Presunúť na hlavný obsah

4 situácie, ktoré dokážu byť rovnako ťažko odpustiteľné ako nevera: Stretli ste sa už s nimi?

Partnerské vzťahy

Každý robíme chyby. A vedieť ich odpúšťať vo vzťahu je často veľmi náročnou skúškou.

Koná poza váš chrbát

Samozrejme, dôležité je, čo z toho vzíde. Ak sa však ustavične rozhoduje vo veľmi dôležitých situáciach bez vás a vy sa následne musíte tomu prispôsobovať, tak chápeme, že to dokáže časom pekne hnevať. Partner vás tým pádom neberie za rovnocenného a je na mieste otázka,či to tak niekedy bude a a či chcete naďalej zotrvávať v takomto vzťahu. Ešte horšie je, ak si k rozhodovaniu prizve napríklad svoju matku a zaujíma ho jej názor aj po rokoch spolunažívania viac, ako ten váš. To už zvykne naozaj bolieť. 

Prečítajte si: Najčastejšie dôvody, prečo sa ženy v posteli cítia nesebavedomo: Koľké z vás sú si v posteli 100% isté?

Flirtovanie

Ok, toto dokáže byť sporné. Ale opäť si predstavte situáciu, že každý víend si dopraje pivko s kamarátmi, pri ktorom má neustále potrebu flirtovať s ostatnými. I keď nikdy z toho nič nie je. Ak to urobí raz za čas, je to tolerovateľné, pretože mužské ego potrebuje pohladiť. Ak to robí neustále a vás to zraňuje, nemali by ste mu to odpúšťať, hlavne, ako veľmi dobre vie, aký je váš názor na to. Ak ho nerešpektuje, tak máte vo vzťahu skutočne vážny problém. 

Psychický teror

Mnohé ženy sa domnievajú, že pokiaľ muž na ne fyzicky nezaútočí, je všetko v poriadku. No nie je. Ak sa vám stáva, že na vás bez príčiny kričí, uráža vás len preto, že mal napríklad zlý deň a robí to opakovane, tak to rozhodne nie je niečo, čo by ste mu mali odpúšťať. Hlavne ak nemá snahu o nápravu. Jasne, každý z času na čas vybuchne, to sa stáva. Ale nikdy by si to nemal odnášať blízky priateľ či partner. 

Neprehliadnite: S priateľom sme sa konečne po 10-tich rokoch mali vziať: Prišla korona a spolu s ňou aj rozchod

Zanedbávanie

Teraz nemyslíme len vás ako osoby, ale všetkého naokolo. Vzťahu, domácnosti... Ak to robí chlap účelne, sú jeho priority iné, radšej trávi čas inde a čaká, že doma budete sedieť na zadku a ešte k tomu ho čakať s večerou, tak takéto správanie tiež nie je správne. Tieto situácie vás neskôr môžu natoľko zničiť, že začnete pochybovať o sobe, budete schopná mu tolerovať čokoľvek a to nemá dobrý vplyv na zdravý partnerský  vzťah. 

Mohlo by vás zaujímať: Svadba kamarátky sa mi stala osudná: V priebehu pár minút som prišla rovno o dvoch milovaných ľudí