dejú už teraz. Už v tom žijeme... Je to desivé...“

Čítajte tiež: Princ Harry má špecifickú požiadavku na každý hotel, v ktorom je ubytovaný: Ušľachtilého ducha v sebe nezaprie

Mali by sme byť schopní zanechať niečo lepšie pre budúcu generáciu

Hoci by sa niekomu zdalo rozhodnutie mať len dve deti na základe klimatických zmien troška prehnané, keď sa nad tým zamyslíte, viete, čo tým chcel princ povedať a sám to aj bližšie takto opísal: „Myslím si, že ma k tomu priviedli ľudia, ktorých som stretol a miesta, ktoré som mal to šťastie navštíviť, Vždy som mal spojenie a lásku k prírode. Teraz to vidím inak, bez akýchkoľvek pochybností. Vždy som sa snažil za to bojovať a to ešte predtým než som mal dieťa... Dve maximum... Vždy som to bral tak, že toto miesto je požičané. Tak inteligentní, ako by sme mali všetci byť, tak by sme mali byť schopní zanechať niečo lepšie pre budúcu generáciu,“ dodal v rozhovore.

Neprehliadnite: Ešte sa len narodil a už sa rieši jeho vzdelanie: Pošlú princ Harry a vojvodkyňa Meghan Archieho do americkej školy?

Priviesť deti na tento svet si vyžaduje, aby sme sa správali zodpovedne aj po tej stránke, že budeme dbať na dobro planéty, na to, v akom stave ju tu pre tie naše deti raz zanecháme. Nad týmto by sa mal v dobrom zamyslieť každý jeden rodič a už teraz ísť svojim deťom príkladom.

- Najčítanejšie -