Presunúť na hlavný obsah

Floral therapy: Vytvorte si kvetinové dekorácie v pohodlí domova a potešte všetky svoje zmysly

Zábava

Uviazať veniec nie je vôbec také ťažké, ako by sa vám na prvý pohľad mohlo zdať. No a malé potešenie zmyslov a duše, vo forme kvetov a farieb je niečo, čo vás aktuálne rozžiari.

Hovorí sa, že tvorenie s kvetmi je doslova terapiou, pre všetky naše zmysly. Ak potrebujete nachvíľku vypnúť, skúste si doma vyrobiť vlastný veniec, či kyticu. Za nás je práve veniec skvelou voľbou, lebo ak siahnete po správnych kvetoch, vydrží vám veľmi dlho. Takže radosť z tvorby sa týmpádom určite znásobí. Poprosili sme floristky z Ateliéru Papaver, o návod ako na to. Nechajte sa inšpirovať!

Potrebujeme:

  • Drôtený kruh
  • Nožnice na drôt
  • Drôtená závitnica
  • Záhradnícke nožnice
  • Rastlinný materiál 

Ak chcete aby vám venček vydržal dlho, je potrebné vybrať rastliny, ktoré sa pekne vysušia. Dievčatá z Papaveru, použili eukalyptus (Eucalyptus cinerea), grevileu (Grevillea), skímiu (Skimmia), limonku (Limoneum), kotúč (Eryngium), šípky (Rosa canina) a farebné listy dubu (Quercus) a buku (Fagus).

Postup:

1. Všetok rastlinný materiál nastriháme záhradnými nožnicami na zhruba 10-12cm dlhé halúzky. Grevileu a limonku môžete pokojne natrhať aj rukami.

2. Drôtené kruhy v jednom mieste ovinieme závitnicou, pričom necháme trčať von aspon 10cm drôtu. Počas vitia venca dávame pozor, aby sa nám trčiaci drôt nestratil. Na konci ho budeme ešte potrebovať.

Používajte dva drôtené kruhy. Máte tak istotu, že aj pri ťažšom rastlinnom materiáli nebude z venca časom vajíčko.

Prečítajte si: Muži narodení v tomto znamení, patria medzi najobetavejších: Nájsť takého je lepšie ako výhra v lotérii

3. Dávajte si pozor na to, aby viazaničky mali približne rovnakú veľkosť. Veniec tak bude rovnomerne hustý po celom obvode.

4. Posledné viazaničky uložíme najlepšie tak, že si prvú trochu pridvihneme.

5. Keď máme pokrytý celý obvod venca, nájdeme na jeho zadnej strane trčiaci drôt a o ten urobíme uzol a očko na zavesenie.

6. Venček si môžete dotvoriť pomocou tavnej pištole. Dolepte si naňho napríklad plody machovky (Physallis), okrasné jabĺčka alebo kúsky sušenej hortenzie (Hydrangea).

Neprehliadnite: Pozrite si veľký indiánsky horoskop. K akému znameniu patríte?

- Najčítanejšie -