Presunúť na hlavný obsah

V 17-tke dobyla svet, neskôr sa začala venovať charite: Čo robí Terezu Maxovú výnimočnou a aký má recept na šťastie?

Zahraničné celebrity

Úspešná modelka, mama a filantropka, Tereza Maxová má toho v živote za sebou naozaj veľa. Ako sedemnásťročná dobyla módny svet, v 25-tke založila nadáciu pre opustené deti a rokmi pochopila, ako nájsť ozajstné šťastie.

Dospela veľmi skoro a pochopila, čo je zmyslom života

Nádherná Tereza Maxová patrí do generácie českých topmodeliek 90.rokov. Keď mala sladkých 17 očarila Paríž. Spolu s kamarátkou Evou Herzigovou odišli do Francúzka, kde obe zožali skvelý úspech. Tereza vašak očarila doslova celý svet. Jej tvár sa objavila na najúspešnejších titulkách svetových magazínov, spolupracovala so svetovou fotografickou špičkou. Postavila sa pred objektív  Patricka Demarcheliera, či Maria Testina. Predvádzala pre Dior, Chanel, Pradu, Gucci, Yves Saint Laurent. Bola tvárou kampaní pre Karla Lagerfelda, Hermès, či La Perlu. Aj napriek obrovským kariérnym úspechom však vždy zostala sama sebou a uvedomovala si, čo je v živote dôležité. V prvom rade jej nikdy nechýbala ľudskosť a pokora. 

Prečítajte si: Reakcia kráľovnej na odchod princa Harryho a Meghan: Čo hovoria tajné zdroje z paláca a priatelia rodiny?

Keď v roku 1996 navštívila dojčenský ústav, niečo sa v nej zlomilo. Vždy chcela pomáhať, no v tom momente to cítila ešte intenzívnejšie. Nabrala odvahu a založila vlastnú nadáciu. Tá jej pre ňu doslova srdcovkou. A hoci začínala v malom, dnes patrí medzi najväčšie v Českej republike  a okrem pomoci deťom v dojčenských ústavoch sa zameriava aj na vzdelávanie detí, či pomoc rodinám v núdzi a single mamám. 

Toto je jej recept na šťastie

Tereza je trojnásobnou mamou a rodina je pre ňu všetkým. S dánskym tenistom Frederikom Fetterleinom má syna Tobiasa, s tureckým realitným magnátem Burakem Oymenem dcérku Mínu a syna Aidena. Vie, že najdôležitejšie momenty sú tie, ktoré môžu všetci tráviť spolu a nedá na ne dopustiť. Snaží sa s deťmi a manželom byť čo najviac a venovať sa im naozaj plnohodnotne.

Zo svojich detí chce vychovať správnych, slučných a šťastných ľudí. Práve emocionálna investícia do ratolestí je v dnešnej dobe veľmi podstatná. 

Zážitky a spomienky, totiž vytvárajú perfektnú rodinnú harmóniu. Žije pre dané momenty a vie, že najdôležitejšie sú chvíle, ktoré človek prežíva aktuálne.

Mohlo by vás zaujímať: Charles bol z Diany sklamaný, že porodila chlapca, Harryho nevedel prijať: Bola pred nehodou opäť tehotná s milencom?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus