Presunúť na hlavný obsah

3 najdôležitejšie kroky k postave snov: Nie je to len o cvičení v posilňovni a extrémnych diétach

Chudnutie a diéty

Pre vytúženú postavu musíte urobiť aj niečo navyše, ako len drieť v posilke. Bez tohto to jednoducho nepôjde.

Nemali by ste zabúdať aj na ďalšie, nemenej dôležité veci, ktoré by ste práve pri chudnutí mali mať na pamäti. A práve tie vám v boji s kilami navyše môžu pomôcť.

Disciplína

Základ všetkého, pri chudnutí to platí niekoľkonásobne. Dodržiavať stravovací režim, fitness režim, všetko tak, aby to do seba zapadalo. Nepoľaviť je najdôležitejšie. Do disciplíny by ste však mali zaradiť aj iné veci. Napríklad dbať na dostatočný spánok. Dobrý a kvalitný spánok je základom všetkého. A aj pri chudnutí. V prvom rade by ste mali úplne zabudnúť na nočné šichty pri počítači. Ak totiž pracujete do poslednej minúty pred spaním, je viac ako isté, že váš oddych nebude dostatočný a vy sa neuvoľníte tak, ako by ste mali. Naopak, dostatok spánku pomáha tvorbe hormónu známeho ako ghrelin, ktorý pomáha stimulovať pocit hladu. Ak túžite po čo najpokojnejšom spánku, mali by ste mať všetku elektroniku vypnutú, vrátane mobilných telefónov. 

Mohlo by vás zaujímať: Táto časť ženského tela starne najrýchlejšie: Poradíme vám cviky, ktorými si predĺžite mladosť

A nemožno zabudnúť aj na najpodstatnejšiu vec - pitný režim. Pite, pite, pite. Pri chudnutí je dostatočná hydratácia základ, a preto je dobré mať po ruke vždy fľašu s čistou, neochutenou vodou. Pri pravidelnom popíjaní sa budete cítiť plnšie, ani si neuvedomíte, a prejdú vás chute aj na sladené limonády plné cukru. Výsledok budete cítiť už po týždni. 

Strava

Nebudeme rozpisovať, aké potraviny by ste mali a nemali konzumovať. Každý nech si vyberie diétu a obmedzenia podľa toho, ako mu čo vyhovuje. Ale čo vám poradíme je, aby ste nezabúdali na dve veci. 

1. Raňajky - sú dôležité, najmä ak chcete predísť nadbytočnej tvorbe brušného tuku. Ak sa po dlhých hodinách spánku nenajete, vaše telo nadobudne pocit, že hladujete a následne sa vám spomalí metabolizmus. Takže výdatné raňajky vám rozhodne nemôžu uškodiť, práve naopak!

2. Druhá večera - dve hodiny pred tým, ako sa uložíte na spánok, by ste si mali dopriať druhú večeru. Tá by však mala pozostávať z proteínu. Práve ten pomáha počas spánku regenerovať naše svalstvo a zrýchľuje metabolizmus. Pokojne môžete skúsiť jogurty, šunku či nízkotučné syry...

Neprehliadnite: Strava je 80% úspechu perfektného tela: Takto by mal vyzerať váš jedálniček, ak chcete stihnúť zhodiť do plaviek

Pohyb

Pri chudnutí ide všetko spolu ruka v ruke. Dostatok  pohybu, oddychu a vyváženej stravy. Ale pri tom pohybe pozor. Jedna hodina každý druhý deň vydretá v posilňovni vám môže byť k ničomu. Zmeniť musíte celkový životný štýl. To znamená, viac pohybu, aj keď len obyčajnej chôdze sa ráta tiež. V tomto období by ste mali zaradiť do dennej rutiny minimálne polhodinovú  prechádzku. Divili by ste sa, aký efekt to môže mať na vašu postavu. Rovnako tak, ak si budete spájať cviky s inými vecami. Napríklad pri umývaní zubov môžete pracovať na vašom zadku - stojte rovno a sťahujte po celý čas sedacie svaly. 2 minúty každý deň a zadok budete mať pevný ako nikdy predtým. 

Ak teda naozaj túžite po zmene, musíte na sebe pracovať nonostop. Aj keď len malými krokmi. Pretože tie sú mnohokrát oveľa podstatnejšie a efektívnejšie

Prečítajte si: Zničte brušný tuk: Kombinácia jedného cviku a tejto superpotraviny vám zaručí výsledky v priebehu 4 týždňov

- Najčítanejšie -