Presunúť na hlavný obsah

Najväčší mýtus, ktorého sa muži dopúšťajú a nevedia potom uspokojiť partnerku: Je to problém aj vášho partnera?

Sex

Niektoré mýtusy by mali byť raz a navždy vyvrátené. Toto je jeden z nich.

Veľký omyl

Muži dokážu byť zaujímaví. Ich najväčším problémom je však to, že sa nezvyknú na nič pýtať. Nič ich nezaujíma, resp. si myslia, že sami to vedia najlepšie. Tak prečo by sa zrovna pýtali? Podobný problém mala aj čitateľka Mária.

Prečítajte si: Tieto dve znamenia čaká v máji kariérny rast a harmonické obdobie: Čím vás život ešte prekvapí?

"S priateľom Lukášom sme spolu boli asi pol roka. Všetko od začiatku viac-menej klapalo tak, ako malo. Od prvého rande, prvého sexu, ktorý síce nebol dokonalý, ale keďže bol prvý spoločný, tak k tomu pristupujete inak. Po dvoch mesiacoch to ale začalo byť celkom zvláštne. Lukáš síce vedel, čo ako má v posteli robiť, no nevedel, čo a ako to chcem ja. Neopýtal sa ma. Snažila som sa nenápadne viesť konverzácie tým smerom, ale vždy ma nejakým spôsobom odbil. Tak ubiehali týždne a z idylického začiatku začínal byť celkom nezaujímavý, teda aspoň pre mňa, vzťah. Keďže na sexe si značne zakladám, je veľkou súčasťou môjho života, a keď to nefunguje a vidím, že "zúčastnení" nemajú záujem, aby to fungovalo, je to akási konečná pre mňa. A to bol i tento prípad. Vydržala som to pol roka, neskôr som však na neho už vyletela, že prečo sa vlastne nespýta. A z odpovede som bola prekvapená - on si myslel, že pýtať sa na tieto veci je znakom neúspechu a hanba. Že muž by mal prísť sám na to, čo a ako robiť..." Ochotne sa nám zverila Mária a, bohužiaľ, nie je jediná, ktorá bojuje s podobným problémom

Mohlo by vás zaujímať: Tieto znamenia stretnú v máji svoju osudovú lásku: Podľa čoho zistíte, že pred vami stojí váš pán Božský?

A to je presne veľký omyl mnohých mužov. Myslia si, že keď sa začnú pýtať, bude to potupné, že nevedia, čo robia. Lenže tento mýtus je práve tým, ktorý treba čo najskôr vyvrátiť. Každá žena naopak uznáva, keď sa muž zaujíma. Keď prejaví záujem o to, čo má robiť, ako to má robiť, čo má žena rada. Pýtať sa, pýtať sa, pýtať sa... To je základ všetkého. Zabudnite na svoje ego, milí páni, a konečne sa začnite pýtať svojich partneriek. Inak riskujete neúspech. 

Neprehliadnite: Na rozlúčke so slobodou sa mi stal pekný trapas: To, čo sa dialo na pánskej jazde, sa moja žena nikdy nesmie dozvedieť