Presunúť na hlavný obsah

Najprestížnejšia udalosť Ples v opere: Ktoré Slovenky bodovali minulý rok a v čom budú známe tváre hviezdiť tentokrát?

Slovenské celebrity

Kto zabodoval na najprestížnejšej udalosti roka, akým je Ples v opere pred rokom a čo nás čaká tento rok?

Najvýznamnejšia módna akcia roka klope na dvere. Ples v opere patrí totiž k nasledovanejším a známe tváre sa často pretekajú v tom, kto zapôsobí na verejnosť i módnych expertov najviac. 

Už 11. januára sa opäť bude konať ďalší Ples v opere, ktorý je však tento rok o niečo výnimočnejší. Večerom, ktorý spája dve vzácne jubileá, 20 rokov Plesu v opere a 100 rokov Slovenského národného divadla, prevedú významných hostí slovenské herecké legendy – Emília Vášáryová a Martin Huba.

Prioritou je pomáhať

Pod strechou historickej budovy SND sa druhú januárovú sobotu stretne 300 párov významných hostí z vedy, spoločenského aj hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania a športu. Všetci svojou prítomnosťou podporia charitatívny rozmer podujatia, ktorým je už po tretíkrát podpora a zlepšenie podmienok inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením v slovenských školách. 

To, že dobročinnosť a nezištná pomoc iným im je veľmi blízka, svojou prítomnosťou dokážu aj známe osobnosti z oblasti umenia a kultúry. Plesu v opere sa zúčastní už po niekoľkýkrát známy a obľúbený herec Jozef Vajda, moderátorka Iveta Malachovská, herci Martin Mňahončák, Vladimír KobielskyMatej Landl, bývalá riaditeľka Miss Slovensko Lucia Hablovičová, spisovateľka a moderátorka Renáta Názlerová, herečka moderátorka 19. dobročinného Plesu v opere Lucia Hurajová,  scenárista a herec Daniel Dangl, herečka Monika Hilmerová či riaditeľka trnavského Divadla Jána Palárika Zuzana Hekel.

Adriana Ohanian Sklenaříková ukázala sestru: Ich dcérky sa narodili v rovnaký rok a takto im to pristane!

 „Na Plese v opere už nejde len o nejaké plesanie. Je to charita a tak to ja vnímam. Pre mňa to je také poslanie a začiatok roku, ktorý je zmysluplný. Som presvedčený, že ľudí, ktorí sú zdravotne znevýhodnení, treba v každom prípade podporovať. Mám taký pocit ,že vzdelávanie takýchto detí je veľmi dôležité, lebo medzi nimi môžeme nájsť výnimočných ľudí. To, že sú hendikepovaní, ešte neznamená, že máme na vrch. Môžu byť ďaleko šikovnejší a lepší v práci ako my, ktorí sme bez hendikepu. Môžu byť veľmi platnými členmi spoločnosti,“ myslí si Jozef Vajda.

V čom sa ale známe tváre na plese predvedú? No na to si musíme ešte chvíľu počkať. Zatiaľ si však môžete zaspomínať na tie najkrajšie looky z minuloročnej akcie. Šestica týchto osobností boli skutočnými kráľovnami. 

Neprehliadnite: Slovenky na svahu odštartovali sezónu 2020: Katarína Sagan s eleganciou zvláda skialp, Lucia Barmošová žiari

Karolína Chomisteková

O tom, že Karolína Chomisteková patrí medzi najštýlovejšie tváre slovenského šoubiznisu, niet najmenších pochýb. Svoj titul potvrdila aj na minuloročnom plese, na ktorom zahviezdila v róbe dizajnérskej značky Valentino. 

Alexandra "Sasha" Gachulincová

Aj modelka z Elite Bratislava Alexandra "Sasha" Gachulincová bola hviezdou akcie. Na sebe mala prekrásnu róbu od dizajnéra Marcela W. Holubca, ktorý je zároveň jej veľmi dobrým priateľom, takže dokáže hravo odhadnúť, čo na dlhonohej blondíne vynikne najviac. 

Zuzana Kanisová

Kto iný by mal vedieť, ako sa obliecť tak, aby podčiarkol svoju osobnosť viac, ako módna stylistka? Jedna z najznámejších slovenských stylistiek, Zuzana Kanisová, sa tiež vďaka svojej róbe ocitla na zozname najlepšie oblečených tvári. 

Mohlo by vás zaujímať: Šatník prezidentky Zuzany Čaputovej je zrkadlom modernej úspešnej ženy: Všimnite si tieto dva detaily

Linda Nývltová

Ďalšou krásnou Slovenkou, ktorá sa rozhodla výberom róby podporiť lokálny dizajn, je Linda Nývltová. Na akciu si obliekla smaragdovozelenú róbu od mladého návrhára Michala Kováčika. V tomto modeli pôsobila úspešná modelka ako grécka bohyňa. 

Petra Tóth

Šperkárka Petra Tóth z davu vyčnievala vďaka svojmu premyslenému stylingu. Šaty, šperky, účes, make-up... Všetko do seba dokonalo zapadalo a Petra tak ukázala, že aj extravagancia, ak je vkusná, je únosná na takýchto podujatiach. 

Prečítajte si: Šperky so slovenskou dušou: Šperkárka Petra Toth žne úspechy vo svete, nezabúda na náš folklór a tradície

Lucia Hurajová

Najkrajšiu róbu podľa čitateľov mala na sebe herečka Lucia Hurajová, ktorá ples tiež moderovala. Romantická a dievčenská róba dizajnéra Marcela W. Holubca dokonalo podčiarkla jej osobnosť. Hollywoodsky look, ktorý rozhodne patrí na ples. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus