Presunúť na hlavný obsah

5 tipov ako sa zabaviť počas karantény: Hľadajte šťastie v maličkostiach, takto si prečistíte hlavu a potešíte aj svoje telo

Zábava

Hoci pre mnohých z nás sú tieto dni náročné, dokážeme si ich urobiť výnimočnými. A naozaj platí, že maličkosti tvoria svet. Nechajte sa inšpirovať tipmi, čo robiť a ako sa zabaviť.

1. Plánujte

Hoci to môže v súčasnej situácii znieť absurdne, je to skvelá vec. Plánujte is všetko. Výlety, destinácie, ktoré chcete navšíviť, koncerty na ktoré chcete zájsť, výstavy, reštaurácie, v ktorých chcete niečo ochutnať.

Urobte is skrátka akýsi malý zoznam všetkého, na čo sa môžete tešiť. Ideálne je založiť si malý diár, do ktorého budete toto všetko zaznamenávať. Keď ho vytvoríte, pravidelne si ho prelistujte a pozrite sa, na čo sa môžete tešiť. Vizuálizácia pekných vecí dokáže totiž s našou psychikou hotové zázraky. 

2. Nezabudnite na samovzdelávanie

Samovzdelávanie je veľmi dôležité. Rozvíjajte svoju osobnosť na všetkých úrovniach. Čítajte knihy, cestopisy, učte sa nové slovíčka, stiahnite si aplikáciu na výučbu cudzieho jazyka a dajte si záväzok, že sa každý deň naučíte niečo nové. Uvidíte, že sa budete cítiť oveľa spokojnejší. 

3. Zacvičte si

To že cvičenie uvoľňuje endorfíny netreba spomínať. Ani to, že nevodiť si pocit šťastia je v dnešnej dobe mimoriadne dôležité. Nálada sa vám zlepší a vaše telo, doslova poďakuje. Vôbec nemusíte mať vypracovaný nejaký tréningový plán. Robte to pre radosť a pre seba. To je v tomto prípade kľúčové.

Čítajte tiež: Muži narodení v tomto znamení, patria medzi najobetavejších: Nájsť takého je lepšie ako výhra v lotérii

4. Behajte 

Je nám jasné, že počas karantény, to s outdoorovým aktivitami bude zložitejšie, no ak vám to vaše telo a okolnosti dovoľujú, choďte na vzduch.

Postačí rýchlejšia chôdza kúsok od domu, či v prípade toho ak máte záhradu, dá sa to praktizovať aj v nej. Všetko je o postoji. Isté však je, že čerstvý vzduch vám prospeje. A v kombinácii s pohybom, je to oáza pre dušu. 

5. Zahrajte si spoločenskú hru s kamošmi alebo rodinou cez facetime

Človek je tvor spoločenský. A je jasné, že sociálny kontakt nám všetkým veľmi chýba. Skvelé však je, že 21. storočie, ho vie aspoň sčasti nahradiť. Volajte si s blízkymi a kamošmmi cez facetime. Pokojne si zahrajte nejakú spoločenskú hru, nalejte pohár vína, urobte popcorn. Ako keby ste boli spolu.

Neprehliadnite: Veľký erotický horoskop. Týchto päť znamení to v spálni vie poriadne roztočiť

Sem - tam naozaj stačí menej ako možno predpokladáme. Základ je hľadať vo veciach pozitíva. Potom sa aj náš pohľad na svet, môže stať odrazu oveľa farebnejší ako sme ho vnímali.

 

- Najčítanejšie -