Presunúť na hlavný obsah

Známa slovenská návrhárka Klementína Tomrecaj opäť na módnej scéne. Čo prináša jej nová značka?

Slovenské celebrity

Meno Klementína Tomrecaj nie je v našej krajine žiadnou neznámou. Mladá, krásna a v neposlednom rade ambiciózna Slovenka totiž v módnom priemysle pôsobí už nejaký ten rok.

Vy ste ešte nedávno tvorili pod značkou WTF, teraz, ak sa nemýlim, idete sama za seba. Prečo ste sa tak rozhodli?

Značka WTF bola bláznivá, mladá, farebná. Čím vačšie kontrasty sme vytvárali, tým to bolo lepšie, zaujímavejšie. Neónové farby, vzory, kamienky... a tak ďalej. Ja osobne som odjakživa uprednostňovala jednoduchý, elegantný štýl. Vo WTF som sa mohla tvorivo vyblázniť, ale monotónne farby a ostré strihy je to, v čom sa cítim doma.

Ako vznikal celý tento biznis budovania značky? Myslím tým všetko – už od prvého nápadu, vizualizácie, skíc až po realizáciu...

Tá myšlienka tu bola odjakživa, vedela som že raz vytvorím značku, ktorá bude odzrkadlovať elegantný minimalizmus. Nosila som tieto nápady v hlave už pár rokov, a teraz prišla vhodná doba začať ich aj realizovať. Bolo potrebné najsť priestor dokúpiť stroje, látky, a konečne zhmotnovať svoje predstavy.

Prečítajte si: Už ako malá obliekala figuríny vo výkladoch: Aj biznis na Slovensku sa dá robiť poctivo a s pridanou hodnotou

Vaším prvým produktom, ktorý ste sa rozhodli vyrábať je tepláková súprava. Prečo ste sa tak rozhodli?

Prvú teplákovú súpravu som navrhovala ešte v januári. Predstavovala som si sebavedomú ženu a chcela som vytvoriť produkt, ktorý bude versatilný. Zákazníčky budú môcť vybehnúť v teplákovej súprave s deťmi von, ale zároveň si bude môcť obliecť moju mikinu k elegantnej sukni, alebo tepláky k lodičkám. Následne prišiel koronavírus a lockdowny, ktoré nas zavreli doma. V ničom inom ako v kvalitnej teplákovej súprave nikto ani nechcel byť, a tak som do ponuky pridala farby. V KLEMENTINE (pozn.autora meno značky) nájdete aj mužské či detské súpravy.

Dnes je na trhu, aj na tomto slovenskom, mnoho teplákových súprav, dokonca aj od rôznych influenceriek. Čím sa odlišuje tá vaša?

Asi tým, že som dlhý čas venovala hľadaniu vhodnej látky. Dlho som sa venovala aj samotnému strihu - nebolo to vymyslené len tak na rýchlo, kvôli novému trendu. Asi preto majú aj taký veľký úspech - lebo sú naozaj kvalitné.

Vy kladiete dôraz nielen na kvalitu, ale aj estetiku. Odkiaľ čerpáte inšpiráciu?

Hmm, v minimalistickej architektúre.

Momentálne ste sa zamerali na dlhú teplákovinu – máte v pláne aj niečo na jar, respektíve niečo kratšie?

Určite budeme pokračovať v tejto kolekcii, pridávame postupne nové farby a nielen to. Vymýšľame tiež basicové tričká, nové mikiny a kraťasy z menej gramážových bavlnených materiálov ako používame doteraz. Taktiež dúfam, že budem mať viac času na navrhovanie a vytváranie jednoduchých dámskych oblekov.

Neprehliadnite: Zdenka vystavovala obrazy na Slovensku, či vo Viedni. Aké je to skutočne byť umelkyňou?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe