Presunúť na hlavný obsah

Po desiatich rokoch som manželovi dovolila mať milenku: Náš vzťah to posunulo týmto smerom

Partnerské vzťahy

Karolína žila spokojný život na predmestí hlavného mesta, mala skvelého manžela, zdravé deti, úspešnú rodinnú firmu. Celý jej život ju však dookola chmárila tá istá otázka.

Už ma nič lepšie nečaká? 

Kládla som si túto otázku v pätnástich, keď ma môj frajer prvýkrát pobozkal. Mal pekné oči, bol vtipný a doma mali bazén. Myslela som si, že je to otec mojich detí (Hlavne pre ten bazén. Vydržalo nám to dva mesiace, potom ma pustil k vode kvôli inej spolužiačke).

„Už ma nič lepšie nečaká?“ pýtala som sa samej seba po výške, keď som dostala prvý job v kancelárii a vymenila som študentské brigády za normálnu prácu. A tak som popri práci začala rozbiehať aj vlastný podnik.

„Už ma nič lepšie nečaká?“ pýtala som sa vždy, keď sa o mňa uchádzal nejaký nový nápadník.

Neprehliadnite: Pod povrchom nevery: 3 dôvody, prečo muži v týchto znameniach najčastejšie v začiatkoch vzťahu podvádzajú

Vždy som chcela od života to najlepšie. Vždy ma v kútiku duše trýznil pocit, že to, čo prežívam, je nič v porovnaní s tým, čo ma ešte čaká. Nech som mala čokoľvek, vždy som chcela viac. Viac peňazí, viac lodičiek v šatníku, krajších mužov, krajšie prsia, viac precestovaných krajín, lepšie vzťahy s kamoškami. Skrátka viac. Niekomu sa to môže zdať nenásytné, no ja som si vďaka tomuto prístupu vybudovala skvelú kariéru, našla som muža svojich snov a porodila mu dve zdravé deti, ktoré sme spolu vychovávali v krásnom dome.

Karolína si vďaka svojej ctižiadostivosti vybudovala dokonalý život

Zastavím sa pri dokonalom manželovi. Keď som spoznala Juraja, zrazu sa moja obligátna kontrolná otázka zmenila na oznamovaciu vetu. Už som vedela, že nič lepšie ako Juraj ma nečaká. Koniec, bodka, mám toho najlepšieho muža na celej planéte a lepší od neho môže (musí) byť už len náš syn. Juraj bol pozorný, pracovitý, úspešný a bol to najlepší milenec, akého som si mohla priať. Moja motivačná veta, ktorá ma celý život nútila hnať sa za lepším, krajším, honosnejším, zrazu utíchla. Prvýkrát v živote som bola absolútne spokojná so svojím životom. Teda až do jedného dňa, po desiatich rokoch manželstva...

Všetko dokonalé sa raz zunuje

Mali sme pred sebou klasickú rodinnú nedeľu. Po rannej rýchlovke v posteli som sa rýchlo obliekla, pripravená urobiť pre svoju rodinu nedeľné raňajky. Práve som prestierala na stôl, keď sa mi v hlave ozvala moja dlhoročná známa:

„Už ma nič lepšie nečaká?“

Ajaj, je to tu zas. Čo lepšie by som ešte chcela? Možno o trochu vášnivejšieho manžela, s ktorým nie je sex tá rovnaká jazda už desať rokov. Možno by som chcela znova zacítiť to sexuálne napätie, keď ešte len randíte s mužom, ktorý sa vám neskutočne páči. Možno by stačilo, keby ma manžel občas trochu prekvapil alebo by si aspoň všimol, že som zmenila farbu vlasov. Takže: už ma fakt nič lepšie nečaká? Takto bude vyzerať môj život až do dôchodku?

Neprehliadnite: Mužský bod G: Naozaj viete, kde sa nachádza? Toto o ňom musíte vedieť!

Ako sa do lesa volá...

Dlho som to nechala tak, neriešila som to, zahnala som pochybnosti do kúta, ale bolo to čoraz nástojčivejšie. V štyridsiatke som vo svojom dokonalom živote prežívala nekonečnú nudu a začalo ma ubíjať, že svoju jedinú šancu prežiť zábavný život plný vášnivej lásky a sexu prežijem takto! Asi to funguje tak, že hneď ako na niečo začnete myslieť, vesmír vám to priženie do cesty. Volal sa Andrej, bol to manželov biznis partner a spoznali sme sa u nás doma, keď sme ho pozvali k nám na večeru. Bol rozvedený a hoci to nebol úplný sexsymbol, mal v sebe niečo, čo vás prinútilo o ňom premýšľať v noci pred spaním. Rok  sme s Andrejom na spoločných večierkoch flirtovali, ale nikdy som neprekročila hranicu. Hoci som naozaj chcela. Túžila som po niečom novom, euforickom, vzrušujúcom, ale nechcela som zradiť svojho manžela.

Monogamia sa u Karolíny neosvedčila

Do Andreja som nebola zamilovaná, to vôbec nie. Muž môjho života bol naďalej Juraj, to s ním som chcela vychovať deti, zostarnúť a užívať si vnúčatá. Chcela som však od života ešte trolilinku viac. Uvedomila som si, že monogamia je preceňovaná. Keďže svojho manžela milujem a nechcela som ho podvádzať, vyšla som s pravdou von. Navrhla som mu, aby sme si svoj život trochu okorenili a neriadili sa hlúpymi pravidlami. Áno, dovolila som svojmu manželovi milenku. Spočiatku sa zdráhal, myslel si, že ho skúšam, že mi preskočilo, ale po pár mesiacoch prehovárania súhlasil. Stanovili sme si jasné pravidlá: ide len o sex, žiadne city, žiadne mená, žiadne neskoré telefonáty či vypisovanie počas rodinnej dovolenky. Najdôležitejšie pravidlo znie: aj keď vieme, že spávame s inými, nikdy o tom pred sebou nehovoríme, nedávame si dôvod žiarliť a nikdy jeden druhého nezradíme. Rozhodne nechodíme na žiadne swingers párty, kde sa priamo pred očami toho druhého necháme zvádzať niekým cudzím.

Neprehliadnite: Išli sme na dovolenku aj s druhou dvojicou: To, čo nám navrhli v jednu noc, nás s manželom rozdelilo

Naozaj to môže fungovať?

Možno si mnohí pomyslia, že sme šialení, že nám to nemôže vydržať a že skôr či neskôr sa jeden z nás do milenca/milenky zamiluje. Nuž, fungujeme tak už tri roky, náš spoločný sexuálny život nikdy nebol lepší a aj naďalej sme jeden pre druhého všetkým. Stačilo len o kúsok posunúť pravidlá.

Myslíte, že to Jurajovi a Karolíne vydrží?

spolu hlasovalo 1928 ľudí