Presunúť na hlavný obsah

Módne štýly z 90. rokov, ktoré sú aktuálne IN: To, čo bolo istý čas považované za nevkus, dnes zaplavuje ulice

Móda

Návrat 90. rokov v uliciach stále silnie a s ním aj grunge elegancia, ktorá získava nový rozmer. Ktoré štýly sú aktuálne najviac IN?

Móda je cyklická záležitosť a aj v súčasnosti vychádza z toho, čo už tu v minulosti bolo. Žijeme však v súčasnosti a tak známe IT girls prichádzajú s tým, že vždy si oblečú práve to, čo sa aktuálne nenosí a hľadajú akúsi „dieru“ na trhu. 

Objavujú sa však aj trendy, ktoré sú priamou reakciou na súčasné spoločenské dianie ako napríklad tieto rúška. Na londýnskom fashion weeku sa v uliciach objavili vo svojej minimalistickej podobe a ihneď sa z nich stal originálny doplnok i keď zámer bol čisto funkčný. 

Inšpirujte sa: Podčiarknite svoju ženskosť v nohavicovom kostýme: Držte sa týchto kľúčových prvkov, vďaka ktorým v práci zabodujete

Kožené oversized sako

Klasickú kožu nahrádzajú rôzne alternatívy v podobe vegánskej kože a kúsky z tohto udržateľného materiálu sú zárukou perfektného nadčasového štýlu. Dôležité je držať sa zlatého pravidla, a tým je jednoduchosť – v stylingu, aj vo vizáži.

Šperky v grunge štýle

V nadväznosti na spomínané kožené blejzre sú horúcim hitom posledných dní práve retiazky a náušnice. Tento štýl inšpirovaný grungeom vidno v uliciach čoraz viac a vnáša do elegantného klasického looku kúsok drzosti a rebélie.

Športové tenisky

Streetwearová móda vznikla, dá sa povedať, na teniskách. Aktuálne trendy z ulice poukazujú na to, že čím športovejší vzhľad, tým lepšie. Nosia sa ku všetkým štýlom a vo všetkých farebných prevedeniach bez toho, aby „museli“ s niečím ladiť. 

Neprehliadnite: TOP stylingy, ktoré presvedčia aj kritikov, že v teplákoch môžete vyzerať naozaj štýlovo aj v meste

Trojkomplet dámskeho nohavicového kostýmu

Kostýmové sety sa nosia aj priamo v uliciach. Nechýba jeden z najdominantnejších artiklov sezóny jar/leto 2020, akým je vesta. Nohavicový kostým v kombinácii s čiapkou a boxerskými copíkmi je príjemným osviežením nastávajúcej módnej kapitoly.

Vysoké maskulínne čižmy

Prvky military štýlu skombinované s minimalistickým duchom vytvára nový, nezameniteľný look. Nosia sa do pol lýtok a s ležérnym stylingom. Kombinácia elegancie s nedbalosťou dokonale odráža sebavedomé ženy, ktoré si idú svojím vlastným štýlom. 

Rybársky klobúk

Mladá generácia je s nimi spätá už niekoľko sezón a ich opakovaným nosením zosilnela aj ich pozícia. Asi nikoho dnes teda neprekvapí, že klobúky sa preniesli už aj do office štýlu a bez problémov ich uvidíte napríklad v kombinácii so sakom alebo dámskym nohavicovým kostýmom. 

Opasok na  retiazke

Retiazky okolo pása v podobe opaskov spôsobili v uliciach značné šialenstvo. Nosia sa len tak voľne previazané v akémukoľvek looku. Funkciu šperku spĺňa pritom dokonale a styling obohatí o zaujímavý prvok.

- Najčítanejšie -