Presunúť na hlavný obsah

Desivá kliatba slávnych Kennedyovcov. Komu sa ju podarí zlomiť?

Zahraničné celebrity

Nielen atentáty, ale aj pády lietadiel, autonehody, samovraždy, predávkovania, potraty vo vysokom štádiu tehotenstva. Kto uvalil na prominentnú rodinu Kennedyovcov kliatbu?

Ak sa voláte Kennedy, rozhodne by ste nemali sadať do lietadla. Podivuhodná kliatba Kennedyovcov visí nad prominentnou rodinou už celé generácie a zdá sa, že sa jej ešte stále nezbavili. Najznámejším z rodu je J. F. Kennedy, prezident USA, na ktorého bol spáchaný atentát. Pripomeňme si ďalšie najväčšie tragédie tejto rodiny:

  • 1944 Počas druhej svetovej vojny slúžil brat budúceho prezidenta J. F. Kennedyho, Joseph, v Anglicku. Počas náletov nastala v lietadle explózia a Joseph zahynul.
  • 1948 Sestra J. F. Kennedyho zahynula pri leteckom nešťastí vo Francúzsku.
  • 22. 11. 1963 Po atentáte v Dallase počas oficiálnej cesty zomiera 43-ročný prezident USA J. F. Kennedy. Za atentátnika sa považuje Lee Harvey Oswald, no dodnes sa o smrti prezidenta objavuje množstvo špekulácií.
  • 1964 Edward Kennedy, brat, J. F. Kennedyho, bol účastníkom leteckej havárie, ktorú ako jediný zázrakom prežil. Ako neskôr priznal, deň pred haváriou s priateľmi o lete žartoval a hovoril o rodinnej kliatbe.
  • 1968 Robert „Bobby“ Kennedy bol miláčik Ameriky. Senátor bol obľúbený pre jeho politiku aj preto, že to bol skrátka ďalší Kennedy. V roku 1967 bol na senátora Roberta F. Kennedyho spáchaný atentát, ktorý neprežil.

Neprehliadnite: Legendárne Aviatorky sú nesmrteľné: Dajte na radu odborníkov a siahnite po tých správnych okuliaroch

Ďalšia prekliata generácia

Ani nová generácia Kennedyovcov nedokázala zlomiť kliatbu ich rodiny. Jackie a J. F. K. Mali štyri deti. Tri z nich predčasne tragicky zahynuli. Dcéra Arabella sa narodila mŕtva. Najmladší syn Patrick sa narodil len tri mesiace pred smrťou svojho otca. Dieťa zomrelo dva dni po narodení.

Deťom zosnulého senátora Roberta „Bobbyho“ Kennedyho, brata J. F. K. sa nedarilo o nič lepšie. Drogy, alkohol, havárie, samovraždy, zdá sa že kliatba tejto rodiny nemá obdoby. Medzi najväčšiu tragédiu sa však považuje smrť miláčika Ameriky deväťdesiatych rokov, Johna F. Kennedyho Juniora a jeho nádhernej manželky Carolyn. 

Neprehliadnite: Kolegyňa sa miešala do môjho vzťahu: Dôvod, pre ktorý to urobila, mi mal byť jasný hneď od začiatku

Carrie Bradshaw a pán Božský v skutočnom živote

Ich život pripomínal obľúbený seriál v Sex v meste: on atraktívny, bohatý právnik, ona mladá, krásna žena s jedinečným vkusom a prácou u Calvina Kleina. Život na Manhattane, luxusné dovolenky súkromným lietalom, VIP večierky. Títo dvaja patrili k najvyššej New Yorkskej smotánke a médiá o nich písali takmer denne. Carolyn Bessette Kennedy si média všimli nielen pre svadbu s prominentom, ale predovšetkým pre jej minimalistický štýl, ktorý sa stal ikonickým takmer rovnako ako štýl jej svokry, Jackie Kennedy.

Tragická smrť hviezdy 90. rokov

Ich život mal aj temnú stránku. Carolyn niesla slávu veľmi ťažko a pre neustále prenasledovanie fotografmi začala trpieť depresiami, čo sa odrazilo aj na ich dokonalom manželstve. Carolyn začala mať údajne problémy s nadmerným užívaním kokaínu, ktoré privádzalo jej manžela do zúrivosti. Novinári neraz zachytili manžeov pri poriadne ostrých hádkach na ulici. Ich priatelia však dodnes tvrdia, že ich láska bola osudová a jeden bez druhého nemohli dýchať. Manželia Kennedyovci napokon naozaj zahynuli bok po boku. 16. júla 1999 sa súkromné lietadlo, ktoré riadil John Fitzgerald Kennedy mladší, zrútilo do Atlantického oceána. Nikto z pasažierov, vrátane manželky Carolyn a jej staršej sestry, nehodu neprežil. Keď sa verejnosť dozvedela o ďalšej tragickej smrti z rodu Kennedyovcov, začalo sa hovoriť o desivej rodinnej kliatbe.

Neprehliadnite: Jennifer Aniston stále v kontakte s bývalou láskou: Prečo má aj po rokoch odlúčenia k Bradovi Pittovi také silné puto?

- Najčítanejšie -