Presunúť na hlavný obsah

Rozhovor: Najsledovanejšia make-up artistka Lucia Sládečková: Toto sú jej tipy na vytvorenie dokonalého obočia

Krása

Sympatická a šikovná Lucia Sládečková je jednou z najznámejších slovenských make-up artistiek. Pre Feminity prezradila, čo by mala mať každá žena v kozmetickej taške, aké letné trendy v líčení preferuje a aké sú jej triky na vytvorenie dokonalého obočia.

Luciu Sládečkovú pozná asi každá žena, ktorá čo i len trochu sleduje beauty scénu. Známa make-up artistka miluje predvošetkým kreatívne a výrazné líčenie. My sme sa jej však tenokrát pýtali na to, čo by malo byť podľa nej základom líčenia každej ženy, a ktorej časti tváre treba skutočne venovať veľkú pozornosť.

Prečítajte si: Oleje v kozmetike: Ktoré sú skutočne efektívne a ako by ste ich mali najlepšie používať?

Ktoré 3 veci by nemali chýbať každej žene v kozmetickej taške?

Asi rúž, highlighter a púder. To je také moje preferované a obľúbené trio, vďaka ktorým si viete veľmi rýchlo upraviť make-up a udržiavať ho po celý deň správne zapracovaný.

Ktorý zo súčasných beauty trendov ťa oslovil a zaujal najviac?

Jednoznačne vyčesané obočie, na jeho úprave by si mala dať záležať asi každá žena. Samozrejme, musí sa to človeku hodiť, občas to neprinesie efekt ako by malo, takže je dobré venovať mu pozornosť a upravovať ho precízne. Ďalším je rozjasnená pokožka nejakým highlighterom. Kto ma sleduje určite vie, že toto je niečo, čo aplikujem pri líčení aj ja najradšej.

Neprehliadnite: Opaľovanie je veda! Len takto dosiahnete dokonalý efekt, ako by ste sa vrátili z exotickej dovolenky

Aké sú tri najčastejšie chyby, ktorých sa podľa teba ženy stále dopúšťajú pri líčení?

Tých chýba je asi viac. No myslím, že jednou z najväčších je, že správne neodhandú črty tváre, napríklad, keď si chce žena zúžiť nos nejakou technikou, ktorú odpozorovala vo videách a nesprávne ju však aplikuje, lebo jej črty sú iné, tak to môže mať skôr opačný efekt. Rovnako tak zväčšovanie pier kontúrkou.  Niektoré ženy to nevedia odhadnúť a idú do extrémov, kontúrka sa začne pomaly rozpíjať a keď sa k tomu pridá lesk, výsledok môže byť komický. A nemôžem nespomenúť otláčanie rúžu na zuby, toto neestetické faux pas je veľmi časté. Dodám tiež, že mne sa veľmi nepáčia aj hrubo nalíčené riasy. Rovnako tak mám pocit, že to ženy nevedia odhadnúť. V tomto prípade by som aplikovala skôr, že menej je viac a naozaj to netreba so špirálou preháňať, nevyzerá to vôbec esteticky. 

Čo je podľa teba základom letného make-upu?

Dobré SPF, aby sa tvár nespálila je asi základom. Samozrejme netreba zabúdať na hydratáciu v podobe kvalitného krému a myslím, že tiež bronzer je takým "must-have" produktom. Ten by som asi vyzdvihla najviac. Či už zvolíte tekutý alebo púdrový, rozhodne by mal mať miesto vo vašej kozmetickej taške práve počas letnej sezóny. 

Aký je tvoj trik na rýchlu úpravu obočia?

Ak ho nemá žena vytrhané, tak je super vyčesať ho a zafixovať „obočkovým“ mydlom. Toto pôsobí veľmi sexi. Ale ak žena nemá dostatočne hrubé obočie, rozhodne by nemala vynechávať dokresľovanie. Tu však záleží na tom, čím ho dokreslíte. Najefektívnejšia je ceruzka alebo tenká fixka. Vďaka tomu pôsobí efekt prirodzenejšie. Nezabudnite však voliť skutočne precízne odtieň fixky, ten musí byť presne taký, aká je prirodzená farba vášho obočia. Nikdy nesiahnite po tmavšej, výsledok nebude taký, ako očakávate a môžete pôsobiť skôr prísnejšie a tvrdšie. Rozhodne sa neponáhľajte pri dokresľovaní obočia, tento úkon robte skôr precízne, pretože každá jedna chybyčka môže vyniknúť. 

Mohlo by vás zaujímať: Farba rúžu, ktorá podčiarkne vašu osobnosť: Viete, aký odtieň je pre vás najvhodnejší?

- Najčítanejšie -