Presunúť na hlavný obsah

Rozhovor: Lucia Mokráňová o zhadzovaní popôrodných kíl: V tomto robí väčšina mamičiek veľkú chybu

Slovenské celebrity

Sympatická blondína sa nedávno stala mamičkou a už pár týždňov po pôrode sa mohla pýšiť opäť štíhlou postavou.

Známa fitnesska sa posledné mesiace raduje prevažne z novonadobudnutých mamičkovkých povinností. No popri dcérke nezanedbáva ani seba. Lucia Mokráňová len pár týždňov po pôrode vzbudzovala pozornosť štíhlou postavou. Ako sa k nej dopracovala a aké tipy má pre čerstvé mamičky, ktoré bojujú s kilami navyše, prezradila v krátkom rozhovore.

Prečítajte si: Rozhovor s Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou: Nemám pocit, že som toho zatiaľ nejako veľa dosiahla

Za aký čas po pôrode si začala opäť plnohodnotne cvičiť?

Približne dva mesiace, ale nepovedala by som, že to je plnohodnotné cvičenie. Ani teraz necvičím na 100%. Pôrod je pre ženu obrovská záťaž a kým sa dá telo dokopy, chvíľu to trvá. Medzi moje časté fyzické aktivity som zaradila hlavne dlhé prechádzky, beh v prírode, drepy a domáce cvičenie. Priznávam však, že mi chýba intenzívne cvičenie, ale myslím si, že ešte nejakú chvíľu si na také tréningy musím počkať. 

Za aký čas si sa dostala do pôvodnej formy?

Rodila som cisárskym rezom, a tak doba hojenia bola dlhšia. Ešte stále mám napríklad väčšie spodné bruško. Do mojej pôvodnej váhy mi chýbať zhodiť 6 kíl. Od pôrodu som však zhodila vyše 16kg, ktoré však šli dole tak nejako samo. Tieto posledné je však náročnejšie zhodiť. V prvom rade teda musím upraviť stravu a jednoducho sa hýbať viac a viac. 

Ktoré cviky sa ti osvedčili pri zhadzovaní tehotenských kíl najviac?

Jednoznačne dlhé prechádzky. Vyvetráte pri tom seba aj bábätko a ešte k tomu spaľujete nadbytočné kilá. Zoberte kočík a vyberte sa do prírody. Funguje to!

Mohlo by vás zaujímať: 18 rokov vzťahu spečatili krásnou správou. Moderátorka Soňa Skoncová čaká bábätko

V čom robia podľa teba čerstvé mamičky najväčšiu chybu pri chudnutí?

Hm, rozhodne častou chybou je to, že chcú schudnúť hneď po pôrode. Sama som ju robila. Začnú hneď cvičiť bez toho, aby šli na nejaké profesionálne vyšetrenie k fyzioterapeutovi. Preto odporúčam každej čerstvej mamičke, aby si našla chvíľu a poradila sa s niekým. Nemusia mať vôbec tušenie, v akej kondícii a forme je ich telo po takejto záťaži, aj keď sa cítia dobre... Ja som zašla na takúto konzultáciu o niečo neskôr a zistili mi, že mám malú diastázu na bruchu. Keby som tam ale nezašla, nezistila by som to, cvičením by som to len zhoršila. 

Ako veľmi sa zmenilo tvoje telo pôrodom? Je napríklad nejaká partia, ktorá ťa trápi teraz viac?

Rozhodne sa veľmi zmenilo. Je oslabené, celkovo vyzerá inak, ako predtým. Čo je však prirodzené a spôsobené ešte zostatkovými kilami navyše. Ale už som to prestala riešiť. Mojim veľkým problémom sú momentálne zápästia, mám ich vysilené a občas mi robí problém udržať v ruke aj pohár vody. Priznávam, že ma to veľmi trápi a Talinku občas držím na rukách cez bolesť.  

Čo ťa na samotnom tehotenstve prekvapilo najviac?

Asi to, že sa dá z mesiaca na mesiac rýchlo pribrať. Do siedmeho mesiaca som sa váhovo celkom držala, ale potom to šlo rýchlo hore. Bolo ale krásne pozorovať, ako bruško rýchlo rastie. 

Neprehliadnite: Postieľky, v ktorej spia malé zlatíčka Barbory Krajčírovej či Daniely Nízlovej: Vystlaná doplnkami ručnej slovenskej výroby

Čo si momentálne na materstve najviac užívaš?

Materstvo celkovo je niečo, čo si užívam plnými dúškami. Je to dar. Som šťastná, že mi to bolo dopriate. Nie je to totiž samozrejmosť. Znie to ako klišé, ale prežívam najšťastnejšie obdobie, najkrajšie obdobie a teším na každý nový deň. Hlavne, keď sa dcérka na mňa pozrie a usmeje. 

- Najčítanejšie -