Presunúť na hlavný obsah

Slovenské značky kozmetiky, ktoré sa oplatí poznať: Sú kvalitné, ekologické a hlavne naše

Krása

Nielen oblečenie, ale už aj lokálna kozmetika má v našej krajine zastúpenie. My vám predstavíme rovno tri kozmetické značky, za ktorými stoja úspešné a šikovné Slovenky.

Mymkech skincare

Slovenka Mirka sa začala starostlivosťou o pleť zaoberať ešte pred niekoľkými rokmi. Vtedy sama postupne zisťovala, aké látky škodia pleti a so svojimi radami sa začala zdôverovať aj fanúšikom na sociálnych sieťach. „Som rada za všetky baby ktoré na instagrame mám. Práve aj vďaka ním a ich záujmu sa neustále vzdelávam, rozoberáma rôzne témy a píšem články. Snažím sa ich naučiť  ako sa starať o pleť, vedieť si vybrať vhodnú kozmetiku a zároveň ju aj správne použiť. Od začiatku robím toto poradenstvo zadarmo a priznám sa, že brať za to peniaze mi nikdy nenapadlo. Mojím cieľom bolo v prvom rade vždy pomôcť a odplatou za to je pozitívna spätná väzba z ich strany,'' prezradila nám sympatická Slovenka v rozhovore, v ktorom priznala, že jej plánom jej mať vlastnú kozmetickú značku. Dnes sa jej to už podarilo a produkty pod menom Mymkech Skincare pozná stovky Sloveniek, ktoré si ich nevedia vynachváliť. Okrem toho, že je táto kozmetika prírodná a neobsahuje žiadne nežiadúce látky, ktoré by mohli pleti poškodiť, sa môže pýšiť vysokým zložením aktívnych látok a dokonca aj príjemnou, neparfumovanou vôňou. Mirka onedlho dokonca predstaví aj ďalšie novinky - okrem odličovacieho oleja, krémov a tonika totiž do jej portfólia pribudnú odličovacie gély.

Prečítajte si: Mirka vyrába domáce pleťové masky, jej rady si obľúbilo tisíce žien: Nie každá drahá kozmetika, ktorú si kúpite, je efektívna

Dulcia

Príbeh značky Dulcia, ktorá je na slovenskom trhu známa aj vďaka nápaditým trojuholníkovým obalom, sa začal písať ešte pred založením značky. Receptúry, podľa ktorých známy brand pracuje, totiž pochádzajú zo zachovaných zápisov liečiteľstva. „Pri výrobe používame suroviny, ktoré sú históriou overené, ale aj novoobjavované prírodné aktívne látky s preukázanými výsledkami z pokrokových laboratórií. Náš život sa rýchlo mení, no vždy sa vracia k prírode. To je náš pocit a aj tým sa riadi život v našom kozmetickom svete,'' uvádza Lucia Klebercová, zakladateľka tejto značky. Vo svojom portfóliu ponúkajú širokú škálu produktov - od krémov na očné okolie až cez séra, pílingy po produkty na ústnu hygienu. Túto značku si obľúbili aj známe tváre zastávajúce ekologickejší životný štýl ako Babsy Heribanová či športovkyňa Paulína Fialková.

Kvítok

Populárna slovenská značka funguje na trhu už niekoľko rokov. Spočiatku však jej zakladateľka Martina Dulová začala vyrábať kozmetiku len pre seba a svojich najbližších. To sa však našťastie zmenilo a dnes si cestu k prírodnej kozmetike vie nájsť naozaj každý. „Pri výrobe uprednostňujem ingrediencie z darov prírody, ktoré s našou pokožkou spolupracujú. Moja práca však nie je založená na tradičných receptoch z pradávnych vzácnych kníh „starej matere“. Ľudové liečiteľstvo je vyhľadávané čoraz väčšou skupinou ľudí a ja som sa rozhodla prepojiť ho so skutočnými vedeckými poznatkami,'' prezradila zakladateľka s tým, že sama študovala na Lekárskej fakulte a neskôr si spravila inžiniera a zároveň absolvovala doktorandské štúdium v oblasti chémie. Už pri konzistencii je badať, že väčšina produktov sa od tých bežných z obchodov výrazne líši - ich vôňa je o čosi výraznejšia, no zároveň neagresívna a samotné veci tejto značky sa ľahko vstrebávajú do pokožky. To však nie je všetko, Kvítok je prvou slovenskou kozmetickou značkou, ktorá získala Cruelty Free International Leaping Bunny (predtým známe ako certifikát HCS – Humane Cosmetics Standard), čo je jediný celosvetovo platný certifikát pre kozmetické spoločnosti, ktorých výrobky (vrátane jednotlivých zložiek) nie sú testované na zvieratách.

Neprehliadnite: Lekárska, prírodná, bio, či raw: Ktorá kozmetika prináša pre pleť najviac benefitov? 

- Najčítanejšie -