Presunúť na hlavný obsah

Bod šťastia máte na tele aj vy: Takto jednoducho a efektívne ho môžete aktivovať

Zdravie

Počuli ste už o bode šťastia? Nie, nejde o nejakú ezoterickú záležitosť.

Znovu objavený orgán

Nie, nie je to žiadny mýtus, skutočne existuje. Bod šťastia je orgán, ktorý sa nachádza v tele každého z nás, no nehovorí sa o ňom. Oficiálne sa volá Týmus a je to niečo, čo vám môže pomôcť k lepšej nálade či celkovému šťastnejšiemu pohľadu. Podľa čínskej medicíny sa v našom tele nachádza hneď niekoľko rôznych bodov, ktoré majú svoj význam. Jedným z nich je práve tento, ktorý pomáha aj posilňovať imunitu. A Týmus  hrá dôležitú úlohu aj pri vývine krvným buniek. 

Prečítajte si: Kolagén ako prísada mladosti a štíhlosti: Pridajte ho do svojho stravovacieho režimu a vaša pleť sa zmení

Nájdete ho v prednej časti hrudného koša a skladá sa z dvoch úzko spojených lalokov. Najviac vyvinutý je pri našom narodení, no počas rastu akoby zakrpatieval. Nájsť ho však môžete pomerne jednoducho - medzi kľúčnymi kosťami a prsiami si nahmatajte priehlbinku. Presne to je váš bod šťastia, ktorý môžete správno technikou efektívne spustiť. Nie je však náhodou, že Týmus je najväčší práve u detí. A to hlavne okolo 10. roku života. Práve deti v tomto veku prekypujú veselosťou, radosťou a pozitívnou energiou. No i napriek tomu, že u dospelého človeka je týmus menší, dokáže pôsobiť rovnako. 

Mohlo by vás zaujímať: Ak zmeníte tieto tri veci, celulitída vás bude obchádzať oblúkom: Odborník na výživu jasne definoval, v čom robíme chybu

Zlepšite si deň

Položte dva prsty na váš bod. Niekto ho má vyššie, niekto nižšie, neriaďte sa preto nikým, len svojim telom. Keď ho nahmatáte, jemne ho začnite masírovať alebo slabšie poklepávať. Nepoužívajte však silu a sústreďte sa na hlboké dýchanie. Ak toto bude robiť denne približne štvrťhodinku, veľmi rýchlo spozorujete zmeny. Príval novej energie, lepšia nálada a pocit spokojnosti dorazia ako keby na objednávku. Okrem toho vám toto menšie cvičenie môže pomôcť aj v boji so stresom, úzkosťou a vyčerpanosťou a zároveň privolať pocit spokojnosti a harmónie.

Neprehliadnite: 5 tipov ako vyzerať a cítiť sa mladšie: Čo vám uberie vek a dodá na sexappeale?

A ako zistíte, či ste ho správne aktivovali? Ak začnete pociťovať v tele akési šteklenie, či celkové uvoľnenie, zvládli ste to. Našli ste svoj bod šťastia, vďaka ktorému si môžete hneď niekoľkokrát denne zlepšiť deň.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe