Presunúť na hlavný obsah

Kráľovské tradície, ktoré nás skutočne dostali: Toto robia členovia monarchie v období adventu

Zahraničné celebrity

Viete, ako obdobie adventu prežíva najsledovanejšia britská rodina? Pozrite sa spolu s nami za dvere paláca. Na ktoré zvyky nedajú monarchovia dopustiť?

V každej krajine vyzerá oslava Vianoc tak trošku inak. Niekde sú odlišnosti zásadné, inde v úplných detailoch. Najkrajšie sviatky roka však rozhodne spája spoločný menovateľ. Sú čarovné. A inak to prirodzene nie je ani v kráľovskej rodine. Aké zvyky má britská kráľovská rodina a na ktoré z nich nedá dopustiť? 

Vtipné aj kúzelné

Áno aj členovia kráľovskej rodiny majú zmysel pre humor. A neskrývajú ho ani počas Vianoc. Dokonca je pravidlom, že každý člen rodiny musí dostať jeden darček práve v takomto duchu. Vedeli ste, že jedným z najobľúbenejších darčekov princa Charlesa je koženná toaletná doska, ktorú dostal od svojej sestry Anny? Mimoriadne si ho obľúbil a verte či nie, ale od tých Vianoc ho vraj zo sebou nosí na všetky zahraničné cesty. 

No a v duchu humoru sa nesie aj časť večera po štedrovečernej večeri. Súčasťou tradície je totiž aj hranie pantomímy, ktorú majú veľmi radi aj najmladší členovia rodiny. Kráľovná si tieto chvíle mimoriadne užíva vraj tá to časť večera patrí medzi jej najobľúbenejšie. Rovnako to má aj vojvodkyňa Kate Middleton. 

Vianočný stromček ako symbol Vianoc je niečo na čom si dávajú členovia monarchie mimoriadne záležať. Práve preto nemajú v paláci prirodzene len jeden, ale hneď niekoľko. V jedálni je umiestnený tridsaťročný strieborný umelý stromček, ktorý je kráľovninou srdcovkou a každú jednu ozdobu na neho kúpila alebo dostala ona sama. Ďalší, ktorý má jej veličenstvo v pracovni, majú povolené zdobiť len vnuci a vnučky kráľovnej. Najkrajší, živý stromček, ktorý zdobia všetci spoločne a nikto pri tom nemôže chýbať je v obývačke. 

Prečítajte si: Khloe Kardashian ukazuje novú tvár: Fanúšikom sa prestáva páčiť, na najnovšej foto sa na seba už ani nepodobá

Vianočné prianie

Odkedy sa kráľovná Alžbeta II. ocitla na tróne nedá dopustiť na to, aby nenapísala sama vianočné priania ľuďom, na ktorých jej záleží alebo sú jej blízki. Samotná príprava prebieha už od leta, lebo ich počet sa pohybuje okolo 800. Na každej jednej kartičke si dáva mimoriadne záležať. Čo poviete, neskúsite tento rok, namiesto sms - ky potešiť svoje okolie práve takto? 

Mohlo by vás zaujímať: Slávne hviezdy, z ktorých sa plastikami vytratil sexepíl: Porovnajte si PRED a PO fotografie

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus