Presunúť na hlavný obsah

Mladšia sestra kráľovnej Alžbety: Chcela vymeniť kráľovský titul za lásku a svadba s týmto mužom bola prvá v TV

Zahraničné celebrity

Princezná Margaret, mladšia sestra kráľovnej Alžbety, bola v mnohom iná než jej sestra. Vydala sa z veľkej lásky, jej svadba bola prvá vysielaná v televízii, no jej manželstvo poznačili aj mnohé aféry. Čo by ste mali o mladšej princeznej a jej milostných vzťahoch ešte vedieť?

O milostný život princeznej Margaret sa dnes zaujímajú mnohí 

Princezná Margaret si vyslúžila titul búrliváčky, mladšej sestry, ktorá bola stredobodom pozornosti skôr v negatívnom slova zmysle. Bolo to tak už od mladosti. Hoci aj on aj Alžbeta boli vedené k tomu, že raz budú následníčky trónu a Margaret mala teda tú najlepšiu výchovu, od puberty sa prejavovala ako nespútaná povaha, ktorá potrebuje voľnosť. Dokonca vraj veľmi rada v mladosti opúšťala palác a chodila na nočné výlety zabávať sa. Dnes sa o ňu a jej život zaujímajú mnohí, najmä kvôli seriálu Koruna, v ktorom hrá jednu z hlavných postáv. 

Kráľovský titul chcela vymeniť za lásku pri tomto mužovi 

Prvýkrát prejavila princezná ochotu vymeniť kráľovský titul za lásku v čase, keď sa zamilovala do Petera Towsenda, ktorý bol hrdinom vo vojne a príslušníkom letectva. Bohužiaľ, hoci boli jeho skutky hrdinské, jeho postavenie nebolo kráľovské. Dokonca bol rozvedený. V tomto prípade ju však rodina priviedla k rozumu a nakoniec vyhlásila, že sa svojej lásky vzdáva v prospech svojej zemi. 

Obyčajný fotograf nebol tiež považovaný za partiu pre princeznú

Potom do jej života vstúpil nenápadne fotograf Anthony Armstrong-Jones, ktorý bol poverený fotografovaním ešte mladšej princeznej Margaret. Magazín Harper´s Bazaar prezradil aj to, že podľa istých pamätí nikto nemal ani tušenia, že medzi týmito dvomi sa niečo začína rodiť. Tlač sa v tom čase zameriavala už na jej sestru Alžbetu. Naviac, keďže bol Anthony len „obyčajným“ fotografom, nebol považovaný za skutočnú vyhliadku pre princeznú. Ich romantika tak ostala dlho nezistená. 

Mohlo by vás zauímať: Instagram mení pravidlá aj v kráľovských rodinách: Nórska princezná sa vzdáva titulu, chce sa stať influencerkou

Po druhýkrát sa chcela vzdať titulu

Napokon však princezná prezradila svojej rodine, že sa majú radi. Samozrejme sa jej láska nestretla s veľkým pochopením a nadšením, no paradoxne vraj Alžbeta svojej sestre skutočne fandila. Anthonymu pridávalo na sympatiách to, že kráľovskú rodinu si nesmierne vážil a obdivoval. Dokonca k nej cítil oddanosť. To hralo v jeho prospech. No princezná bola opäť odhodlaná, že sa vzdá kvôli nemu aj svojho urodzeného titulu. 

Jej svadbu sledovalo v televízii 20 miliónov ľudí

Tak kráľovská rodina napokon privolila a 29-ročná princezná Margaret sa tak vydala za svojho fotografa 6. Mája 1960 vo Westminsterskom opátstve v Londýne a ich svadba sa dokonca stala prvou vysielanou v televízii. Podľa dostupných záznamov ich svadbu sledovalo asi 20 miliónov divákov. 

VIDEO: Pozrite si záznam z prvej televíziou vysielanej kráľovskej svadby

Čítajte tiež: Milostný príbeh medzi princom Charlesom a Camillou: Začalo to už v 70. rokoch a neuveríte, ako sa vtedy zoznámili

Koniec rozprávky, začiatok afér

Všetci predpokladali, že ich manželstvo je šťastné. Dokonca priľli na svet aj ich dve deti. Problémy sa začali, keď Anthony chodil na početné pracovné cesty do zahraničia. Vraj to bo on, kto bol prvý neverný. No Margaret sa láska k tomuto mužovi vraj tiež zunovala a už počas manželstva si našla za neho početné náhrady, čím bola tŕňom v oku svojej rodiny aj verejnosti. Veľa z jej afér však nebolo potvrdených. 

Milenec mladší o 17 rokov, manžel mal dieťa ešte pred svadbou

Skutočnú kritiku si Margaret vyslúžila kvôli milostnému pomeru s 25-ročným záhradníkom, synom olympionika, ktorý bol od nej o 17 rokov mladší. Ich vzťah vraj trval dlhých 8 rokov, keď už žili odlúčení s Anthonym v roku 1976, ktoré oznámil Buckinghamský palác. Po rokoch vyšlo najavo aj to, že Anthony už pred svadbou s Margaret splodil svojho prvého potomka, dcéru, ktorá sa narodila v čase, keď bol na svadobnej ceste s princeznou. Margaret zostala však so svojím záhradníkom  priateľskom kontakte aj keď sa napokon oženil. 

Neprehliadnite: Najsexi princ všetkých čias: Ženy z neho idú do kolien, jeho pozornosť si však získala kráska s takouto minulosťou

Keď pominula horkosť z rozvodu, ostalo pevné priateľstvo

Margaret sa po tomto vzťahu už nikdy viac nevydala ani vraj nenadviazala ďalší milostný vzťah. No napriek početným aféram zo strany jej aj Anthonyho, si ostali blízki a spoločne sa objavili aj na svadbách svojho syna aj dcéry. Vraj, keď pominula horkosť z rozvodu, vytvorilo sa pevné priateľstvo. Ktovie, možno na starobu obaja ľutovali, že sa nesnažili manželstvo zachrániť. Ale to sa už nedozvieme. Margaret zomrela v roku 2002, jej manžel ju prežil o celých 15 rokov. 

- Najčítanejšie -