Presunúť na hlavný obsah

Najčastejšie dôvody vzniku vrások v skorom veku. Dávajte si pozor!

Krása

Jedným z najvýraznejších znakov starnutia sú nepochybne vrásky. Ako zmierniť ich nástup?

Príliš časté mračenie

Už naše staré mamy nám vraveli, že sa nemáme toľko mračiť, inak budeme mať v skorom veku vrásky. Nuž, mali pravdu - pokiaľ máte celý deň zvraštené, nástup vrásky hnevu môžete očakávať už prd 30-tkou. Vieme, že občas sa to nedá, no skúste svoj výraz tváre regulovať pri bežných činnostiach, akými je práca na počítači či čítanie. Aj keď ste nad niečím pohoršená, či prípadne niečím príliš zaujatá, nie stále je pri tom potreba mračiť sa. Nehovoriac o tom, že práve tým na druhých ľudí pôsobíme negatívne - a koniec koncov aj sami na seba.

Prečítajte si: Oleje v kozmetike: Tieto benefity prinesú vašej pleti, podstatné je však zistiť, ktorý je pre vás najvhodnejší

Fajčenie

V súvislosti s pleťou a celkovo naším zdravým sa o tomto zlozvyku hovorí neustále. Môže za to najmä nikotín, ktorý negatívne vplýva aj na kvalitu pokožky - a okrem toho, že ľudia, ktorí fajčia majú zvyšenú tvorbu akné, existuje ďalší rad nepriaznivých dopadov, akými sú nezdravá farba či ochabnutie pleti. Známe sú taktiež fajčiarske vrásky, ktoré sa tvoria v okolí úst. Máme však pre vás zlú správu - na tie vám nepomôže okrem estetického zákroku nič, častokrát totiž bývajú príliš hlboké a nedokáže ich zachrániť žiaden zázračný krém. Stojí vám tento zlozvyk skutočne za to?

Jojo efekt

Aj príliš časté chudnutie a následne priberanie má tendenciu zanechať na našej tvári nepekné stopy. Stáva sa to najmä pri rôznych diétach. Ak sa už chystáte drasticky chudnúť, odporúča sa to zdravou cestou, čo znamená pod ohľadom odborníka a najmä pomaly, ruka v ruke so zdravým životným štýlom. Všetky nezmyselné diéty pôsobia negatívne na pružnosť vašej pleti - a tým pádom sa prehlbujú aj vaše vrásky, ktoré boli donedávna viditeľné len pre vás.

Nesprávna strava

Jeden z najväčších plyvov má nepochybne to, čo konzumujeme. Pokiaľ milujete sladké a neviete sa ho vzdať, máme pre vás zlú správu. Biely cukor, ale aj sladidlá, ktoré sa nachádzajú v obľúbených snackoch, urýchľujú starnutie pokožky. Ak sa sladkého neviete vzdať, nájdite si zdravšie alternatívy. Nejde však len o samotný cukor - ak máte nevyváženú stravu a nepríjmate dostatok živín, pripravte sa na skoré starnutie pleti. Keď chcete podporiť elasticitu pleti, mali by ste konzumovať potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny.

Neprehliadnite: Kávový peeling zažíva boom. Nie stále však našej pokožke pomáha

Opaľovanie

Najčastejším dôvodom, prečo majú už mladé, 20-ročné ženy vrásky, je podľa odborníkov nepochybne fakt, že si cez leto rady opaľujú tvár. Dôvodom je tmavšia pleť, ktorá vyzerá dobre aj bez nánosov mejkapu. Pri tomto však dermatológovia zdvíhajú prst - slnečné žiarenie je pre nás škodlivejšie než bolo pre naše staré mamy. Nikdy si cielene neopaľujte tvár a nezabúdajte na vysoký faktor. Zamedzíte tým nielen pigmentovým škvrnám, ale zároveň aj ochabovaniu a starnutiu pleti. Vyhýbať by ste sa mali aj soláriám. Škody sú totiž väčšinou už po rokoch nedodržiavania tohto základného pravidla nezvratné, domáca starostlivosť či krémy vás už nezachránia a je potrebná pomoc odborníka.

- Najčítanejšie -