Presunúť na hlavný obsah

Veštica mi vyveštila partnerovu neveru. Najskôr som tomu neverila, no jeho správanie ho usvedčilo

Partnerské vzťahy

„Nikdy by som neverila, že nejaká stará baba s kartami vo mne môže vyvolať toľko pochybností,“ začína svoj príbeh Ema, ktorá si jedného dňa vypočula hrozivú predpoveď.

Keď som od svojej najlepšej kamarátky dostala na narodeniny voucher k veštici, skvele ma to pobavilo. Ona vždy patrila k tým typom žien, ktoré každé svoje životné rozhodnutie urobia až po dôkladnej konzultácii s hviezdami. Povedala som si však, že hoci na veštenie neverím, aspoň sa trochu zabavím, no nie? Keď som prišla do starého domu na okraji mesta a privítala ma svorka mačiek, vošla som pochybovačne dnu. Veštkyňa ma privítala, usadila ma za stôl a začala mi vykladať karty. Ledva som udržala smiech. Karty podľa nej naznačovali veľkú životnú zmenu... nuž, ako u každého, kto príde k veštici, nie? Spokojný človek, ktorý nič nerieši, tam asi nechodí, však?

Neprehliadnite: Hups, na svojej svadbe som sa zamilovala do iného muža: Bol z manželovej strany a predtým som si ho nevšimla

Magická skúsenosť? 

Ako prvé mi povedala, že by som sa mala začať učiť taliansky jazyk, pretože ma v práci čaká posun a odcestujem do zahraničia. To bolo zvláštne, pretože práve pár dní pred tým naša firma oznámila, že otvára novú pobočku v Taliansku a hľadajú manažéra, ktorý sa do toho projektu pustí. Bola som jednou z kandidátok, keďže som však mala doma vzťah a pomaly sa schyľovalo k svadbe, váhala som. Veštica povedala ešte pár detailov z môjho života, ktoré naozaj sedeli. Vedela napríklad, že mi zomrela mama a že nemám dobrý vzťah so sestrou. To, čo mi povedala na konci, ma však úplne odrovnalo.

„Drahá, ak nechcete v práci postúpiť iba kvôli svojmu partnerovi, zabudnite na to. Aj tak je k vám nečestný a v jeho živote vidím ďalšiu ženu,“ povedala pragmaticky, akoby mi práve oznamovala predpoveď počasia.

Neverila som vlastným ušiam a chcela som vedieť viac, no odmietala mi čokoľvek prezradiť. Nebolo to príjemné počuť, no rozhodla som sa na to viac nemyslieť a postupne som na to zabudla. Mala som predsa krásny vzťah s mužom svojho života, s ktorým sme sa nevedeli dočkať svadby a rodiny. Michal je ten najlepší muž pod slnkom a nikdy by ma nepodviedol. Alebo áno?

Veštba sa začala napĺňať

Po pár týždňoch som si na desivú veštbu spomenula znovu. Michal sa práve vrátil zo služobnej cesty a keď som mu chcela z kufra vybrať veci na pranie, našla som otvorený balík kondómov. Jeden chýbal... Okamžite som ho konfrontovala, no snažil sa ma presvedčiť, že si z neho kolega, s ktorým bol na izbe, musel iba vystreliť. Veľmi ho to nahnevalo a ja som mu napokon uverila. Len blbec by si predsa domov priniesol prezervatívy pre milenku...

Neprehliadnite: Môj milenec sa do mňa zamiloval a to mi zničilo život

Michal bol vždy veľmi čestný muž, ale tá veštba mi stále vŕtala v hlave. Čo ak predsa? Stala sa zo mňa podozrievavá hysterická ženská. Keď zaspal, hrabala som sa mu v mobile a hľadala som dôkazy o nevere. Keď som nič nenašla, bola som presvedčená, že všetky dôkazy vymazal, a tak som hľadala ďalej – prehľadala som mu všetky osobné veci, počítač a dokonca som sledovala históriu v gps. V aute na sedadle som hľadala stopy po cudzích ženských vlasoch. Bola som podráždená a jeho neverou som sa stala doslova posadnutá. Začali sme sa dosť hádať a doma bolo poriadne dusno. Ja som si to vysvetľovala tým, že má už za mňa náhradu a naschvál vyvoláva hádky.

Napokon urobil rázny krok

Na tú veštbu som nemohla prestať myslieť. Až raz prišiel Michal z práce domov a povedal: „Musíme sa porozprávať. Som otrávený z toho, ako ma neustále podozrievaš z niečoho, čo som nespravil. Myslím, že by sme si mali dať pauzu.“

Vedela som to! Plakala som, kričala som ako šialená, že sa so mnou rozchádza preto, že má inú. Chcela som vedieť, kto to je, no on sa vytočil a ziapal, že som úplne šialená a vraj sa so mnou nedá žiť. Isteže, výhovorky, ja som predsa vedela svoje.  Zbalila som si veci a víťazoslávne som za sebou buchla dverami, šťastná, že som sa zbavila neverníka.

Napokon sa dozvedela pravdu

Po pol roku, keď som stretla na jednej párty Michalovho brata. Chcela som vedieť, ako sa má a či má niekoho nového. „Blázniš? On stále hovorí len o tebe. Viem, že si ho obvinila z nevery, ale môžem ti prisahať, že Michal by ťa v živote nepodviedol, veď o tebe hovorí ako o žene svojho života.“

A vtedy mi to došlo. Tak veľmi som sa nechala uniesť jednou hlúpou veštbou, že som prestala uvažovať racionálne a dokonca som uverila, že poznám svoju budúcnosť. Pripadala som si ako najväčší hlupák na svete. Zničila som svoj reálny, šťastný vzťah, kvôli nejakej hlúpej fantázii. Keď som po pár dňoch zavolala Michalovi, spočiatku sa zdráhal, no napokon súhlasil s večerou. Neviem síce, ako to dopadne a či nám to spolu ešte raz vyjde, no viete čo? Je skvelé to nevedieť! Blížia sa však moje ďalšie narodeniny a ja som svoju najlepšiu kamošku varovala, že už od nej radšej nechcem žiadne darčeky!  

Neprehliadnite: Ovládajte reč tela a dokážete veľa odhaliť: Takto zistíte, či ku vám cíti náklonnosť, alebo vás len zavádza

Nechali ste si už niekedy vyveštiť?

spolu hlasovalo 287 ľudí

Áno
148
Nie
139