Presunúť na hlavný obsah

Kočíky z pet fliaš: Hľadanie alternatív, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu vás dostanú funkčnosťou a štýlom

Zábava

Ekologické myslenie, čoraz viac zasahuje aj "baby" priemysel. Pri výbere kočíka pre drobca, sa teda môžete riadiť už nielen tým, čo je IN, ale aj priateľské k našej planéte. A v dnešnej dobe sa to viac ako počíta, nemyslíte?

Využiteľnosť PET fliaš je v tomto prípade maximálne prínosná

Tieto kočíky sú iné ako všetky ostatné. Možno ich zaradiť medzi najzelenšie na našej planéte. A keďže téma ekológie a ochrany životného prostredia je aktuálne veľmi diskutovanou, je fajn, že majú rodiča možnosť, ísť aj v tomto prípade, tou zelenšou cestou.

Tento prístup k výrobe, znižuje dopad produktu na životné prostredie. Jednou z výziev pre vývojových pracovníkov, je efektívne využitie surovín a znižovanie množstva odpadu. To bol moment, kedy sa začala rodiť recyklovaná výroba. 

Sú kompletne vyrobené z recyklovaných plastov, majú rámy zväčša z recyklovaného polypropylénu (PP) a sedák z recyklovaných PET fliaš. Práve tieto vlastnosti, ich robia nielen štýlovými a priateľskými voči planéte, ale aj mimoriadne ľahkými a odolnými.

Zodpovedný obchodný manažér pre Bugaboo - Lise Hordijk to všetko pekne zhrnul: „Kočíky sú zvyčajne vyrobené z panenského polyesteru, ale vďaka použitiu recyklovaných PET fliaš, nemusíme začínať proces so surovinou. Používame materiál, ktorý už existuje, a to má ďalší prínos pre životné prostredie. Fľaše by inak mohli skončiť v oceáne alebo na skládkach.“ Výborné je, že nič z tohto, kočíkom neuberá na atraktivite. Práve naopak. Sú praktické, pohodlné, komfortné a navyše aj chic. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa EIᒪEEᑎ (@hejleen_),

Výrobný proces začína PET fľašami, dodávanými nezávislými recyklačnými firmami. Fľaše sú poriadne vyčistené, rozdelené podľa farby - štítky a vrchnáky sú odstránené. Pokračuje sa ich rozdrvením na mini vločky. Počas kontroly kvality sa vločky testujú a skúma sa ich veľkosť, farba a obsah vlhkosti. Vločky sa roztavia na tenké vlákna a potom sa skrúcajú, aby vytvorili silnú priadzu.

Priehľadné fľaše produkujú prirodzene tie biele priadze a zelené fľaše vytvárajú zase svetlozelené priadze. V záverečnom kroku sú tkaniny zošívané, aby sa vytvorila výplň kočíka, slnečný kryt a sedadlo. Na prvý pohľad komplikované, no veľmi prospešné. Pre všetkých.

 Prečítajte si: Podľa času narodenia zistíte, akú povahu bude mať váš potomok: Takto ľahko spoznáte aj muža po vašom boku

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Greentom (@greentomworld),

 

Do terénu aj mesta - nielen štýlovo, ale aj funkčne

Ak máte pozitívny vzťah k prírode, záleží vám na nej, inklinujete k elegantnému, minimalistickému dizajnu, ste na správnej ceste, k vysnívanému kočíku pre svojho drobca. Navyše napríklad značka Joolz, vysadí za každý jeden kúpený kočík, jeden strom v Kolumbii tak, aby vaše dieťa rástlo spolu s týmto stromom - v „lese narodenia Joolz“.  

No a z tých "zelenších" variácií, si môžete vybrať ideálny model do mesta, terénu, či taký, ktorý zaberie doma minimum miesta. Väčšina výrobcov sa snaží ísť v tomto duchu a to je skvelé. Veď chrániť naše prostredie, by sme mali učiť deti od mala. Toto je celkom fajn prvý krok, no nie?

Neprehliadnite: Neviete, čo darovať k prvým narodeninám, krstinám, či na babyshower? Máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Crazy Mommy From Siberia (@maripulya),

- Najčítanejšie -