Presunúť na hlavný obsah

Dajte veciam druhú šancu: Kúsky, ktoré nájdete v second-handoch, no dodajú vám originalitu a šmrnc

Móda

Jedinečné, dokonca častokrát ikonické a navyše lacnejšie kúsky, nájdete práve v "sekáčoch". Určite tam zavítajte a zamerajte sa na základné kúsky, ktoré nikdy nesklamú.

Téma udržateľnej módy je čoraz viac v kurze, tu je pár zásad pre lepšiu orientáciu:

  • Základom je vybrať si správny obchod - taký v ktorom je tovar čistý, esteticky uložený  a personál o ňom aj niečo vie
  • Zamerajte sa na obľúbené značky, povedzte si, čo konkrétne si idete vybrať
  • Môžete objaviť kúsky, ktoré už nikde inde nenájdete
  • Keď budete mať šťastie, možno objavíte tovar z limitovanej kolekcie alebo od ikonických návrhárov
  • Nakupovanie v second-hande, pomáha chrániť  životné prostredie - veci, ktoré niekto nechce, tak dostávajú druhú šancu 

Prečítajte si: Veronika vytvára nápadité svadobné šaty. Ako vyzerá výroba najdôležitejších šiat pre ženu?

Okuliare, ktoré vám vydržia roky

Kým niekedy môžete na originálny kúsok natrafiť hneď, inokedy strávite hľadaním pomerne dlhý čas. Treba byť však trpezlivá. Ideálne je stanovaiť si časový limit. Ak po 20 minútach nič nenájdete, choďte ďalej.

Tie lepšie second - handy o tovar nemajú núdzu a je veľká pravdepodobnosť, že nabudúce tam niečo nájdete. Stávkou na istotu bývajú slnečné okuliare. Mnohokrát objavíte tie najzvučnejšie mená návrhárov a kúpite ich za zlomok ceny.

Oversize kabáty, mnohokrát nájdete od hviezdnych návrhárov

Všetky hádam vieme, že medzi ozajstnými fashionistami sú second-handy, považované za skrytý poklad. Je to hádam jediné miesto, kde si môžete nájsť originálny kúsok, od ikonického módneho domu, za naozaj smiešnu cenu.

Oversize kabáty sú vždy dobrou voľbou. Nadčasové, chic, pohodlné a hodia sa takmer ku všetkému. Kúpiť si takýto kúsok, napríklad Barbour, za 30 eur je realitou. Navyše, vydrží vám roky. A nedá na neho dopustiť celá kráľovská rodina. 

Prečítajte si: VIDEO: Kolekcia CHANEL Métiers d’art 2020/2021: Predlohou sa stal film Angelika, modelky kráčali ako dámy po šachovnici

Ikonické a hriešne drahé kabelky sú niečo, čo môžete získať za zlomok ceny

Kabelky sú pre mnohé z nás srdcovou záležitosťou. Nezabúdajte však na to, že je lepšie mať jednu skutočne kvalitnú ako desiatky takých, ktoré si raz vezmete. 

Aj v tomto prípade je veľmi pravdepodobné, že v "sekáči" objavíte ozajstný skvost. Áno, v tých zahraničných v Paríži, NY, Londýne, pokojne objavíte aj Chanel, DIOR, či YSL. 

Plisová sukňa je roky obľúbenou klasikou, ktorá nesklame

Ak patríte medzi milovníčky nedbalej elegancie, plisová súkňa je skvelá voľba. A v každom dobrom "sekáči", nejakú určite nájdete. Nielenže vyzerá veľmi chic, ale v horúcich dňoch vás aj príjemne schladí, v zime si pod ňu  zase môžete vziať aj hrubšie pančušky, bez toho, aby to vytváralo rušivý efekt. 

Siahnite skôr po  odtieňoch, ku ktorým sa hodia aj výraznejšie doplnky. Pokojne si vyberte jeden dominantný farebný prvok, ktorým rozžiarite celý outfit.  

- Najčítanejšie -