Presunúť na hlavný obsah

Dokonalú domácu manikúru docielite len vtedy, ak dodržíte tieto zásadné pravidlá

Móda a krása

Ak si chcete urobiť doma manikúru, ktorá vyzerá ako od profesionála, sústreďte sa predovšetkým na tieto body.

Dokonalá manikúra je poznávacím znamením toho, že žena o seba dbá. Nemusí ísť vyslovene o umelecké diela na nechtoch. Oveľa viac sa treba zamerať na iné drobnosti, ktoré vytvárajú celkový dokonalý dojem. Na čo sa teda musíte sústrediť najviac, ak si chcete doma urobiť manikúru, ktorá vyzerá a hlavne drží ako od profesionála?

1. Kúpeľ

Kúpete si nechty pred samotnou manikúrou? Ak nie, mali by ste začať. Má to svoje opodstatnenie. Ak to nebudete robiť, je väčšia šanca, že sa vám budú viac štiepiť alebo že sa vám pri upravovaní nechtov za sucha vytvoria nepekné zádery. 

Prečítajte si: Viete, aký je rozdiel medzi bronzerom, rozjasňovačom či lícenkou? A ako ich správne používať?

2. Nestrihajte kožu okolo

Nikdy. Nikdy. Nikdy. Veľká chyba, ktorú robí veľa žien. Odstraňovanie záderov je jedna vec, ale zastrihávanie kože u nechtového lôžka je druhá a zbytočná. V podstate táto kožička má svoju funkciu - chráni nechty pred baktériami a špinou. Kožu skôr ošetrite olejom a zastrčte špachtľou na to určenou. 

3. Pilníkovanie

Špička nechtu je najkrehkejšia a zlým pilnikovaním ju rozštiepite alebo aj zlomíte. Takže sa držte správneho spôsobu pilníkovania - v jednom smere a to od okrajov k špičke. 

Neprehliadnite: 5 vecí, ktoré robia ženu mladšou bez ohľadu na vek: Stačí, keď zmeníte tieto návyky a uberiete si niekoľko rokov

4. Veľa leštenia

Áno, tento krok je veľmi dôležitý na to, aby manikúra dokonalo vynikla. Ale ako sa hovorí - všetkého veľa škodí a aj leštenia. Môžete tým len oslabiť nehet a spôsobiť, že sa vám rýchlejšie bude lámať. Leštite vždy len hornú vrstvu nechtu. Vhodnú je používať štvorhrannú leštičku - začnite najhrubšou stranou a postupne sa dostanete k tej najjemnejšej. Nakoniec naneste spevňujúci lak

5. Používanie krému

Po dokončení základnej manikúry a pred nanesením laku na nechty by ste mali použiť kvalitný krém na ruky. Ale pozor, aby sa dokonalo vpil a nezostal žiadny film na nechtoch, pretože na mastné nechty sa lak chytá oveľa horšie. Odmastite samotné nechty trochou odlakovača predtým, než začnete nanášať lak na nechty. 

6. Veľa laku na nechty

Posledná vec, ktorú podceňuje veľa žien - množstvo laku, ktoré sa nanáša na nechty. Základom dlhotrvajúcej manikúry je jednoducho tenká vrstva laku. Čím tlstejšiu ju totiž dáte, tým rýchlejšie sa olúpe. Radšej teda dajte dve vrstvy, ale vo veľmi malom množstve. Len tak vám to môže vydržať čo najdlhšie. 

Vyskúšajte: 7 tipov, ako zvýšiť svoju príťažlivosť: Stačí zmeniť niektoré veci a atraktivita pre opačné pohlavie sa znásobí

TIP na záver: Určite mnohé z vás bojujú s tým, ako rýchlo sa špičky nechtov obijú napríklad o klávesnicu. Predísť tomu môžete tak, že nanesiete podkladový aj vrchný lak na okraj nechtov. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus